Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tudok tenni, ha nem...

Mit tudok tenni, ha nem fizetnek ki normálisan?

Figyelt kérdés

Új munkahelyemen most kaptam a 3. fizum. Már az első fizumat is rosszul küldték ki. Bruttó 1000 forintos órabéren vagyok és 500 valamennyi forint volt rajta a bérpapíromon. Felmentem a HR-esekhez, utána már normálisan kiküldték.

Most megint gáz van. Novemberben minden szombaton bent voltam dolgozni, illetve hétköznap több túlórám is volt és mindezért kaptam összesen 8000 forintot. Ismét felmentem, elmondtam a problémám, majd adtak nekem egy papírt amibe írjam bele, hogy mi a baj és elküldtek, hogy majd 4-5 munkanapon belül megoldják a problémát. Ehhez képest már eltelt egy hét! És mint kiderült, nem én vagyok az egyetlen akit nem fizettek ki rendesen, de akiket megkérdeztem, azok ugyan így jártak, mint én.


Mit lehet ilyenkor tenni? Egy nagy gyárról van szó.


2014. dec. 21. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Megkérni, hogy fizessenek ki vagy elmész a munkaügyi bíróságra. Más nincs! De tedd meg és ne hagyd magad, a többieket is biztassad, hogy ne legyenek marhák, mert később még több pénzt fognak elcsalni. Azok az elcsalt pénzek a vezetők zsebeiben landol! Ne hagyjad magad! Te dolgoztál meg azért a ro.hadt pénzért!
2014. dec. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát ezek után baromira semmi kedvem bemenni még szombatonként... Csak az a baj, hogy ha kerek-perec megmondom, hogy nem fogok dolgozni szombatonként amíg meg nem kapom normálisan a fizum, akkor a kollégáimmal meg a főnökömmel fogok kicseszni... Mert ünnepek után a január és a február 99%, hogy olyan lesz, hogy minden szombaton menni kell dolgozni. De az állásomat sem akarom elveszíteni... Szóval nem tudom mit csináljak...
2014. dec. 21. 13:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezért csinálják ezt nyugodt szívvel, mert tudják, hogy ettől féltek, főleg hogy munka nélkül maradtok. Akkor vagy elfogadod ezt, hogy a béredből lecsípnek vagy munkaügyi bíróságra mész ezzel és kockáztatod a helyedet. Neked kéne tudni ezt eldönteni, én nem hagynám magam, utálom az ilyen pióca munkahelyeket.
2014. dec. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!