Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 7 éve járok egyetemre. Otthagy...

7 éve járok egyetemre. Otthagyjam?

Figyelt kérdés
Már jó ideje csinálom a sulit, és ugyan nincs sok hátra, de egyszerűen nem vagyok motivált. Dolgozom mellette, amiből megélek (félretenni nem tudok, de nem is kenyéren és vízen élek), de jobb szeretnék egy könnyebb munkát, ezért lenne szükség a diplomára. Megéri összeszorított fogakkal végigszenvedni még egy évet egy (nem bölcsész) diplomáért?
2015. jan. 2. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Mennyi kredit van még hátra?
2015. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
35
2015. jan. 2. 12:02
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Diploma, záróvizsga, kb 20 kredit, szóval még 2 ki*ott kemény félév és lehet egy diplomád, amivel jobban biztosítanád magadnak a jövődet. Szerintem megérné megcsinálni. Ellenben motiváció híján csak elvesztegetett féléveket szereznél. Mennyi idő alatt látnád reálisnak, hogy megcsináld? 2 félév, 3 félév? Az jó sokba kerül majd, de megtérülhet. Ha most pihensz egy félévet, akkor utána könnyebben fog menni? Akikkel beszéltem és én is így tapasztalom, hogy fiatalabb korban könnyebb tanulni. De egy fél év szünet lehet jót tesz.

De akkor nincs számítógépezés, játék, gyk, heti sörözés. Legyen havi bontsában célkitűzés, hogy mikor mit csinálsz meg. Ahhoz tartsad magad. Ha túl nagy a cél, nézd meg az okát, miért nem ment, javíts az eljáráson. Ha túl kicsi a cél, miért nem csináltál erősebbet, nem kell sajnáltatni magad, mindenki tudja, hogy mocsok nehéz, küzdj, mint egy hős! 35 kredit hozható munka mellett 2 félévben, ha kemény vagy!

Ha nehezen megy a tanulás, keress csoporttársakat, akik segítenek tanulni, esetleg némi juttatásért, hogy szívesen csinálják. Ebből még kapcsolati tőke is kialakulhat.


A végén neked kell mérlegelni.


Én azt mondom, gondold át, tervezz, gyűjts erőt, vállald fel, küzdj, ne félj segítséget kérni.

2015. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is megéri végig csinálni, ha eddig eljutottál. 7 éve csinálod, nehogy már a cél egyenesben ad fel!!! Csináld végig, ha eddig kibírtad azt az 1 évet is ki fogod bírni, hidd el és örülni fogsz utána nagyon, főleg ha jobb helyed is lesz! Sok sikert!
2015. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne hagyd ott,szar volt a végén már én is utáltam,de úgy voltam vele,ha ennyit belefektettem már nem nem jövök ki az ajtón papír nélkül.
2015. jan. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is 7 év alatt végeztem, btk-n, és a végére már én is utáltam, ráadásul addigra már tudtam, hogy a diplomám nem fog sokat érni. De mikor ennyi időd szenvedtél már vele, sztem nem szabad feladni. Én legalábbis úgy éreztem volna, hogy elpocsékoltam volna azt a 7 évet az életemből, ha csak odajártam, és még egy papírom sincs róla. Ráadásul azt írod, a te papírodat még hasznosítani is tudnád, szóval ott ne hagyd!
2015. jan. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Végig kell csinálni! Őrültség lenne abbahagyni. A diploma új lehetőségek sorát nyithatja meg.
2015. jan. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csináld végig. Én 4. éve csinálom a 3 éves képzést (önköltséges, mielőtt valaki leszólna) és én is utálom, de megcsinálom, hogy legyen papír.


Egy sorral több lesz az életrajzban.


Ne add fel.

2015. jan. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!