Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy mérnöknek vagy egy gazdasá...

Egy mérnöknek vagy egy gazdasági szakembernek munka közben is állandóan matekoznia kell papíron hülye képletekkel, függvényekkel + betűjelekkel vagy ezzel csak az egyetemen szívatják a népet és azt kell valahogyan túlélni?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet ezeken a pályákon megélni egy olyan embernek, aki nincs odáig a hardcore matekért, fizikáért? Nem elég a legtöbb esetben némi logika, jó képzelőerő + a 4 alapművelet? Vagy nincs rá valami egyszerű tanulási módszer, anyag amivel középsulis szinttől felzárkózhatnék matekból anélkül, hogy kitépném a hajam?
2015. jan. 7. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
A matekos szemlélet kell de az nagyon.
2015. jan. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

"Nem elég a legtöbb esetben némi logika, jó képzelőerő + a 4 alapművelet?"

Nem elég.

Miért nem választasz olyan területet, ahol nem kell felsőfokú matematika? Ne hidd, hogy ha valahogy mégis elvégeznél valamilyen ugróiskolát és ezen a területen dolgozhatnál, hogy sok pénzt tudnál keresni. Szegényen élnél, munka nélkül és végig szenvednéd az élteted. Melyik tantárgy, amit szeretsz, ami nem csak kötelezőként tanulsz, amiből magas is utánanézel dolgoknak a könyvtárban?

az lenne a te utad.

2015. jan. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
*magad is
2015. jan. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Speciel en tervezomernok vagyok, de a 4 alapmuveleten kivul nem hasznalok semmi mast. A komolyabb szamitasokat erre specializalt kollegak csinaljak, vagy a beszallitok. Nyilvan konyitok valamennyit azokhoz is, mert az eredmenyeket tudom ertelmezni, de magam nem tudnam megcsinalni.


Az egyetemi matek nagy reszet elfelejtettem, nem birnek megoldani egy diff. egyenletet, de szerintem az erettsegivel is gondjaim lennenek, ha most hirtelen le kellene tennem felkeszules nelkul.


Az egyetemi matek viszont kell alapozonak, sajna nem lehet megkerulni. Meg jo szelekcios eszkoz is, ahogy az egyetem onmagaban az, talan az a legfontosabb feladata.

2015. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó: miért az mi bizonyít ha valaki 1x át tud menni a vizsgákon, de utána úgyis elfelejti?
2015. jan. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Azt hogy tobb esze van annal mint aki nem tud atmenni a vizsgakon.


Valogatas.

2015. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Plusz a lényeg,nem maga a diff. egyenlet kell és nem is ,,Gödel görbe határérték tétele" :)

Ilyen nincs nehogy keresd,csak egy hülye példa. :)


Hanem a szemléletmód,a logikát kell kiépiteni,és ezek adják meg bár én inkább szöveges feladatokkal és életbeli feladatokkal fejleszteném ezeket,amibe nyilván a limesz,a differenciálás,integrálás is benne van,plusz mindemellett életszerű problémákat is oldatnék meg.


Mert a matek olyan mint a p_ncinyalás nélküle nincsen tovább egyszerűen alap kellék. :)

2015. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Gazdasági szakember vagyok (bankszektor, pénzügyi elemző)- hát a négy alapművelet nagyon nem elég, bár minden bonyolult függvény alapja, az igaz :)


Az egy dolog, hogy sok olyat tanultunk egyetemen és vizsgáztunk le belőle évekkel ezelőtt, amit a konkrét munkakörömben nem használok (hirtelen egyszerű példa: váltó leszámítolás :) de ettől még a szakma része és a tudás nem károsít :)


Az is egy dolog, hogy adatbáziskezelőben, excelben már ott vannak azok a függvények, amiket iskolában kézzel, oldalakon át számítva tanulunk meg, függvénnyel, képlettel, query-vel pikk-pakk megvan.

DE! ahhoz, hogy legyen rálátásom arra, hogy mit jelent az a függvény bizony kellett megtanulni, begyakorolni, különben soha az életben nem lenne róla fogalmam, hogy hogy logikázzam össze a sokszempontú lekérdezésemet és valószínűleg nem állna rá az agyam a logikai kapcsolatokra.

Vagyis akkor és csak akkor tudom kihasználni a munkámat segítő bonyolult szoftvereket és lehetőségeket, ha tudom, hogy mire képesek, tudom, hogy mi a logikája a számítási feladatomnak, egyszerűen: TUDOK KÉRDEZNI, amely után a gép csak a számítás lefuttatásában segít nekem, de nem találja ki helyettem a szelekciókat.


A tanulási módszer szerintem a sok gyakorlás, a lényeglátás és valószínűleg kell ilyen típusú érdeklődés és nagy-nagy kitartás (mondhatnám azt is, hogy a tanulás időszakában hatalmas monotóniatűrés is).

Pénzügyi-számviteli területen a gyakorlat, gyakornokság és a tankönyvön túl az élőben látott gazdasági esemény nekem pl. nagyon sokat segített anno. Persze, hogy 18 évesen nincs akkora rálátása az embernek eleve a gazdasági folyamatokra, mint később- de hidd el, meg lehet tanulni valamit, le lehet vizsgázni belőle anélkül is, hogy mélységében értenéd.

A többi már rajtad áll- a bemagolt képletből akkor lesz tudás, ha begyakorolod, átlátod, kialakul egy "gazdasági gondolkodásmódod" vagy ha élőben találkozol ilyen eseménnyel akár a mindennapokban (pl. annuitásos hitel), akár egy gyakorlati helyen.

(és ha mostanában megnézed pl. a közlönyben a devizahitelesek forintosításáról szóló jogszabály mellékletét, akkor kb. 15 (!) oldalon keresztül csak képletek vannak- mire majd a banki ügyintézőhöz kerül, addig valaki hozzáértő gazdasági informatikus már leprogramozza a rendszerbe, na de nekem pl. ahhoz, hogy a hatásait elemezni tudjam, értenem kell, hogy mi áll benne és mit miért úgy kell számolni..)

De arra gondolj, hogy ez később meghozza a gyümölcsét: én is végigszenvedtem ezeket, mára pedig rendelkezem azzal a lényeglátással, hogy a gép kapacitását tudom segítségül hívni egy számolási feladathoz- de hangsúlyozom: ahhoz, hogy ezt meg tudjam tenni, nekem is tudnom kell azt, hogy mit akarok "kérdezni".


A számviteli terület ugyanez: pl. a SAP egy integrált vállalatirányítási rendszer- ma már azért még kis cégeknél sem kell nagyon tárgyieszközkartonokra soronként könyvelgetni meg kézzel lépésenként ÉCS-t számolni 4-5-6 módon. Mert a gép, a program megteszi helyettünk.

DE! ahhoz, hogy a kapott eredményt ellenőrizni tudjam, vagy szakértőként, vezetőként a cég életére kihatással lévő gazdasági eseményről döntést tudjak hozni, ahhoz kutya kötelességem tudni, hogy egyébként ez hogy működik.

Ugyanígy az életben nem kell olyan részletesen levezetnem tudni az ART (adózás rendjéről szóló törvény) egyes rendelkezéseit számításokkal, mint a vizsgán, mert az életben előszedem a jogszabályt, a szakmai állásfoglalásokat stb és pikk-pakk kész- de akkor is kell az alaptudás itt is. Egy könyvelőnek sem kell a mindennapokban egy költségszámla kontírozásakor fújni az IFRS standardokat, mert az alaptudása birtokában "beleszokik" a munkájába, illetve a köonyvelőszoftveréből kikeresi stb.


Nem biztos, hogy tutik ezek a példák, de igyekeztem egyszerűeket kitalálni.

2015. jan. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
maximálisan egyetértek az utolsó válaszolóval. Annak idején én is pénzügyet végeztem, és nekem is nem egyszer fordult meg a fejemben az,hogy mégis minek kell?? pár év után már átértékeli az ember a tanultakat. ami korábban csak hasztalan rizsa volt, az a sok tanulás alatt értelmet nyer. egy egyszerű példa: rezsicsökkentés. ha az ember végigküzdött egy közgázt, erről az egy szóról már különböző keresleti-kínáli függvények jutnak eszébe, összeköti a mikro-és makroökonómiával,illetve a tőzsdei tanultakkal, és életszerű következtetéseket von le. ha annak idején nem tanult volt a modellekről,akkor csak egy laikus lenne
2015. jan. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!