Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám munkamániás. Mit...

Apukám munkamániás. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul érzem magam, hogy a héten hét napot munkával tölt. Igaz, hogy vállalkozó, de nem ad saját magának soha egy szabadnapot. Reggeltől késő estig dolgozik, sokszor nem is találkozunk... Nagyon sajnálom őt, és tudom, hogy értünk dolgozik és nehezebb világ van, de valahogy nekem ez nem számít. Inkább kevesebb pénzt szeretnék, de szükségem van az apukámra, beszélgetésekre és filmnézésekre.


L20


UI. Vagy húsz éves korom létemre velem van a baj?



2014. dec. 20. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos a vállalkozók akkor dolgoznak mikor tudnak mert nem tudni hogy később lesz e munka.
2014. dec. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem veled van a baj 20 évesen, sok 20 éves ilyen. Egy vállalkozó nem nagyon teheti meg hogy szabadnapot adjon magának, magáért dolgozik, nem egy cégért. Vállalkozó szinten nem nagyon működik hogy kevesebb munka, kevesebb pénz, inkább az hogy kevesebb munka, kuncsaftok elpártolása.
2014. dec. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miert nem mondod ezt el neki?
2014. dec. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül munkamániás. A régi paraszti élettel együtt járt, hogy nincs szabadnap. Az állatokat el kellett látni minden nap, az időjárás függvényében is meg kellett csinálni sok mindent a növényekkel, mert másnapra nem volt ajánlatos halasztani. Én inkább ott látom a gondot, hogy a szülők manapság gyakran nem vonják be a gyerekeiket az ilyen tevékenységekbe és a gyerek sokszor nem látja a szülője által elvégzett munka fontosságát és hajlamos arra, hogy az apját "munkamániásnak" minősítse, miközben ő filmet néz otthon, a meleg kényelemben.
2014. dec. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Vagy talán csak nem kap szeretetet és ebbe temetkezik. ( persze magamból indultam ki)
2014. dec. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nagy valoszinuseggel kamu a kerdes. Ha valakinek vallalkozo az apukaja akkor pontosan tudja hogy az mivel jar, plane 20 evesen.
2014. dec. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 20 évesen a helyedben, ha máshogy nem tudok apukámmal lenni, akkor felajánlanám neki, hogy diákmunkásként (gondolom tanulsz?) vegyen fel asszisztensnek. Így pénzt is keresel, és vele is vagy, látod mit csinál, és ha tetszik, később elhelyezkedhetsz a családi vállalkozásban. Egy barátnőm ezt csinálta, neki bejött. :)
2014. dec. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a kérdező apukája például kőműves vállalkozó akkor aligha tud lány létére nála dolgozni :D
2014. dec. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Azt nem. De ha pucsitva vizethord a segedeknek, novekszik a munkamoral
2014. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!