Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha megkérdezik állásinterjún...

Ha megkérdezik állásinterjún hogy miért engem vegyenek fel arra mit lehet mondani?

Figyelt kérdés

2015. jan. 10. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Ha ezt magadtól nem tudom, akkor valószínűleg alkalmatlan vagy a pozícióra.
2015. jan. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
szerintem pedig, ez egy hülye kérdés
2015. jan. 10. 20:41
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Szokj hozzá, hogy hülye kérdésekkel válogatják ki a rengeteg hülye jelentkező közül az értelmesebbeket.
2015. jan. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hülye kérdésre hülye a válasz
2015. jan. 10. 20:56
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#1 igen én is ezt éreztem, mikor tanult ember létemre a 4. körös interjúnál ezt kaptam. Hozzátenném, hogy egy alap betanított munkára jelentkeztem, aminek semmi köze a tanulmányaimhoz!
2015. jan. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen hülye kérdés az interjún, de itt sem adott még senki értelmes választ. PEdig egy HR-s megírhatná.

Életmentő angol állásinterjúra készülőknek c. könyvet olvasom, abban csak ezt találtam.

"Iskolai hátterem és a szakmám alkalmassá tesz az állásra"

"Úgy gondolom az önök cége fényes jövő előtt áll és én fejleszteni tudom a képességeimet, ha alkalmaznak"

Gondolom itt el kellene sorolni, hogy mik a képességek, miért vagy bennük jó, eredményeid...

2015. jan. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Első vagyok.


Nem értem miért kell lepontozni. Azért mert nem tudjátok megmondani, hogy miben vagytok jók, miért lenne jó ha az adott helyen dolgoznátok? Legyen szó mérnöki, takarítói, vagy szalagmunkásról.

Másik dolog, hogy az interjú nagy részén feltett kérdéseknek nem az a lényege, hogy mit válaszolsz, hanem hogy hogyan teszed azt. Ilyenekből szűrik ki, hogy alkalmas vagy-e az adott pozícióra

2015. jan. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ez pont nem hülye kérdés, hanem lehetőség, hogy kiemeld a jó tulajdonságaidat, tapasztalataidat stb. Azt lehet rá mondani, amiért úgy gondolod, hogy ezt az állást neked találták ki. Persze csak akkor, ha nem mosogatni jelentkeztél 3 diplomával, de még akkor is lehet olyanokat mondani, hogy gyors vagy. Ennél sokkal hülyébb kérdésekkel is fogsz találkozni, mint például mik a rossz tulajdonságaid, milyen embereket nem bírsz elviselni. Ezekre nincs jó válasz, nyilván nem mondhatod, hogy igazából baromi lusta vagyok és gyűlölöm az okoskodó embereket.
2015. jan. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok


8#

Nekem azt is kérdezték, hogy az esetleges munkatársaim mivel tudnának felidegesíteni. Azt válaszoltam, hogy a hülye kérdésekkel biztosan. Röhögött a HR-es csaj és a mostani főnököm is:D

2015. jan. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért engem? Felőlem mást is felvehetnek én meg találok állást máshol ha nekik nem kellek.

Inkább nekik kell meggyőzni a jelöltet, hogy tényleg érdemes náluk dolgozni.

2015. febr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!