Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintem ki fognak rúgni....

Szerintem ki fognak rúgni. Váltsak munkahelyet?

Figyelt kérdés

Egy nagyobbacska cégnél dolgozom kb. fél éve. Nem szeretném részletezni túlságosan de a lényeg, hogy egy folyamatért felelek. A folyamat teljesítménye 1-5-ig terjedő számokkal van értékelve. Nálunk 3 és ez nem jó. Néha feljebb megy az érték, néha stagnál (azóta ilyen mióta megy a folyamat de most valamiért nem akar feljebb menni). Én mindent meg tettem szakmailag azért, hogy feljebb menjen de nem tud mert emberek dolgoznak a folyamatban és az ő teljesítményük befolyásolja a végeredményt. Ha az MIT-n végzett 5 msc-s főmérnök jönne ide, ő sem tudná feljebb nyomni mert ez a dolog ennyit tud.


A baj az, hogy a vezetőség rám szállt emiatt. Mert ők csak azt látják, hogy nem 5-ös az eredmény, hanem 3-as. Fel is emlegették nekem, hogy ez nagyon nem jó és AZONNAL(!!!) lépjek az ügyben, hogy mindig 5-ös legyen de legalább 4-es.


Ezt viszont nem fogom tudni megcsinálni csak akkor, ha adnak 50 millió forintot gépekre mert egyébként fel van fejlesztve teljesen a folyamat, ezt el is mondtam nekik de ő szerintük biztosan van valamilyen megoldás. Szerintem el fognak küldeni (külön ijesztő, hogy egy csomó hasonló beosztású embert vettek fel most).


Szerintetek váltsak munkahelyet, mielőtt kirúgnak? Kaptam hasonló munkakörben ajánlatot de én nem szeretnék elmenni innen. Szeretek itt dolgozni. Viszont félek, hogy utcára tesznek és akkor semmi sem lesz. Amúgy az éve alatt még senkit sem rúgtak ki ebből a pozícióból (illetve egy valakit de ő főnök volt).


Mit tennétek a helyemben?


2015. jan. 11. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Milyen folyamat ez egyébként?
2015. jan. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a vezetőség reakciója "érthető", hiszen pont azért hoznak létre KPI mutatókat, mert ők nem akarják átlátni az egyes apró csetlő folyamatokat - viszont a teljes cégműködést igen, ezért egy számmá kell minden folyamatot egyszerűsíteni.


Ha viszont a folyamat működtetésének VALÓS fizikai akadálya van akkor az a te feladatod és egyúttal a munkád része, hogy TUDASD velük!


Ha nekem beböfögnél annyit, hogy "főnök azért nem megy mert kéne még 50 lepedő és akkor menne" akkor én is elhajtanálak a fenébe.


Állíts össze egy épkézláb prezentációt, amiben számokkal és érvekkel alátámasztod, hogy miért nem működik a folyamat és állíts össze 3-4 megoldási javaslatot rá. Ha ezt normálisan megcsinálod akkor egy felelős vezetőnek meg kell értenie, hogy MIÉRT nem működik a folyamat és vagy csökkentik az elvárást vagy kijavítják azt.


Ha ezt nem teszed meg akkor csak menekülsz a saját tehetetlenséged elől. Ha viszont ezt megteszed és a vezetőség szűklűtókörűen csak ostorozni próbál majd akkor lépj nyugodtan.

2015. jan. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi van a cégeteknél.


DE, mióta dolgozol ott? Járna neked végkielégítés?

Ha nem és van más ajánlatod, lépj!

A másik lehetőség nem biztos, hogy sokáig meglesz!

2015. jan. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt nem mondtam nekik, hogy adjanak 50 milliót és menni fog, ezzel csak arra céloztam, hogy a nem megfelelő folyamat oka az emberi figyelmetlenség. Az emberi figyelmetlenséggel pedig én mit kezdeni nem tudok, illetve beiktattam bizonyos lépéseket, amik megakadályozzák azt, hogy figyelmetlenségből adódóan legyen elégtelen a folyamat.


Amúgy az összes kollégám, akiknek megkérdeztem a véleményét csak rázták a fejüket és nem tudna épkézláb ötletet mondani, hogy mi lehet a megoldás (10+ éves szakmai tapasztalattal rendelkező szakemberek).

2015. jan. 11. 10:16
 5/8 anonim ***** válasza:

A kettes válaszoló a kérdezőre akarja kenni a dolgot, ugyan, mit kezdhetne figyelmetlen emberekkel?!

Kérdező, téged itt szivatnak, válts mindenképp!

2015. jan. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"ugyan, mit kezdhetne figyelmetlen emberekkel?! " poka-yoke ;) bár ez neked úgy se mondd semmit...

a 2-esnek, meg teljesen igaza van

2015. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt tehetné, hogy:


- változtatja a folyamatot

- ha ez nem segít akkor beépít biztonság korlátokat, tréningeli a dolgozókat, kinevez melléjük egy munkafelügyelőt, aki felügyeli a műszakot...


Nincs megoldhatatlan feladat, csak tesze tosza vezető vagy rossz elvárások. Itt is a kettő közül valamelyik eset áll fenn. Ennyi információból nem lehet megmondani, hogy mi a helyzet.

2015. jan. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy meg kellene kérdeznem a főnökömet, hogy mi a terve velem....
2015. jan. 11. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!