Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudtok 8 órás munkát...

Hogy tudtok 8 órás munkát vállalni 1-2-több kisgyermek mellett? Vagy milyen részmunkaidős állást?

Figyelt kérdés

Kicsit kétségbeejtőnek érzem a helyzetem, mert szeptember óta keresek részmunkaidős állást 5 év gyes után (2,5 és 5 éves fiam van), amit sajnos nem nagyon találni, illetve volt egy jutalékos, amit el is kezdtem, de 6 hét után ott kellett hagynom, mert ahhoz, hogy a jutalékom megkapjam, 8-9 órát is dolgozni kellett, amit a mi életvitelünkkel nem tudok vállalni. Férjem keresi a több pénzt, Ő reggel 7-kor már elmegy ittonról és 6 után ér haza. Nagyszülőket nem tudjuk rendszeresen mozgósítani.

Nem tudom, más hogy oldja meg? 4-6 órában milyen állásokat tudok találni, ami nem eladói, vagy ha jutalékos, akkor is fix? Budapesti vagyok.


2015. jan. 13. 08:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

De miért nem jó a 8órás teljes munkaidő?

Mi is így csináljuk: gyerekeket 7 re visszük oviba, bölcsibe. 7-3 ig dolgozok és utána munkából hazafelé menet megyek értük.

2015. jan. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
én 8 órás munkát keresek épp, viszont az elképzelés szerint bébiszitter segítségét igénybe kell majd venni. Párom nagyon sokat dolgozik, este későn ér haza, nekem meg 5-ig tart a munkaidőm, de még este is kell otthonról dolgozni. 6 órás állást nem találok.
2015. jan. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Azért nem vállalható a 8 órás munkaidő, mert az ebédidővel 8,5 + 1-1 óra az oda-vissza út, hacsaknem a környéken sikerülne állást találni (Bp nagyon külvárosában élünk, nehéz közlekedéssel, csak példa, hogy a volt munkahelyem a belvárosban volt, mégis bő 50-55 perc kellett). Ha 7-re vinném a gyerekeket, akkor is neccesen érnék be 8-ra, és fél6-nál (zárásra!) előbb nem érnék értük. Nem szeretném, hogy a reggeli és esti ügyeletben is mindig ők legyenek az elsők és utolsók. Viszont részmunkaidőt meg tényleg lehetetlenség fix munkaidőben, fix pénzért találni. :(

Maradhat még opciónak a rendszeres délutáni bébiszitter naponta 2 órára, aki hazahozza őket, és velük van, míg haza nem ér valamelyikünk, de ahhoz jó fizetést is kell kapni, hogy megérje (egyik barátnőm így csinálja, kb -50 ez így nekik).

Úgy érzem, megrekedt az egész, egyéb ötlet?

2015. jan. 13. 11:11
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is álmom volna egy 4, vagy 5 max 6 órás állás, kisgyerek mellett éppen elég, ha minőségi időt szeretnénk vele tölteni meg a lakás se szaladjon. Most 8-ban dolgozom, így meg nincs idő semmire normálisan.
2015. jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Beljebb kell költözni és vállalni egy nyolcórás melót.
2015. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem véletlenül lakunk itt, a gyerekek is imádják, szóval a költözés kizárva.
2015. jan. 16. 13:33
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Szia,

Milyen végzettséged van?

Ha esetleg pénzügyi, vagy adminisztrátori akkor állami szférát el tudnám kéozelni a hekyzetedben, biztosabb mint a multi es lehet van részmunkaidős lehetöség is.

2015. jan. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippet, nagyjából szakmámba is vág, de sajnos az is már lefutott kör. Mindenhol átszervezések vannak, és nem hogy vennének fel újakat, hanem küldik el a régieket. Pedig még nyáron úgy volt, hogy két ismerős is ilyen helyen dolgozik, aki esetleg oda tudna vinni..
2015. jan. 16. 14:37
 9/13 anonim ***** válasza:
Multiknál gyakran rugalmas a munkaidő és családcentrikusak, sok helyen meg lehet csinálni, hogy eljössz korábban, és este befejezed a munkád. Pl bemész 8-ra, fél négykor eljössz, este miután a gyerekek lefeküdtek, vagy otthon van a férjed még dolgozol otthonról 1 órát (esetleg felet, ha nem tartottál szünetet). Ahol én dolgozom ott sokan csinálják így, de nem tudom milyen végzettséged van. Ráadásul lehetőség van heti egyszer otthonról is dolgozni, olyankor tudod későbbre vinni a gyerekeket, és korábban elmenni értük. Sajnos részmunkaidős állások itt sincsenek nagyon. :(
2015. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Szóval összefoglalva semmilyen tekintetben nem vagy rugalmas, nem akarsz rangon aluli munkát végezni vagy normális munkaidőt vállalni, esetleg olyan helyre költözni, ahonnan be is tudsz járni. Szinte csoda, hogy nem tolongnak érted a munkaadók, ezt a mentalitást általában kifejezetten keresik.
2015. jan. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!