Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Végkielégítés kaphat-e az aki...

Végkielégítés kaphat-e az aki szabasarol visszamegy fizetés nélkülire?

Figyelt kérdés
Gyedrol visszamentem kikaptam a felhalmozódott szabikat,most szabin vagyok.Arra az elhatározásra jutottam,hogy visszajövök fizu nélkülire azaz gyesre.Ahogy olvasom,hogy elkuldhet azonnali hatállyal ha nem megyek be dolgozni az arra is vonatkozik ha teszem fel Ő azt mondja,márpedig menjek be dolgozni es nem enged vissza gyesre.Akkor fegyelmi lehet belole?Mert ha így küld el akkor nem kapok végkielégítést.Köszi.
2015. jan. 25. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:

" nem enged vissza gyesre."

gyesre akkor mehetsz, ha az orvos azt mondja!

2015. jan. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%

GYES a gyermek 3 éves koráig jár, méghozzá alanyi jogon.

Nem kell hozzá semmiféle orvosi igazolás, hanem fizetés nélküli szabadságot kell kérni a munkáltatótól hozzá.

Ha gyermekgondozás miatt kérsz fizetés nélküli szabadságot (és a GYES az), akkor a munkáltató köteles azt engedélyezni, nem tagadhatja meg.

Ezt a munka törvénykönyve 128. §-a szabályozza.

Az igényedet az igénybevétel kezdő időpontját megelőző 15 nappal korábban írásban köteles vagy bejelenteni a munkáltatódnak, hogy fel tudjon készülni rá.


Most, hogy nem vagy fizetés nélküli szabadságon, a szabadságod alatt is felmondhat Neked, de nem azonnali hatállyal! A felmondást indokolni köteles, és nagyon kiváncsi lennék, mivel indokolná? Azzal, hogy vissza akarsz menni GYES-re? Na ezt lássa csak meg egy munkaügyi bíróság...:)

2015. jan. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Neked kedves 2. válaszadó!Tehát a lényeg az,hogy időben kell szólni Nekik.Tehát létezik külön törvény az én helyzetemre.(Nem tagadhatja meg a gyesre visszatérést)
2015. jan. 26. 07:09
 4/5 anonim ***** válasza:

De nem ám!


Gyermekgondozás miatt mész GYES-re, tehát csak be kell jelentened a tényt, és hogy mikortól, Ő köteles ezt "tűrni".

Ugyanúgy, mint régen, ha valakit katonának vittek, vagy a házát építette. Erre mind köteles volt engedélyezni a fizetés nélküli szabadságot, választása nem volt.

Az utóbbi kettőt kivették a törvényből, de a gyerekgondozás miatti megmaradt. MÉG SZÉP! :)

2015. jan. 28. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 28. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!