Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják az emberek,...

Miért mondják az emberek, hogy a pénz nem boldogît amikor ez nagyon nem igaz?

Figyelt kérdés
Ezer okot tudnék mondani, hogy miért tesz boldoggá a pénz. A mondás így lenne helyes: 'A pénz boldogît, csak nem ad meg mindent.'

2015. febr. 4. 10:31
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
9-es: nem, ha a boldogtalanságom forrása pont a pénzhiány! :D És az sem igaz, hogy csak ideig-óráig tart. A pénzbôl finanszîrozott képzések, nyelvtanfolyamok, utazás végeredménye életed végéig megmarad. Ez a személyi fejlôdés.
2015. febr. 4. 11:36
 12/42 anonim ***** válasza:

fejlődik, mindene megvan, rengeteg pénze van és boldogtalanul bámul ki a fejéből.. ismersz ilyeneket?

A kérdéshez óhatatlanul hozzátartozik, hogy megpróbáljuk megfogalmazni: mi is a boldogság?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

2015. febr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
2015. febr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:

Kint dolgoztam egy nyáron Egyiptomban. Amit ott láttam és tapasztaltam... pff... hiába a "luxus" és a tengerpart... Ahogy ott a nőkkel, női dolgozókkal bánnak!... Az első héten még azt gondoltam, oké, megszokom, idegen kultúra, új környezet, stb. De hiába az a jó fizetés, amiből itthon 1 évig élek, soha többet vissza nem mennék oda! Nem tudnának annyit fizetni!

A dolgozókat egy lepukkant szállásra rakták, napi !FÉL LITER! vizet kaptunk, lopnunk kellett a vizet a szállodából, hogy ne haljunk szomjan! Ha egy vendégnek valami panasza volt, és én mentem tolmácsolni, kb. le se szartak, átnéztek rajtam, mindig egy pasi kellett mellém... A higiénia nemlétéről nem is beszélve! Egy gyerek behányt az orvosnál és fél óra múlva jött egy takarító, aki csak szétmaszatolta a tócsát a felmosóronggyal, nem is használt hozzá vizet... A medencék tele voltak döglött gekkóval, gyerekek kakijával és nem szedték ki! Az evőeszközök folyton koszosak voltak... A dolgozók pedig büdösek, mert putrikban laktak és nem tudtak minden nap fürdeni!

Szóval ott agyon voltam fizetve, de rohadtul nem voltam boldog... Inkább dolgoztam volna itthon az előző munkahelyemen, ahol fele annyit se kerestem, de legalább jó volt a hangulat a munkahelyen, jó volt a csapat és emberszámba vettek...

2015. febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

Én például igenis szeretnék kertesházban élni, mert jó időben nagyon nyomaszt a négy fal közötti kuksolás, és nem vigasztal heti egyszer egy órás séta egy ligetben és havi egyszer egy kirándulás.

Kellemes estéken kint ülni a férjemmel egy-egy pohár bor mellett.

A kertesház drága, fenntartani is az, főleg ha maradna az illető egy nagyvárosban-közelében, hogy tudjon dolgozni, haverokkal találkozni, haverokat magához meghívni és a tini gyerek se utálja a lakhelyét.


Igenis szeretnék hobbikat űzni, néha kézműveskedem, az is pénz, úszom, az is pénzbe kerül.


És igenis szeretnék majd nyaralni. Amúgy utazgatok Magyarországon belül is szívesen, ezer meg egy dolog érdekel amit még nem láttam. De ez is pénz.


Ja igen... lehet rossz a sorrend hogy a luxus után az alap.

Szeretnék egészséges kajákat enni. Namost azzal, ha magunkra főzök, pont spórolok, de a termelői, 50 km-en belülről származó friss zöldség-gyümölcs igenis drága, a minőségi, nem külföldről származó, nem multiból származó hús igenis drága. Magunknak megtermelni a zöldségeket, gyümölcsöket megintcsak pénzbe kerül.


Ezek nélkül pedig nem érzem jól magam.



Úgy, hogy egy kis lakásban kuksolok a férjemmel, alig tudunk változatosan enni, nem tudunk elmenni sehová, egyetlen hobbink hogy otthon beszélgetünk... Igenis nem érezném jól magam, és igenis nem tudnám ezt az életet megbecsülni.

2015. febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
Hát én meg inkább lennék retkes fél évig és aztán lenne pénzem itthon, össze tudnám szedni magam, mint hogy nincs munka és örökké az lebeg az ember feje felett meddig tudjuk még kikalkulálni tartalékból a létet, meddig lehet több évet így kihúzni. A pénz igen is boldogít, mert a nélkül tönkremész minden szempontból. Ha nincs pénzed nincs semmid, se egészség, se kapcsolat, se család, se semmi. Úgy meg nincs értelme az életnek, tehát jobb meghalni. Valamit valamiért, én vállalnám a putrit fél évig, ha rendesen meg vagyok fizetve, lexarnám mert ha hazajövök, akár betegen is, van pénzem arra, hogy egy magándokit megfizessen, aki foglalkozik velem és rendbe rak. Hát ezért nem mindegy az egész. Azért boldogít a pénz, mert abból létezel, minél több van a zsebedben annál jobban érezheted magad és annál biztonságosabban! Csak az mondja azt, hogy nem boldogít, akinek sosem voltak anyagi gondjai, az meg könnyen osztja az észt egy olyannak, aki mondjuk hó végén éhezik és ha beteg lexarják a kórházban a fejét mert nem tud hálapénzt fizetni!
2015. febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:

Akinek van penze az tudja hogy a mondas teljesen igaz. Magatol a penztol nem leszel boldog, a rajta megveheto dolgok pedig termeszetesse valnak, es ha ugy alakul, ugyanugy lehetsz boldogtalan sok penzzel is, csak mas jellegu gondjaid lesznek.


"az életben felmerülő problémák legalább 95%-a a pénzhiányra vezethető vissza"


Igen, azoknak akiknek nincs penzuk. Akiknek meg van, azoknak mas jellegu gondjai-problemai vannak.


Nyilvan ezt nem igazan erti akinek nincs penze, mert neki a napi gondjai lebegnek a szeme elott, es nem lat messzebre.

2015. febr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

Pénzen mindent meg lehet venni, kivéve: IGAZ szerelmet (talmit kapsz érte) és egészséget. (bár a pénz sokat segít abban, h magánklinikán hosszabbítgassák az életedet, de ha nagy beteg vagy, a sok pénz sem segít már sajnos)

Minden más megvehető pénzen: szép ruha, cipő, szépség (plasztika), nagy ház, villa, nyaraló, autók,utazások, jobb kaják,óra, ékszer, könyvek, színház..és ez igenis ezek boldoggá tennének engem, sajnos most nem futja ezekre, pedig igényem lenne rá.

Sajnos a legtöbb ember Mo-on annyit keres, h a kaja+rezsi kombót kifizeti és slussz. Ez így nem élet, csak rabszolgalét. :-(

2015. febr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

A pénz boldogít és legyőzhetetlen leszel tőle,olyan lehetőségeket nyit meg amit semmi más.

Lehetőségeid korlátlanok,azt teszel,eszel amit csak akarsz.

Nincs korlát.

Pénzért nem csak jobb ruhát veszel,luxus kocsival jársz,hanem sok szép puncit vehetsz,a legjobb helyeken nyaralhatsz,a legfinomabb legegészségesebb ételeket eheted meg,kigyúrt formás,puncimágnes tested lehet,oda mész ahova csak akarsz.


Egy szóval mindenhez zseton kell és pont.


Inkább sírok egy Maserattiban mint egy Ladaban.


Kell a sok pénz,pénz nélkül egy férfi ássa el magát,nincsen nélküle élet csak ez számit.

2015. febr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

19 "legyőzhetetlen leszel tőle"

Izé... gyógyszered bevetted?

2015. febr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!