Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mai magyar munkavállalóval...

A mai magyar munkavállalóval az a baj hogy nem elég rugalmas? Karriertanácsadó azt mondja, nem lehet tőle semmi pluszt elvárni, csak a szigorú minimumot, és ha lejár a munkaideje már ott sincs, nem motivált, fásult, kedvetlen.

Figyelt kérdés

Mondtam neki akkor jöjjön hozzánk tanulmányútra! Nálunk csupa rugalmas munkavállalót talál!

Munkaidőnk van papíron 9-17h. Ha 8-kor nem vagyok bent már csörög a telefon hogy hol vagyok.

Ötnél előbb egy perccel se lehet elmenni, mert még nem járt le a munkaidő, de reggel 8-kor már bent kell lenni noha csak 9kor kezdődik.


Ötkor közli a főnök hogy lenne egy kis túlóra. Mondjuk este 8-ig. Nem kérdés ki marad -mindenki. Mert mi rugalmasok vagyunk!

Hazamegyek, majd csörög a mobilom, Vissza kell menni mert lenne egy kis plusz munka. Hát visszamegyek naná. Mert mi rugalmasok vagyunk!

Hétvégén csörög a mobil (noha a munkaidő csak H-P) hogy be kell menni. És pattanok mint a bolha és megyek! Mert mi rugalmasok vagyunk!

Nyáron közlik hogy szabi nincs mert sok a munka. Hát akkor nem megyek. Se nyáron se télen semmikor. Minek is mennék szabira, csak unatkoznánk otthon. Mert mi rugalmasok vagyunk!


És mit kapunk mindezért a sok pluszért? A sok szombatért néha vasárnapért, a napi 3-4 óra túlóráért? Mit kapnánk. A hím lónak egy páratlan hosszú testrészét azt kapjuk.

Örüljünk hogy nem rúgnak ki azt kapjuk!


Így hát mondtam a kedves karriertanácsadó hölgynek ha a rugalmas magyar munkaerőt akarja tanulmányozni, de nem ám a fotelból ahol most van, akkor nosza! Nálunk megtalálja a rugalmas magyar munkást! Akivel mindent lehet olyan rugalmas!

Akinek ingyen dolgozik és még könyörög, hogy még még!


2015. febr. 6. 11:18
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
78%
Így van. A munkavállaló nem véletlenül lesz motivált, rugalmas. Ehhez a munkaadó ösztönzése kell és egy normális munkahely.
2015. febr. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Hat a példádból egyértelmű, hogy a magyar munkavállaló elég rugalmas. :)
2015. febr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
66%
Ha a karrier tanácsadó ilyet mond ne fizess neki, mert ez nem feladata/ennek semmi köze a munkájához.
2015. febr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
48%
Ahr-eseket és egyéb kiöltözött értelmiségit a scientológusok karrier képzése fanatizálja többnyire .
2015. febr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
75%
Németo-ban heti 36 óra a kötelező. Slussz. Utána mindenki indul haza. Másodállás sem kell. Megél a szakmunkás is.
2015. febr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Nálunk ösztönzik a dolgozót.

Kapod a minimálbért, dolgozom a napi 8 helyett 10-12 órát, hétvégi munks is bőven, mindezért egyetlen fillér pluszt se adnak.

Azt ösztönzés? Az hogy nem b**sznak ki a francba. Ez a motiváció.

És látod, milyen jól működik?

Ellenvetés nincs egy dolgozó részéről se! (merne is bárki bármit mondani-ki is rúgnák ott helyben)


"Ehhez a munkaadó ösztönzése kell"

2015. febr. 6. 11:36
 7/43 anonim ***** válasza:
77%

Ez szimplán hülyeség. De sajnos tudom, hogy a szükség nagy úr...


ezt úgy megmutatnám a kormánynak, aki szerint a multi zsákmányolja ki a dolgozót.. Egy multi dolgozó aki 8 óra után eldob kaszát kapát és kutya nem szól érte, a túlórát meg percre kifizetik.

2015. febr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
39%
Ötösnek:azért ez nem igaz. Én itt élek és rggel 7kor kezdünk és van hogy még este 7kor is bent vagyunk,mert munka van(papíron: 8-fél5-ig) és ezt van hogy mindenféle szünet és ebédszünet nélkül! Akkor miről beszélsz? És szerinted miért vállalnak olyan sokan minijobot,másodállást,ha egy munkából olyan könnyen megél mindenki!? Szerintem te is csak otthonról magyarázol és fogalmad sincs hogy működik a kolbászos nyugaton ez!
2015. febr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
0%

#7


1 vagy a 100 ból, másik 99 multi meg szét $zopatja a munkavállalóit.

2015. febr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ez egy "tyúk vagy tojás" kérdés. Azért mnotiválatlan, mert úgy bánnak vele, ahogy, avagy azért bánnak vele úgy, ahogy, mert annyira motiválatlan?
2015. febr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!