Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mai magyar munkavállalóval...

A mai magyar munkavállalóval az a baj hogy nem elég rugalmas? Karriertanácsadó azt mondja, nem lehet tőle semmi pluszt elvárni, csak a szigorú minimumot, és ha lejár a munkaideje már ott sincs, nem motivált, fásult, kedvetlen.

Figyelt kérdés

Mondtam neki akkor jöjjön hozzánk tanulmányútra! Nálunk csupa rugalmas munkavállalót talál!

Munkaidőnk van papíron 9-17h. Ha 8-kor nem vagyok bent már csörög a telefon hogy hol vagyok.

Ötnél előbb egy perccel se lehet elmenni, mert még nem járt le a munkaidő, de reggel 8-kor már bent kell lenni noha csak 9kor kezdődik.


Ötkor közli a főnök hogy lenne egy kis túlóra. Mondjuk este 8-ig. Nem kérdés ki marad -mindenki. Mert mi rugalmasok vagyunk!

Hazamegyek, majd csörög a mobilom, Vissza kell menni mert lenne egy kis plusz munka. Hát visszamegyek naná. Mert mi rugalmasok vagyunk!

Hétvégén csörög a mobil (noha a munkaidő csak H-P) hogy be kell menni. És pattanok mint a bolha és megyek! Mert mi rugalmasok vagyunk!

Nyáron közlik hogy szabi nincs mert sok a munka. Hát akkor nem megyek. Se nyáron se télen semmikor. Minek is mennék szabira, csak unatkoznánk otthon. Mert mi rugalmasok vagyunk!


És mit kapunk mindezért a sok pluszért? A sok szombatért néha vasárnapért, a napi 3-4 óra túlóráért? Mit kapnánk. A hím lónak egy páratlan hosszú testrészét azt kapjuk.

Örüljünk hogy nem rúgnak ki azt kapjuk!


Így hát mondtam a kedves karriertanácsadó hölgynek ha a rugalmas magyar munkaerőt akarja tanulmányozni, de nem ám a fotelból ahol most van, akkor nosza! Nálunk megtalálja a rugalmas magyar munkást! Akivel mindent lehet olyan rugalmas!

Akinek ingyen dolgozik és még könyörög, hogy még még!


2015. febr. 6. 11:18
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Mondjuk a minimálbér már nem motiváltság vagy nem motiváltság kérdése.

Kitehetem a lelkem is akkor is ennyit kapok. És miért? Mert a főnök tudja egy perc alatt kirúg és a következő percben már talál a helyemre embert.

Tudja hogy ennyiért is eljönnek dolgozni tudja hogy nem mernek szólni a hétvégi ingyenmunka miatt (=rabszolgamunka)-akkor meg miért ne tenné meg? Így is van ember, hát lesz**ja.

Ha meg valaki megszóla, hát kirúgja és veszi fel a következő lúzert.

2015. febr. 6. 17:13
 12/43 anonim ***** válasza:
100%

# 9


Több (természetesen külföldi tulajdonú) multinál is dolgoztam, soha sehol nem szivattak.

2015. febr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%
#9 multinál dolgozom, soha egy kifizetetlen percem nem volt, hétvégén dupla, ünnepnapon tripla túlórapénz, munkaidő végén hazazavarnak mindenkit. Mellé negyedmilliós pályakezdő fizetés (plusz évi 350k bruttó cafetéria), pedig se informatikus, se mérnök, se közgazdász nem vagyok. Ezt mikor adja meg egy magyar KKV? Ostobaság a multikat szidni, kb. az egyetlen opciót adják a normális körülmények közötti munkavállalásra.
2015. febr. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

A tesóm multinál dolgozik (British Petrol), középvezető beosztásban. A munkaideje csak papíron létezik, a valóságban úgy van bent ahogy a munka kívánja (=reggeltől estig). Az alatta dolgozók már rég hazamentek mikor ő még bent ül napzáró meetingen.

Ha hétvégén kap egy excel táblát átnézésre és kiorrigálásra elvárják hogy 1-2 órán belül kész legyen. Ja hogy hétvége van és lehet nem a gép előtt akarna ülni? Kit érdekel?

Túlórapénz soha egy fillér se. Soha. A cégnél ki nem mondott dolog, hogy olyan fizetések vannak (havi majdnem millió nettóban) hogy ennek bele kell férnie.


Csak ennyit a multikról. Azért van más is, nem csak percre pontos elszámolás.

2015. febr. 7. 14:59
 15/43 anonim ***** válasza:
100%

... középvezető beosztásban.....

...havi majdnem millió nettóban...


Egyéb kérdés? Ha ez nem tetszik neki akkor üljön vissza a beosztottai közé, akik " már rég hazamentek mikor ő még bent ül napzáró meetingen. ". Természetesen 1/3 pénzért.


Azért álljon már meg a fáklyás menet, mindennek ára van.

2015. febr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:

"... középvezető beosztásban.....

...havi majdnem millió nettóban... "


Hehe, nekem is ez tunt fel, valahogy nem sajnaltam meg. :)


Egyebkent nekem is csak jo tapasztalatom van multikkal, es ismeroseim kozul szintugy mindenkinek, akivel beszeltem errol.

2015. febr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

Hát a tesóm se panaszkodik a fizu miatt.

Csak amikor majd 40 évesen elviszi majd egy szívinfarktus a feszített életmód miatt, a túlvilágon elmélkedhet róla megérte-e.

meg ugye kérdés azt a sok pénzt mikor és mire költse el? Imád(na) utazni. Lenne is rá pénze. Na de mikor? Mert szabi mint olyan nem létezik az ő esetében. Még karácsonykor is benn van.

2015. febr. 7. 17:34
 18/43 anonim ***** válasza:
Érdekes, nálunk is vannak közép és felsővezetők, de a szabi az nekik is létező fogalom, olyankor telefon off és pihen.
2015. febr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
telefon off? csak próbálná meg. még szenteste is csörgött neki.
2015. febr. 7. 18:08
 20/43 anonim ***** válasza:
Persze jól hangzik a közel 1 milliós nettó, de nem feltètlenül èri meg belerokkania a kèrdezö tesójának. Az èn fèrjem 27 èvesen kb 1,3-4 milliót keres ft-ban (külföldön èlünk), ès persze komoly, felelössègteljes munkája van, de nem kell belerokkania. Ha kell marad pár òrát, máskor eljön hamarabb. De az èvi egyszer 3 hetes nyaralás, 2-2 hèt Karácsony, Húsvèt mellè mèg akármikor befèr egy-kèt miniszabi.
2015. febr. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!