Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mai magyar munkavállalóval...

A mai magyar munkavállalóval az a baj hogy nem elég rugalmas? Karriertanácsadó azt mondja, nem lehet tőle semmi pluszt elvárni, csak a szigorú minimumot, és ha lejár a munkaideje már ott sincs, nem motivált, fásult, kedvetlen.

Figyelt kérdés

Mondtam neki akkor jöjjön hozzánk tanulmányútra! Nálunk csupa rugalmas munkavállalót talál!

Munkaidőnk van papíron 9-17h. Ha 8-kor nem vagyok bent már csörög a telefon hogy hol vagyok.

Ötnél előbb egy perccel se lehet elmenni, mert még nem járt le a munkaidő, de reggel 8-kor már bent kell lenni noha csak 9kor kezdődik.


Ötkor közli a főnök hogy lenne egy kis túlóra. Mondjuk este 8-ig. Nem kérdés ki marad -mindenki. Mert mi rugalmasok vagyunk!

Hazamegyek, majd csörög a mobilom, Vissza kell menni mert lenne egy kis plusz munka. Hát visszamegyek naná. Mert mi rugalmasok vagyunk!

Hétvégén csörög a mobil (noha a munkaidő csak H-P) hogy be kell menni. És pattanok mint a bolha és megyek! Mert mi rugalmasok vagyunk!

Nyáron közlik hogy szabi nincs mert sok a munka. Hát akkor nem megyek. Se nyáron se télen semmikor. Minek is mennék szabira, csak unatkoznánk otthon. Mert mi rugalmasok vagyunk!


És mit kapunk mindezért a sok pluszért? A sok szombatért néha vasárnapért, a napi 3-4 óra túlóráért? Mit kapnánk. A hím lónak egy páratlan hosszú testrészét azt kapjuk.

Örüljünk hogy nem rúgnak ki azt kapjuk!


Így hát mondtam a kedves karriertanácsadó hölgynek ha a rugalmas magyar munkaerőt akarja tanulmányozni, de nem ám a fotelból ahol most van, akkor nosza! Nálunk megtalálja a rugalmas magyar munkást! Akivel mindent lehet olyan rugalmas!

Akinek ingyen dolgozik és még könyörög, hogy még még!


2015. febr. 6. 11:18
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

Nem mindegy a cég, a BP és társai tipikusan a nem lehet kinyomni a telefont kategóriák.

De pl több gyár leáll a téli szünetre és ott nem elképzelhetetlen a telefon off hozzáállás.


A külföldi példával előjönni off-topic mivel magyar munkavállalókról szól a kérdés és a téma messzire vezet.

2015. febr. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
Feltételezem a karriertanácsadó fókuszában nem a képzetlen szalagmunkások voltak, amikor ezt a kijelentést tette. Ezzel az erővel akár a közmunkát is hozhatnád példaként, vagy a vasas cigány napi működését... teljesen irreleváns. A szellemi munkakörökben valóban fontos a motiváltság és a (munkaidőn belüli) rugalmasság. Hallod, hogy az egyik kolegának szüksége van valamire (mondjuk kontaktokra, vagy pár ötletre a témában amiben szakértőnek számítasz) és 10 perc alatt annyit segíthetsz neki, amivel ő órákat spórol. Legközelebb pedig fordítva. Ez az a fajta rugalmasság és motiváció, ami a hatékonyságot növeli, és mégsincs meg sokakban.
2015. febr. 8. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már a kamut. Csak nem tanárként dolgozik?

3 + 2 + 2 = 7 hét szabi? = 35 munkanap?

És még mellé miniszabik? =legalább 40 nap?

Hagyjuk már.

Egy tanár van ennyit szabin. Vagy az se.


"De az èvi egyszer 3 hetes nyaralás, 2-2 hèt Karácsony, Húsvèt mellè mèg akármikor befèr egy-kèt miniszabi."

2015. febr. 8. 09:18
 24/43 anonim ***** válasza:

Már miért is? Egy 27 éves felnőttnek MO-n is 22 nap szabadsága van évente!


3 hét nyaraláshoz 15 nap kell.Ha

A karácsonyi 2 héthez sok helyen csak 4-5 nap, mivel rengeteg cég amúgy is bezár ilyenkor.


Nyugat-európában amúgy átlagosan több a fizetett szabadság, Franciaországban átlag 5 hét ("piros betűs" ünnepek nélkül) például.

2015. febr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Hát én nem vagyok 27 éves (már nem ) és évente tán egy hét fizetés nélkülire elmehetek. Vagy nem.

Vagyis tényleges fizetett szabim 0 nap.

A főnököt idézve "aki szabira akar menni az szóljon és megoldjuk, örök szabit kap"

(=ki van rúgva)

2015. febr. 8. 09:58
 26/43 anonim ***** válasza:
Kérdező,figyelj már!Azért mert te nem kapsz szabadságot,attól még létezik.Nekem is 22napom van és amióta a cégnél dolgozom, mindig akkor vettem ki,amikor akartam. Pontosabban kikértem bizonyos napokra és mindig megadták.És ezenkívül van olyan plusz szabi is, hogy pl. ha gyerek születik akkor apa kap plusz 2?napot(apasági szabadságnak hívják?) közeli hozzátartozó halálakor is jár plusz szabadság. Azért mert te nem hiszed el,léteznek normális cégek.
2015. febr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

Én ezt elhiszem csak annyira GYŰLÖLÖM amikor ilyen kijelentéseket hallok hogy a "munkavállalónak X nap jár évente".

Jár ám a túrót jár! Ha megadják.

Ez így pontos.


Mert lehet vannak olyan munkahelyek ahol megadják, de vannak olyanok is ahol a dolgozónak max a szája jár, nem szabadság.

2015. febr. 8. 10:17
 28/43 anonim ***** válasza:
Nem volt olyan periódus a történelem folyamán, hogy a szalagmunkásoknak (vagy a korszakban velük ekvivalens társadalmi rétegnek) túl sok szabadsága, joga vagy lobbiereje lett volna. Akibe szorult önérzet és ambíció, az tanul és nem lesz szalagmunkás. Sajnos a képlet nagyjából ennyi.
2015. febr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

Kérdező, az a baj, hogy te kevered a szezont a fazonnal...


A képzetlen és pótolható rabszolgamunkással azt csinál a főnöke, amit akar. Nem mondom, hogy ez jól van így (mert nagyon nincs jól), de sajnos ez a helyzet.


De ezt az élethelyzetet ne hasonlítsd össze egy multi középvezetővel. Ha te is tanultál volna, mint a bátyád akkor te is elmehettél volna a British Petrolhoz és előtted állna a döntés, hogy 300e-ért akarsz 9-5ig dolgozni évi kiadott és fizetett szabadsággal vagy 1 millióért robotolva vezetőként úgy, mint most havi 100e-ért.


Csak magadat okold a helyzetedért, ne mást.

2015. febr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Kedves kèrdezö, pedig úgy igaz, ahogy leírtam. El se merem akkor mondani ezek után, hogy nekem hány szabad napom van, de sokkal több, mint a fèrjemnek. Hogy ne kelljen itthon ülnöm egyedül szabadságon már azt csináljuk, hogy èvi 2-3-szor elmegyek vele az üzleti ùtjaira, hogy fogyjon a szabim. Így is maradt tavalyról több mint 20 napom. Megengedte a HR, hogy áthozzam idènre, de áprilisig el kell használnom. Szóval most közel 5 hètig nem fogok dolgozni, ugyh elutazunk vhova, megyek a fèrjemmel üzleti útra is ès kètszer haza is.

Egyèbkènt mindennek ára van. Azèrt van ennyi szabim, mert rengeteget túlórázom, amikor dolgozom, ès nekünk ünnepnapokon is kell dolgozni (mert az üzlet soha nem áll le), amièrt extra szabadnapokat kapunk. Nyelvtanfolyamra is járok kesö este, amièrt több mint 11 plusz napot kapok. Ha dolgozom, akkor baromi kemènyen tolom, cserèbe viszont minimum minden 2. hónapban vagyok 1-2 hetet szabin, különben nem birnám.

2015. febr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!