Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány éves kortól mehetek...

Hány éves kortól mehetek külföldre diákmelózni?

Figyelt kérdés
A nővérem Olaszországban lakik, hozzá mennék dolgozni nyáron. Magyarországon nyáron , szülői engedéllyel 15 évesen lehet menni, én 15 vagyok. Középfokú német nyelvtudással rendelkezem, de nem is ezen van a hangsúly, mert helyem az lenne, a kérdés csak az, hogy nyáron, szünidőben hány éves kortól dolgozhatnék Olaszországban?

2015. febr. 13. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha helyed lenne, akkor miért nem tőlük kérdezed meg???
2015. febr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztos nem magyarországi diákszövetkezet fog kiközvetíteni, ha már van helyed. Úgyhogy szerintem az olaszországi szabályok rád az érvényesek, aminek a nővéred jobban utána tud nézni.
2015. febr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kint él a nővéred, helyed is lenne. Akkor miért nem a nővéredet kérdezed?? Ő kint van, pontosan tudja mi a törvény ott.
2015. febr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem konkrét munkahelyem lenne, hanem úgy értettem, hogy a nővérem segítene keresni, szóval nem maradnék meló nélkül. Ritkán tudunk beszélni, azért fordultam hozzátok. De mindegy. Köszi!
2015. febr. 13. 19:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit gyakrabban kellene beszélnetek....


Oo-ban a 16 év alatti munka gyermek munkának számít. Tehát minimum 16 évesnek kell lenni ahhoz, hogy munkát vállalhass.


A másik: itt akkora a munkanélküliség, hogy a felnőtteknek sem jut elég munka. A fiatal felnőttek több, mint 40%-a munkanélküli. Ezt a nővérednek meg kell tudni erősíteni, ha itt lakik. (Persze kérdés melyik szektorban szeretnél dolgozni. A német nyelvtudás max. a vendéglátóiparban előny.)

Mivel a diák munkát is be kell jelenteni - és itt a bürokrácia mindent megnehezít -, és adózni kell utána, ezért az esetleges munkaadók, ha van is lehetőség diákok foglalkoztatására, akkor a macera miatteelőnyben tartják a rokonokat, ismerősöket. A bejelentési kötelezettség nem teljesítése esetén egy ellenőrzés során nagyon csúnya bírságot lehet beszedni, tehát nem éri meg kockáztatni. Igaz, az is kérdés, az ország melyik részére mennél.


Tehát én azt javaslom, hogy ha valóban dolgozni akarsz, akkor csak biztos munka esetén gyere, vagy ha nyaralni jönnél, akkor gyere és nézz szét a lehetőségek terén.

2015. febr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válasz kifejezetten hasznos volt számomra, köszönöm szépen!
2015. febr. 21. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!