Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak? Lépjek le...

Mit csináljak? Lépjek le külföldre?

Figyelt kérdés

Egyszerűen lövésem sincs mit csináljak. 1,5 éve érettségiztem, azóta OKJ képzésen vagyok (estin), de lényegében csak lógok a levegőben. Az OKJ nem ér semmit, még 1 évem van hátra belőle, mellette a hülye fejemmel nem mentem dolgozni és nem is tanultam semmi hasznosat.

Gondolkodtam azon, hogy fősulira megyek. Gazdasági szakra szerettem volna menni, de önköltséges lenne, ezért diákhitelt kellene felvenni. Fél éve annyiban hagytam és úgy döntöttem nem megyek, most megint ezen gondolkodom, de nem tudom egyáltalán megérné-e. Lehet, ha kimennék külföldre még ebben az évben akkor ugyan annyi idő alatt többre jutnék mint, ha most elmennék egy főiskolára és a legjobb esetben is 3,5 év alatt elvégzeném és lenne közel 1,6 milliós diákhitelem. Másrészről a gazdasági diplomásokból nincs hiány, évek óta a gazdasági szakok a legnépszerűbbek. Arról nem is beszélve, hogy a magyar gazdaság is teljesen ingatag, külföldön pedig nincs hiány ilyen téren.

Teljesen kétségbe vagyok esve. Azt látom, hogy a volt osztálytársaim, ismerőseim sorra szerezték a szakmákat, de 1-2 embert kivéve mindegyikük gyárban robotol betanított munkásként 80-100 ezer Ft-ért.


21/F



2015. jan. 14. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudom mit érzel. Én 33 éves nő vagyok 4 szakmával sem nagyon megyek semmire. te talán férfiként, szakmunkással vinnéd valamire, mert hegesztőket, villanyszerelőket, bádogosokat, asztalosokat mindig keresnek. De ha ez távol áll tőled, akkor viszont én a nyelvtanulást mondanám és igen, próbálj meg külföldön kezdeni életet, vagy hajón kezdj el dolgozni, ott anyagilag fel tudod rántani magad és el tudod közben dönteni, merre tovább, érdemes e egyetemre vagy fősulira menni. Nem rossz ha van diplomád, de sok helyre bizony vagy komoly protekció, ismeretség kell, vagy szakmai gyakorlat 1-3 év között már végzősként! Erre figyelj oda, de nincs nálad veszve semmi, hiszen nagyon fiatal vagy! Sok sikert. Én pl. anglozok, hajóra próbálok kijutni, talán van esélyem a korom ellenére is, mert itthon nem sok jövőt látok magam előtt és nem tartok sehol.
2015. jan. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha megtehed, szerintem menj, ebben a korban a legjobb. Láss világot, szerezz tapasztalatot, tanuld meg a nyelvet.


Aztán lehet, hogy kinn is ragadsz, vagy pénzesen jössz haza, és el tudod végezni a sulit.


Sok sikert :)

2015. jan. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Szakma nélkül kint se fogsz többre menni, mint itthon, csak forintban számolva több pénzből fogsz gazdálkodni.
2015. jan. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hasonló itt is. Szakmámhoz kéne még pár tanfolyamot tanulnom, de mivel nincs olyan munkám, ahol nem megyek tönkre idegileg és nem 40 ezret kapok, így ezt halasztom. Ha sikerülne letennem a tanfolyamokat, kis tapasztalattal nem lenne rossz. Támogatott suliba jártam, de 2 év után abbahagytam, mert nem szerettem azt a főiskolát, tantárgyat és nem is ment. Újonnan most hogy sokat vagyok otthon eszembe jutott, hogy idősebbek szerint a szakmunka ki fog halni és érdemes lenne belefektetni. Előttem is írtak pár példát és már az én agyamba is belemászott a gondolat, hogy esetleg idővel inkább egy ilyesmi szakmát tanulok majd.

Ismerőseimnél pont fordítva van. Fősuli, laza diákmeló és szltisszák, bulizzák az agyukat, amíg én nem kapok melót, pedig nem is innám el a fizetést, ahogy ők. Másoknál meg szimpla érettségivel (rosszabb képességekkel) jó meló, kocsi, albérlet....érdekes. 24/f

2015. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azt mondom fejezd be a sulit, ha már elkezdted és közben tervezgesd a kimeneteledet külföldre.

Célországot, mit akarsz kint csinálni, kérdezősködj, fórumozz, hogy akik kint vannak , azok mit, hogy értek el. és persze minden maradék idődben a nyelvet tanuld!

Nézz filmeket eredetiben, olvass stb...

2015. jan. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hadd ajanljak egyetlen oldalt a sok onkenteskedesre lehetoseget adok kozul: wwoofinternational.org


Ha csak keves penzem lenne es ki szeretnek jutni kulfoldre:

Kikeresnek egy szimpatikus ajanlatot, interneten keresztul lebeszelnek mindent, megvennem a vonat-/repulojegyet... aztan nehany honap mulva, ha mar magabiztosnak erzem magamat orszagismeretben es nyelvben, akkor tovabblepnek.

2015. jan. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!