Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződés esetén mit tehet meg a munkaadó?

Figyelt kérdés

Jelenleg még több, mint évig tartó határozott idejű munkaszerződésem van.


Biztosan tudom, hogy leépítés / átszervezés várható a cégnél, csak a mértéke nem tisztázott még.


Ha felmond nekem a cég az tiszta sor, kifizetnek 12 hónapot és elbúcsúzunk egymástól.


De megtehetik-e azt, hogy felajánlanak egy másik munkakört, amit köteles vagyok elfogadni?

Sarkított példa, de teszem azt eddig az irodába dolgozta, mint tervezőmérnök, jövő héttől pedig az azonos címen lévő gyártósoron kéne dolgoznom - szintén, mint mérnök. Még ha a pozíció megnevezése meg is egyezik, a kettő egész egyértelműen nem ugyan az.


Megteheti a cég, hogy "átrak" egy ilyen pozícióba, abban bízva, hogy így magamtól felmondok és nem kell végkielégítést fizetniük?

Vagy ha a jelenlegi pozíció megszűnne a cégnél (tehát után sem töltené be senki, megszűnne az égész csapat) akkor nincs kiskapu?



2015. febr. 15. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
nem vagy köteles elfogadni a szerződésmódosítást és ezért nem rúghatnak ki
2015. febr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, csak itt a nagy kérdés számomra az, hogy az szerződésmódosítás-e, hogyha a munkakör marad azonos, csupán átraknak egy másik csapatba (tök más feladatok, más főnök, más prioritások és végső soron ezáltal különböző munka) az munkaszerződés-módosításnak minősül-e agy sem.
2015. febr. 15. 19:11
 3/6 anonim ***** válasza:
ha változik a munkaköri leírásod, akkor igen
2015. febr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha az papíron nem?
2015. febr. 15. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Még szép, hogy átrakhat a sorra!

Vagy te csak az irodában netezve tudod elképzelni a munkaidőd?!


Nálunk a cégnél olyan kollektiv szerződés van, ha nem fogadod el a felajánlott poziciót, végkielégítés nélkül repülsz!

2015. febr. 16. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nálunk azzal fenyegettek, hogy határozott idejű munkaszerződés esetén, ha felmond valaki idő előtt, akkor ki kell fizetnie a hátralévő hónapokat a cégnek, míg ha a cég mond fel, akkor neki kell kifizetnie a munkavállalónak. Igaz ez? Mert én elképzelhetetlennek tartom, főleg az előbbit...
2015. ápr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!