Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Olyan otthon végezhető távmunk...

Olyan otthon végezhető távmunkába érdemes belevágni, amibe nekem egy picit bele kell fektetnem? (részl. Lent)

Figyelt kérdés
pl. 600 Ft-ot kell elküldeni egy megadott lakcímre vagy bankszámlára és (állítólag) küldenek egy e-mail cím listát, és azokra kell nekem másolnom és küldözgetnem e-maileket. Ezek mennyire valósak? Én írtam ki tegnap este a másik távmunkás kérdést. Nem tudom, hogy mit higyjek el ezeknek a "munkaadóknak" és mi az amit már nem. Most nagyon kéne egy kis zsebpénz, ezért gondoltam ilyen netes munkára. Ez lenne a legegyszerűbb. Bocsi, ha hülyeségeket kérdezek csak nem akarok pofára esni, és inkább itt megkérdezem kinek mi a véleménye róla. Ha valakinek van valami ötlete esetleg tapasztalata, szívesen várom! Köszönöm!
2010. febr. 12. 11:49
 1/8 A kérdező kommentje:
INTERNETES TÁVMUNKA! (ezt pont nem írtam ki a főkérdésbe..) Nem borítékolás, gyöngyfűzés stb.
2010. febr. 12. 11:49
 2/8 A kérdező kommentje:
és kb 5-25ezer Ft-ot ígérnek, hogy összejöhet, ha szorgalmas vagyok...
2010. febr. 12. 11:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

De miért kellene előtte fizetned?

Szerintem majd az lesz, hogy kapsz egy listát, kiket nyúlj le Te is 600 Ft-tal.

2010. febr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen típusú "otthon végezhető munkát" korábban még egyszerűbb nevén PIRAMISJÁTÉKnak becézgették.
2010. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm azt mondta erre a távmunkára(szintén internetes munka),hogy 600 forint nem olyan vészes ha végül is becsapják..Ennyi rizikót vállal..

A hirdetésre válaszolva el is küldte a pénzt..Másnap kapott egy postát amiben megköszönték a pénz utalását,és 2 oldalon keresztül csak az volt benne,hogy az illető is milyen jól keres meg az X.Y is,és hogy a munka nem fárasztó mert akkor csinálja amikor neki jó,és minél többet csinál annál több pénzt etc....A munkáról röviden azt írták,hogy küldenek neki mindig email címeket és oda kéne továbbítani azokat a "leveleket" Amit szintén ők küldenek.Persze leírták,hogy milyen jó munkalehetőségek vannak még...Ha még mindig érdekli az állás vagy bármelyik ami a tájékoztatóban volt akkor postafordultával utaljon át 5000 forintot..

Mi mondtuk a barátnőmnek,hogy itt álljon le mert ez már átvágás..Még pénzt se kapott de már kidobott volna 5600 forintot.

A barátnőm vissza írt nekik,hogy még mindig érdekli az állás,és az első havi fizetéséből rendezné az 5000 forintot.. Azóta se írtak neki vissza.Pedig már a 4-dik levelet küldte el...

Ezek után kérdezlek téged,szerinted van az olyen állásoknak valós alapja????

Nem beszélve arról ,hogy aki az ilyen email-es állást kínálja (vagyis spamokat kéne küldenek másoknak)azt ő nem tudná megtenni?hisz csak pár gombnyomás lenne..

2010. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne higgy ezeknek, ebből nem lesz pénzed. Először csak 600, amjd pár ezer forintot kérnek, te pedig semmit sem kapsz cserébe. Nemrég a tv is foglalkozott ilyen átverésekkel.
2010. febr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Ne küldj semmit, lehúzás és átverés.

Utána jön egy levél, amiben az áll, hogy te is csináld ugyanezt.Feladsz hirdetést és kérsz 600 ftot azért, hogy másnak is ezt mondd.

2010. febr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
64%
Keress meg ! ajánlok neked olyan internetes munkát ami teljesen tiszta és könnyen elsajátítható bárki számára.
2010. febr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!