Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Táppénz/betegszabadság lehet...

Táppénz/betegszabadság lehet 1 napra?

Figyelt kérdés

1. Ha valaki beteg egy napig, rosszul van, de másnap már jól van, és megy dolgozni.

Szerintem ilyenkor mindenképp jár a táppénz a betegsége napjára.


2. Ha valakinek orvosi vizsgálatra kell mennie pl. egy állandó betegség miatt, de amúgy nem keresőképtelen, azaz tudna aznap dolgozni.

Ilyenkor az orvos ad egy papírt, ami távolléti igazolás (gyakorlatilag fizetés nélküli szabadság). Ebben az esetben járhat táppénz egy napra?


2015. febr. 23. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:

1. igen

2. igen

2015. febr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1. Ha egy napra igazolja az orvos a keresőképtelenséget, akkor jár betszabi vagy tp, de ehhez keresőképtelen állományba kell vennie.

2. Ha csak egy igazolásod van arról, hogy aznap orvosnál voltál, az igazolt, de fizetetlen távollét, de sem betszabi, sem tp nem jár. Szabadságot kérhetsz erre a napra. Törvény határozza meg, hogy milyen esetekben jár távolléti díj, pl kismamának vizsgálat esetén, de erre neked így nem járna.

2015. febr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

fizetés nélküli szabi alatt egyébként szünetel a biztosítás, szóval tp már csak ezért sem járhatna erre a napra.

Ez igazolt, nem fizetett távollétnek minősül.

2015. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kötelezően előírt orvosi vizsgálatnál arra a napra jár a táppénz?
2015. febr. 23. 18:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem. Táppénz akkor jár, ha keresőképtelen vagy.

Az orvosi vizsgálat esetén ez nem áll fenn.


Akkor igazolt és fizetett a távollét orvosi vizsgálat esetén, ha kötelező orvosi vizsgálatról van szó.

kötelező orvosi vizsgálat: az az orvosi vizsgálat, amelyen a munkavállalónak munkaviszonyra vonatkozó szabály előírása alapján részt kell vennie, ideértve a várandós állapotra tekintettel előírt orvosi vizsgálatot is.

Kötelező orvosi vizsgálatnak azt az orvosi vizsgálatot kell tekinteni, amelyen a munkavállaló egészségi állapotától függetlenül jogszabály rendelkezése alapján köteles megjelenni.


Tehát ha neked időpontod van a diabetológiára a cukorbetegséged miatt, az sajnos nem ez az eset.

2015. febr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor pl. cukorbetegséges vizsgálatnál csak egy igazolást adnak, távolléti díj nem jár.
2015. febr. 23. 20:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
igen, így van. Igazolt, nem fizetett távollétnek számít. Ezért szoktam javasolni én a dolgozóknak, hogy a szabadságot... fél nap, a másik felét meg majd iveszi a következő alkalommal...
2015. febr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatasok__4942934-orvosi-vizsgalat-napjara-jar-betegszabadsag-tappenz


Viszont ezt nem értem, őt kiírták?

2015. febr. 23. 23:12
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

ott van leírva, hogy őt aznapra kiírja a háziorvosa, magyarul keresőképtelen állományba veszi, kap táppénzes papírt, azt a nagy rózsaszín állományba vételi lapot...

ezt már írtam krábban is, hogy kképtelen állománbya vagy véve, akkor jár...

2015. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

És ha csak 1 napról van szó, akkor egy napra fel tud venni keresőképtelen állományba?

Én is így vagyok, kaptam egy igazolást arról, hogy ott voltam, de betegszabadságom még van bőven.

Mit tehetek?

2023. nov. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!