Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Svájcban miért vendéglátásban...

Svájcban miért vendéglátásban dolgozik majdnem minden magyar?

Figyelt kérdés
Több ismerősöm is... van mérnök informatikus, könyvelő, közgazdász... mind felszolgálók, konyhai kisegítők. Ott nem is nagyon lehet más munkát vállalni? Vagy nem érdemes, mert ilyen jól fizetnek ebben a szektorban?

2015. febr. 26. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én meg csak olyat tudok, hogy programozó, cége van kint, ott is él (de ez a nehezebb foyamat), meg grafikus és abban is dolgozik, meg órákkal foglalkozik egy. Szállodásat egyet ismerek még, de vendéglátásban mosogatni sekit nem tudok. Mérnök is volt egy, őt nem tudom kint van e még, de ő is szakmájában dolgozott pár éve. Bonyolult a munkavállalás, a lakásbérlés, lakáshoz jutás, gondolom mosogatni könnyebb, mint idegen országban rendes papírokhoz jutni (évek alatt) és rendes munkát vállalni, azért ismerhetsz több vendéglátósat, de én meg igazából pont egyet sem.
2015. febr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én gépészt, managert, infóst, programozót, idegsebészt is ismerek, akik kint dolgoznak. Csak ahhoz nagyon jónak kell lenni. Vendéglátás meg elég egyszerű ezekhez képest, könnyebb ott elhelyezkedni.
2015. febr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Az ismeroseid nyomik, ha nem tudtak szakmajukban elhelyezkedni. En ismerek infosokat es egy kozgazdaszt, meg egy csajt, aki kicsit furan viselkedik, amikor a munkajarol kerdezem. :)
2015. febr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Egyfelől vendéglátósok vendéglátásba fognak elhelyezkedni, másfelől nem mindenkinek egyforma az indíttatása. Nem, nem fizet annyira jól, mint egy mérnök és nem olyan presztizsű, de sok az olyan plusz lehetőség benne, amivel a megtakarításaik arányaik magasabbak,mivel költséghatékony a vendéglátásban dolgozni.


Mosogatóként nem biztos, hogy kap annyit mint egy felsőfokú végzettségű, de pl lakhatásra, kajára nem kell költenie, így a fizetésének 75-100%-át teszik félre havonta ami tisztán megmarad, az egyéb juttatásokon felül. Nekem is volt idén közgazdász munkatársam felszolgálóként. És láttunk már mosogatóból lett cégtulajokat is, illetve felső vezetőket is, mert előre lépési lehetőség mindenhol van és a továbbképzés is támogatott. Az, hogy itt kezdik el szakmai tapasztalat nélkül, még nem jelent "nyomiságot", hanem csak a saját céljainak megfelelő kezdést.

2015. febr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Az, hogy itt kezdik el szakmai tapasztalat nélkül, még nem jelent "nyomiságot", hanem csak a saját céljainak megfelelő kezdést."


De bizony nyomisag, mert a hasznalhato tudas hianya miatt csak erre jok, nem ok dontenek ilyen munkakorok mellett celjaik szerint.

2015. febr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15%
Erre azért jó pár ellenpéldám lenne, még magamból is kiindulva...
2015. febr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!