Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Úgy érzem és mások is mondták...

Úgy érzem és mások is mondták már, hogy jó képességű vagyok mégse találom a helyem. Mit tudnék csinálni, hogy valahogy előrébb jussak és az önbizalmam is jobb legyen?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy fénymásoló szalonban dolgozom egy vidéki kis városban havi 80 nettóért. Már a főnököm is úgy vett fel és mondta is, hogy ez a munka messze a képességeim alatt van, meg egyáltalán nekem nem is ebben a városban kellene lennem. Valójában nagyon jól értek a grafikai szoftverekhez és gyorsan dolgozom két idegen nyelvet is beszélek. Viszont elköltözni nem tudok, mert szüleimet is valahogy segíteni kell, plussz egyáltalán miből tudnék mozdulni, albérletet fizetni. Egy kaucióra is legalább elkérnek 100ezer forintot, nincs miből kifizetnem. Sajnos jó kapcsolaim sincsenek, ahol esetleg jobb munkát is tudnék szerezni. Nem tudom mit tegyek?


Úgy érzem, hogy örökre leragadok ezen az alacsony színvonalon, miközben tényleg érzem, hogy többre vagyok hivatott.


Vagy törődjek ebbe bele? Másnak még ennyi munkája sincs?


24/F



2015. febr. 27. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

"Valójában nagyon jól értek a grafikai szoftverekhez"


Na haddlam, muti a portfoliod!

2015. febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Csatlakozom az elsőhöz!
2015. febr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt nem állítottam, hogy grafikus vagyok, hanem jól értek a szoftverekhez. Nem kreatív feladatokat végzek, hanem gyorsan és igényesen tudok összerakni például kiadványokat, bannereket, névjegykátyát, hirdetést stb. Értek a tördeléshez, ismerem a tipográfiai szabályokat, ismerem a billentyűkódokat, tudom hogyan kell a nyomdára előkészíteni az anyagot, alapszinten a programozáshoz is értek és igyekszem is fejleszteni tovább a tudásomat.


Nem kreatív grafikus vagyok, ezért portfólióval sem rendelkezem, hiszen nem én találom ki, csak összerakom a dolgokat.


Nem sokat segítettek a válaszokkal!


Le lehet most szólni, de akkor is úgy érzem, hogy ezért a tudásért valamivel többet érdemlek!

2015. febr. 27. 17:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Senkit nem akarok megbántani, tisztelet a kivételnek, de a grafikusoknak akkora arcuk van nagy átlagban, közben meg nagy részük azt sem tudja, hogyan kell a nyomdára küldeni az anyagot. (Hozzáteszem, nem biztos, hogy kell is tudniuk, mert arra ott lennének az olyan szakemberek, mint én, de akkor ne nézzék már azt le, ha valaki nem elsősorban kreatív feladatokat végez.)
2015. febr. 27. 17:37
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Én se akarlak megbántani, de ha nincs kreativitásod, akkor nem sok közöd van a grafikához. Max DTP operátor lehetsz, az meg rabszolgameló, igaz többet keres 80k-nál.


Tanulj többet, képezzed magad jobban, és akkor előrébb juthatsz.

2015. febr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szuleidet is jobban tudod segiteni, ha jobb munkat talalsz. Ha otthon laksz, hova megy el a havi 80 netto? Nekik nincs semmilyen beveteluk? Ha ertesz a grafikahoz, vallalj munkakat, es kezdd el epiteni a portfoliodat. Attol meg, hogy mas otletet valositod meg, a kivitelezest te csinalod, szoval a te munkad. Ha nekem azt mondjak, hogy csinaljak egy Flyert es ez meg ez legyen benne, es igy meg ugy nez ki, attol meg az en munkam lesz, hiszen en ultettem at a gyakorlatba.


Html, CSS tudasod is van? Elmehetnel ebbe az iranyba is, netrol felszeded magadnak a tudast, esetleg programozni is megtanulsz, es mehetsz allasinterjukra.


Aztan ott van a nyelvtudasod, adhatnal vele Skypeos nyelvorakat, vagy elmehetnel vele egy multihoz call centerbe dolgozni, a fenymasolasnal sokkal jobb, es jol fizet a netto 80 hoz kepest, fent tudsz belole tartani egy kis albit, es haza is tudsz meg valamennyit adni.


Egyik ismerosom dolgozott, de keveset kapott, es a csaladja hiteljet is fizetnie kellett, szoval ha kilepett volna a munkajabol, akkor nem tudta volna fizetni. Megis el kezdett levelezon egy BME-s kepzest, amit meg be sem fejezett, mar fel is vettek egy nagy ceghez. Most jol keres, sokkal jobban, mint korabban, a csaladjat is jobban tudja segiteni, es a kepessegeit is jobban kihasznalja. De ehhez be kell vallalni dolgokat, kitartonak kell lenni.


Ha mar vannak munkaid, akkor ha nem is sajat oldalra, de pl. Behance-ra felteheted, es ugy rogton tudod mutatni a portfoliod egy reszet legalabb.

2015. febr. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja es ha nem a te otleted, akkor csak beleirod a descriptionbe, hogy mit csinaltal belole pontosan.


A leirasodbol az jon le, hogy van mar valamennyi gyakorlatod, nem neztel meg ilyen iranyban allasokat? Milyen vegzettseged van amugy? (Nem mintha ezen a teruleten az kotelezo lenne).

2015. febr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!