Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megaláztak egy állásinterjún,...

Megaláztak egy állásinterjún, ezért mehetek bíróságra?

Figyelt kérdés

A terület legyen mindegy, a lényeg: Voltam egy állásinterjún, ahol pl. a korom miatt megalázó módon viselkedtek velem. "Miért vennénk fel magát? Ennyi idősen hogyhogy nincs gyakorlata? Ezzel a nagy arccal menjen el pókerezni" és hasonlók. Készült hangfelvétel is az egészről.


30/F



2015. márc. 4. 07:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Mehetsz, de hangmással való visszaéléssel (Jól mondom?) téged fognak jobban meghurcolni, ugyanis gondolom nem járult hozzá senki a felvétel készítéséhez. Undorító ez az egész.
2015. márc. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
CÉGNEVET!!!!
2015. márc. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%

Bíróságra nem, de meghurcolhatod a céget, ha mindenféle hírportálnak elküldöd a tapasztalataidat. Elsőként javaslom:

munkahelyiterror.blog.hu


Írd ki facebookra, küldd el a szárnyas fejvadász facebook csoportnak. Nyomorék szemetek.

2015. márc. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
Ès ebben mi a franc a megalázó? Az első kèt kèrdès teljesen korrekt, a nagykèpűsègre vontakozó megjegyzèst meg az emberek ki szokták èrdemelni. Amúgy meg 30 èves fèrfi tudja már megvèdeni magát, règ voltál már óvodás...
2015. márc. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, bár hallani kéne hozzá a felvételt, hogy objektíven meg lehessen állapítani, hogy mi is történt.

Minden esetre a hangfelvételt minden bizonnyal nem lehetne felhasználni a perben - ha csak nem a másik fél engedélyével készült.

2015. márc. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

hangfelvétel miatt te járnál rosszabbul, mivel engedélyt nem kértél ŕ

rá.

2015. márc. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%
én sem vennélek fel
2015. márc. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

Büdös a történet eleve. Tudtad előre, hogy hogyan fognak veled bánni, és eleve úgy indultál, hogy felveszed bizonyítéknak? Vagy te minden állásinterjúdat felveszed?


Amúgy az első két kérdés teljesen általános és szinte mindig megkérdezik, de ezzel éppen a türelmedet is tesztelhették egyúttal. Jobb, ha megszokod.


A harmadik kérdés minden ok nélkül furcsa lenne. Én nyilván nem voltam ott, a hangfelvételt meg nem hallottam, így nem törhetek pálcát senki felett, (bár szívesen meghallgatom, és mondok róla egy objektív véleményt, ha akarod,) de annyi bizonyos, hogy ha viszont történetesen nagy arcod volt, akkor lehet hogy kiérdemelted...

2015. márc. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

ez nem megalázó. teljesen jogos kérdés a munkáltató részéről, csak érdeklődik, hogy mit csináltál eddig. ezekben a kérdésekben nincs semmi sértő, főleg nem a korodra nézve.

ha meg a stílusod olyan volt, arról mondhattak véleményt, ezt semmi nem tiltja.

nem javaslom, hogy bíróságra menj, mert te fogsz rosszabbul járni. a hangfelvételt csak abban az esetben használhatod fel, ha a másik fél hozzájárul. nyilván nem fog. viszont mivel ő nem tudott a felvételről, sérültek a személyiségi jogai, ami miatt te fizetheted a perköltséget, mehetsz társadalmi munkára, + még pénzbírságot is kapsz jó eséllyel.

ha pedig mindezt megírnád pl. a munkahelyi terror blognak, vagy hasonlóknak, akár cégnévvel, egyrészt téged szednének szét a kommentelők, mert egy megalázás nem ilyen. másrészt jogosan perelhetnének be téged jó hírnév megsértése miatt.

nem értem, mi sértő van ebben. minden egyes interjún megkérdik, miért épp engem kéne választaniuk. eddig sima.

ha "lyukak" vannak az önéletrajzodban, evidens, hogy megkérdik, mit csináltál eddig. millió meg egy válasz lehet rá. külföldön voltam, beteg voltam, idős szüleimet ápoltam, más jellegű munkát végeztem, munkanélküli voltam, tanultam, utazgattam, stb., stb.

a pókerezős mondatra pedig biztosan megvolt az okuk, fennhordtad az orrod, holott úgy tűnik, nem volt mire. ha valakire azt mondják, nagyképű, az nem megalázás, és főleg nem ok egy perre. ha az lenne, minden munkahelyen mindenki perben állna mindenkivel.

2015. márc. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Miért vennénk fel magát?" - Ezt a kérdést szinte mindenki hallja aki állásinterjúra megy. Ebben nincs semmi sértő, hiszen pont az a lényeg, hogy eltudd mondani miért te lennél a jó választás a cég részéről

"Ennyi idősen hogy hogy nincs gyakorlata?" - Bizony ez nyomos ok, hiszen 30 évesen már tényleg kéne gyakorlat valamiben, főleg ha az adott munkánál el is várják ahová jelentkezik az ember. Egyébként sokszor ezt kérdezik " Hol szerezte a gyakorlatát?" A lényeg a kommunikáció.

"Ezzel a nagy arccal menjen el pókerezni"- Na ez egy nem odaillő kérdés egy állásinterjún, de nyilván a mondat elhangzásának volt oka. Ha valaki kulturáltan, normálisan válaszol, akkor annak nem mondanak ilyet. Nyilván olyasmit mondhattál, amire a ők rágtak be.

Szóval mi a teljes igazság? Mert azt nem hiszem el, hogy normálisan beszéltél, tiszteletet megadtad, és ők így válaszoltak.

De végül is mindegy, mert mi csak a te szemszögedből halljuk a történetet, és köztudott, hogy az ember mindig a maga felére kerekíti a történet igazságát. Bíróságra nem tudsz menni vele, mert ott már nem csak a te verziódat hallgatják meg a hangfelvétellel meg nagyot buknál.

Csak egy kérdés: Te miért vetted fel a beszélgetést? Tudatosan készültél rá. Akkor miért nem kértél engedélyt a hangfelvételről?

2015. márc. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!