Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan értékelik az AC (Assesm...

Hogyan értékelik az AC (Assesment Center) kiválasztás pályázóit (pontozás, jelentés, erősségek-gyengeségek)? Aki nem éri el a megfelelő szintet az már esélytelen a pozicióra?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 4. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt kb. csak a JóIsten tudja megmondani.

Én két AC-n voltam, az elsőn szerintem nagyon profin szerepeltem, nem vettek fel. Elvileg adtak értékelést, de nagyon általános és semmitmondó volt. Az volt az ürügy, hogy bizonytalan voltam. Ami tisztára hülyeség, mert minden ismerősöm pont a nagyon magabiztos jelzővel szokott engem jellemezni. Szóval egyáltalán nem találták el.

A másodikra úgy mentem be, hogy időmből kitelik, de nem érdekel különösebben. Az első feladatot nem is tudtam egyáltalán megoldani. Megállt a vezető, és mondta:

-ha nem tudod elmondani angolul, mondd el magyarul.

Mondtam neki, hogy nem az angolommal van bajom, hanem nem tudom még magyarul sem.

Ott helyben kaptam egy szóbeli értékelést, amiből az jött ki, hogy én szeretem a munkát a kollégáimra hárítani. Ami megint nem igaz, csak éppen olyan témát kaptam, amit nem tudtam megoldani. Ennek ellenére felvettek. Ki tudja mit néztek. Volt erről egy kérdés kb. egy hete, ott részletesen leírtam, hogy milyen feladatok voltak

De ha nem tetszel nekik, akkor persze esélytelen vagy.



http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

2015. ápr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Senki sem tudja valóban. Volt, akit azért nem vettek fel, mert túl jó volt (a legjobb a csoportban), volt, akit azért, mert gyenge volt (középmezőnyben volt)...
2015. ápr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 SirZoli válasza:

Kedves Kérdező!

Az egyik legrosszabb interjú fajta szerintem. Én is voltam már páron, és megigértem, hogy soha többet nem veszek ilyenen részt. Az egész egy bohóckodás. Hallottam mástól, hogy volt olyan is, hogy azt kérték, ugráljon az asztalon. Undorító férgek! Amiken én voltam, egyiken sem a pozícióhoz való feladatokat kellett megoldani. Volt olyan, hogy IQ tesztet irattak, amiben olyan jelek voltak, mint egy hieroglifa. Ekkor felálltam, és közöltem, hogy elmehetnek a p.csába, milyen feladat ez, nem vagyok régész vagy mi. Nem is erről szól a pozíció, hogy kódokat fejtsek....

2017. febr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!