Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek hülyeség volt...

Szerintetek hülyeség volt "nem"-et modanom az erre az ajánlatra?

Figyelt kérdés
Biológus(Msc)diplomám van,jelenleg félállásban dolgozom szakmában,bruttó 120e forintért.Sajnos csak június végéig van szerződésem és nem tudják tudnak-e hoszabbítani.Voltam tegnap egy állásinerjún a SOTE-n teljes állásra kerestek embert,de már interjú közben kiderült,hogy azért az nem egészen 8 óra lenne,meghogy szombaton is be kéne jönni(itt már kezdett kicsit eltorzulni a fejem,és közölte az ürge,hogy hááát,nem miden szombaton azért és akkor is max csak 12-ig),majd amikor rátértünk a fizetésre akkor közülte,hogy max bruttó 140 ezret tudnak,adni.Hát itt majdnem lefordultam a székről,de azért még megkérdeztem,bérletet fizetik estleg?Nem arra nincs pénz.Túlórát,hát azt se,arra sincs,csóró az egyetem.Előrejutási,Phd szerzésre lennelehetőség?Nem mert arra nem lenne időm emellet(amúgy vagy 3 ember munkakörét sorolta fel...)Megköszöntem a lehetőséget és eljöttem.Kicsit durvának tartottam,hogy 20e bruttóval többért várnának el majd 3x-os munkát...Most viszont valamenyire félek,nem döntöttem-e elhamarkodottam,mert mi van,ha itt nem fognak hoszabbítani és ez se lesz...?(Bár a férjem szerint ilyen "gagyit" bármikor találok 2-3 hónpon belül)

2015. ápr. 9. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem stresszelnék ezen,majd találsz egy másikat,én se fogadtam volna el.
2015. ápr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Brutto 140ert de inkabb többert barhol találsz ilyet de inkabb jobbat ha van egy MSc diplomád.

Legfeljebb nem bioszos munka lesz hanem esetleg teljesen más.

2015. ápr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Bruttó 140-ért én sem mentem volna el ilyenért. Ennyi erővel inkább elmennék pultosnak egy sarki kocsmába ennyiért, vagy többért.
2015. ápr. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy mondta is a pasi,hogy én már zsinórban az 5.-ik vagyok,aki közölte,hogy nem.Október óta 3 pályakezdő dologzott ott,de azok is leléptek a próbaidő alatt...Amúgy láttam rajta,már neki volt kínos amikor rátértünk a fizu kérdésére...Utólag bevallotta elég jól fogadtam,volt aki megkérdezte,hogy ez most a kész átverés show?Jön Jáksó a pezsgővel?
2015. ápr. 9. 23:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne mondd azt egy biológusnak, hogy "legfeljebb nem bioszos munka lesz". :D

Én sem tudom elképzelni, hogy valami olyan szakterületen dolgozzak, amihez semmi köze annak, amit eddig csináltam. Bár lehet, hogy ő máshogy van vele, de szerintem ha megcsinált egy Msc-t, akkor szereti. Ilyen munkát egyébként szerintem is pillanatok alatt találhatsz. Lehet, hogy egyes helyeken előnyt jelenthet, ha valamilyen szinten tudsz programozni. Ha érdekel és van egy kis szabadidőd, ismerkedj össze egy kicsit a Python nyelvvel, az egyik legegyszerűbb, kutatási célokra széles körben használt nyelv, ha közvetlenül az álláskeresésben nem is segít(bár mindenképp jól mutat egy CV-n), később jól jöhet.


Rövid ismertető: [link]

2015. ápr. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon sokan nem azon a területen dolgoznak amit elvégeztek.
2015. ápr. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen,de én ahogy az utolsó előtti válaszoló is írta szeretem a szakmámat,másrészt eddig csak ebben dolgoztam,és mindehová ugye több év szakmai tapasztalat kell.Szóval nem olyan könnyű csak úgy váltani...Persze Tescóba nyilván el lehet menni,vagy Mekibe,de inkább kihagynám...

Amúgy végzek egy gyógyszertári asszisztensi okj-t is estin,de abból még csak egy évem van meg...

2015. ápr. 10. 08:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Biológus vagyok, PhD-vel kb 10 év tapasztalattal plusz angol nyelv. Már 7 hónapja semmi lehetőség az egész! ország területén.
2015. ápr. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Te ne futottál bele ebbe a hirdetésbe?A közigálláson volt fenn.Meg a KOKI is hirdetett nemrég.
2015. ápr. 10. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!