Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy önbizalomhiányos, csendes...

Egy önbizalomhiányos, csendes ember hogyan tud munkát szerezni a mai világban?

Figyelt kérdés
Az állásinterjúkra gyakran behívnak, de a személyes beszélgetés után soha nem engem vesznek fel. Képtelen vagyok olyan magabiztosan és felszabadultan beszélgetni a főnökkel, hogy megnyerő legyek. Ehelyett, nem jönnek szavak a számra, dadogok, halkan beszélek, remeg a hangom, izzadok, és a körmömet kapargatom idegességemben. Hiába próbálom legyőzni, nem megy, már volt hogy vettem be nyugtatót, de az sem segített, csak még szótlanabb lettem tőle. Az élet minden területén ilyen vagyok, egy sima bevásárlás is nagy izgalmakat okoz nekem, félek a tömegtől, attól hogy beégek a pénztáros előtt stb.. Nem szeretek semmilyen emberek közötti szituációt. Ismerősi/protekciós segítségem nincs a munka keresésben, tehát ezt ne is tanácsoljátok.
2015. ápr. 11. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Tény, hogy manapság nem a csendességgel lehet érvényesülni. Az állásinterjú viszonylag szűkös kereteket ad a megfigyelésre, szóval az esetek nagy részében ki sem tudnak domborodni a jelölt erősségei, különösen, ha az interjúztató kifejezetten a hibákat figyeli. Az önbizalomhiány sem javít a helyzeten részedről. Szerintem a csendesség nem probléma, mert az egy olyan személyiség vonás, amin nem tudsz és nem is kell változtatni, sok előnye van egy extrovertált típushoz képest, pl. kitartóbb, elmélyültebb érdeklődés, elköteleződés jellemzi az ilyen embereket, amiből a munkáltató jó motiváció mellett csak profitálhat. Viszont a munkáltatói oldal gyakorlatán te nem tudsz változtatni. Amit te tehetsz, először is a személyiségedhez illő munkát válassz, ha nem vagy egy nagyhangú, gyorsan kapcsolatokat kialakító ember, akkor ne kereskedőnek vagy üzletkötőnek menj. Másodszor, az önbizalmadon neked kell dolgoznod, mert ha valamiért így is alakult, hogy nincs egészsége önbizalmad, akkor azt más se fog neked adni. Keresd a lehetőségeit annak, hogy a számodra akadályt jelentő nehézségeket legyőzd a hétköznapokban (lehet ez sport, hobbi, közösség útján, hogy helyzetekbe veted bele magad tudatosan, amit amúgy kerülsz, vagy egy önsegítő csoport, vagy önismereti csoport, vagy pszichológus, stb.)
2015. ápr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy sör meg egy barack előtte.

Viccen kívül, én is ezt szoktam.

2015. ápr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Függ attól is mit dolgozol, de meg lehet próbálni a munkáddal is kitűnni. Én is csendes és sokszor balf..sz vagyok kommunikáció terén, viszont a szakmai dolgokat vágom.
2015. ápr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Olvass hangosan naponta egy orat otthon. Mindegy mit, az a lenyeg hogy gyakorold a beszedet. Nekem ez segitett.
2015. ápr. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia,ugyanez a gondom,generalizált szorongás.voltam vele dokinál de semmit nem csinált csak felírt nyugatót,meg antidepersszáns,semmit nem haszálatak,csak álmos meg kuka voltam egész nap.Én is ugyanilyen csődtömeg vagyok nagynehezen felvettek egy laborba dolgozni,de próbaidő alatt el is küldtek mert folyton attól rettegtem,hogy béna vagyok elcseszem és kirúgnak.Így is történt.A stersztől totál betompult az agyam,összekevertem a dolgokat,izzadt a tenyerem.kiejtettem belőle a kémcsövet,meg úgy remegett,a kezem,hogy nem egyszer melléöntöttem.Megint nincs melóm,fogalmam sincs mit tehetnék,magándokira nincs pénzem,az állami meg csak gyógyszert ad,ami semmit nem használ.Fogalam sincs mit tegyek,hogy ne legyek ilyen csődtömeg,az egyetemet is csak végigbukdácsolam,nem mert buta vagyok,hanem ezek miatt.
2015. ápr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudom nem így működik és nehéz ezt elfogadni de az emberek 90%át nem érdekli mit és hogy csinálsz. A pénztárost nem fogja érdekelni, hogy te 3 percig keresel egy 10 Ft-ost a pénztárcádban mert utánad még jön 500 másik vevő és nem te leszel az akire emlékezni fog.

Azt gondolnád, hogy mindenki téged néz az utcán pedig ha alsógatyában mászkálnál akkor is MAXIMUM a vacsoránál lennél egy idegen embernél téma de akkor is személytelenül ("Ma volt egy srác/csaj aki alsógatyában mászkált tuti nem 100as) és utána egy életre elfelejtene.


Erre nincs gyógyszer viszont gyógymód van. Beszélgess sokat szóban (személyesen/telefonon) amennyire lehet kerüld a chatelést. Keress olyan programokat ahol szocializálódhatsz (sportcsapat, olvasóklubb, disco) és jó tanács az is amit az előttem lévő ajánlott, hogy olvass hangosan. Mondanám, hogy kreálj magadnak szituációkat és hangosan beszélgess magaddal de az vissza is üthet és rádragadhat.


Gondolj bele abba, hogy te mikor sétálsz az utcán hány ember arcát jegyzed meg míg hazaérsz. Na mások is ennyire jegyeznek meg téged.

2015. ápr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!