Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri megcsinálni egy hegeszt...

Thepityu kérdése:

Megéri megcsinálni egy hegesztő szakmát ( fogyó elektródás védő gázos ív)?

Figyelt kérdés

21éves vagyok.Csőszerelő végzettségű.Jelenleg hegesztek(afi,co,inverter, és láng)egy műhelyben.

Úgy vettem észre csőszerelőként a max fizu amit el lehet érni 1000ft/ó.De az már tényleg egy jónak számító és komoly rutin kell hozzá.Hegesztőként itthon kereshetnék többet ? (tudom nehéz normálisan megtanulni)de nagyon rajta vagyok az ügyön és van lehetőségem gyakorolni is !!!Csak kérdés ,hogy megéri-e ? Itthon aki ebben dolgozik,tudna mondani órabéreket,mennyi körül lehet keresni nettóba vele ?

Illetve Pesten érdekelne JÓ hegesztő képzés,ahol meg is tanítják az alapjait rendesen.



2015. ápr. 21. 19:46
1 2
 1/11 Icus47 ***** válasza:
Azt nem tudom hol tanitják meg jól, de munkám során látom, a hegesztő fizetéseket az átlag fölött van, és szintén a munkám során szerzett infókból tudom keresik a jó hegesztőket.
2015. ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 goaus ***** válasza:
1000 nettónál nem nagyon fizetnek többet hegesztőknek se, szerintem az átlag még alatta is van. és gondolj bele, akkor már szívod a füstöt, meg kapja a szemed az áldást rendesen. Én a kinti dolgokat tudom, a csőszerelők keresettek, és kb kapnak is annyit mint a hegesztők mostmár. Otthon nyilván kevesebb a beruházás csőre, és tényleg keresett szakma, de pont ezért, mert nehéz, káros az egészségre, és nincsenek megfizetve az emberek. Aki meg jó, tud nyelvet, már rég kinn van.:) Hogy konkrétumot mondjak, otthhon ismerősök heti 40 órában 100e nettót kapnak, 10-20 e minusz, vagy plusz.
2015. ápr. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2 tipp!


1. Műanyag hegesztőt IS csináld meg!

2. Irány külföld!


3. Ha sportos vagy javaslom a búvár vizsgát,ipari búvárhegesztőként tiéd a világ!

2015. ápr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Nem minden a külföld. Én nettó 1500-at kapok óránként. Nekem bőven elég. Awi 12 minősítés
2015. ápr. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az már jó lenne,1000 felett szerintem már jó lenne itthon,és akkor már annak is van értelme,hogy oda költözni ahol a munka van.
2015. ápr. 30. 10:45
 6/11 A kérdező kommentje:
Hány éves rutinod van ?
2015. ápr. 30. 11:02
 7/11 anonim válasza:
6 éve hegesztek
2015. máj. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Hát amint meg lesz a pénzem a tanfolyamra neki ugrok a dolognak,melóhelyen tudok gyakorolni is és csak bejön .

2015. máj. 3. 17:57
 9/11 anonim válasza:
Ne csinálj tanfolyamot!!! Felesleges pénzkidobás! Pl ha hozzánk jön valaki próbamunkázni, a hegesztőmérnök mindig azt mondja, hogy neki nem a papír kell, hanem a tudás. Ha megfelel akkor a cégünk csináltat neki minősítést. Felesleges mondjuk egy 59-es csőre csinálni minősítést, ha nálunk 259-es csövet kell hegeszteni. Akkor kitörölheted a fenekedet a drága papíroddal. Remélem érted miről beszélek :) Inkább fizess egy profi hegesztőnek aki otthon megtanít hegeszteni.
2015. máj. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem csak a minősítés.Maga a hegesztő eljárásról a szakmunkás bizonyítvány.Hogy az alapokat tudjam legalább,illetve hegesztő rajzot tudjak olvasni.Most így hiába gyakorlok,ha nem tudom a helyes technikát.
2015. máj. 4. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!