Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet így gyakornoknak menni?

Lehet így gyakornoknak menni?

Figyelt kérdés

Szeretnék +1 félévet ráhúzni egyetemen azért, hogy elmehessek gyakornoknak. Felvennének úgy valahová, hogy nekem nem kell fizetniük és 5 hónapot lennék ott? Ez nem iskolai gyakorlat lenne, hanem tapasztalatszerzés miatt.

Ilyet lehet csinálni?


2015. ápr. 30. 18:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Miért szeretnéd ezt csinálni? Talán azért, mert tapasztalat nélkül csak gyakornoknak lehet jelentkezni, ahhoz meg elvárás nappalis hallgatói jogviszony ?
2015. ápr. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Azért szeretném, mert a szakmámban az állásajánlatokhoz (80%-ban) tapasztalatot kérnek. Igaz, így nem egy éves tapasztalatom lesz, de több mint a semmi.

Állami félévem még bőven van, ezért belefér a +1 félév.


Csak nem tudom, hogy működik ez a gyakornokság dolog. Hogy ezt külön az egyetemnek kell engednie? Vagy hogy? Mert amúgy alapból van 2 hét gyakorlatunk, de hát az mi!?

2015. ápr. 30. 20:26
 3/20 anonim ***** válasza:
Ha passziváltatod magad, ugyanúgy kell magad után fizetni az egészségbiztosítási járulékot, kb ugyanaz, mintha suli után, még diploma nélkül álláskereső lennél.
2015. ápr. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

" nekem nem kell

fizetniük"


Hülye vagy? Ingyen? Az ok ha csak minimalbert adnak és cserébe egy nagy nevű cégnél lehetsz gyakorlaton. De hogy még minimálbért se?!


Vajon miért értékeled le magad ennyire? Milyen szak ez ahol ezt tanultad, hogy nullára értékeld magad?


Azt ugye vágod, hogy más akár brutto 250-350 ezres fizetést kap gyakornokként bizonyos szakokon? És ugyanúgy nulla tapasztalattal kezd?

2015. máj. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ahogy olvastam a kommenteket komolyan mintha Amerikában lennénk feeling...

Itthon örülnöd kell ha nem neked kell fizetni, hogy felvegyenek gyakornoknak...


Van az az ördögi kör:

"Nem vesznek fel mert nincs tapasztalatom"

"Nincs tapasztalatom mert nem vesznek fel"


Viszont szerintem ha valami bonyolultabb a dolog akkor felesleges elmenned...


pl: könyvelő íroda

Téged nem fognak engedni könyvelni max abc, tedd ide/oda, postázz, telefonálgass

Semmi értelme


Sztem végezd el az egyetemen majd jelentkezz sok helyre és reméld, hogy valahova felvesznek.

Aztán miután szereztél tapasztalatot válthatsz

--------------------------------------------------

Csak úgy kíváncsiságból milyen szakon kapsz bruttó 250ezret?

Mert elég fura szaga van mint a bullshit-nek

2015. máj. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

" Csak úgy kíváncsiságból milyen

szakon kapsz bruttó 250ezret?

Mert elég fura szaga van mint a

bullshit-nek"


pl villamosmernok, informatikus brutto 300 felett is kaphat

2015. máj. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

persze hogy lehet. az iskolát nem érdekli mit csinálsz a céget meg az érdekli, hogy van e hallgatói jogviszonyod. Én is így vagyok most.

Az ingyen dolgozást 2-3 hét után nagyon gyorsan megbánnád, valami azért kell, kajára meg zsebpénz.

Mit tanulsz?

2015. máj. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Azt ugye vágod, hogy más akár brutto 250-350 ezres fizetést kap gyakornokként bizonyos szakokon? És ugyanúgy nulla tapasztalattal kezd?"


Gyakornokként senki, semmilyen szakon, semmilyen nyelvtudással nem kap sehol ennyit.

2015. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

" Gyakornokként senki, semmilyen

szakon, semmilyen nyelvtudással

nem kap sehol ennyit."


Dehogynem! Mérnöki vagy pénzügyi területen nem ritka az ilyen 300 brutto vagy akár felette. Itt is többektől olvastam de saját tapasztalatom is ez.

2015. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Pénzügyi területen dolgozok, több tucat pénzügyes és mérnök ismerősöm van, gyakornokként soha a büdös életben nem kapott ennyit, ez inkább egy NAGYON szerencsét kezdőbér. És ezt is csak Pesten, minimum 1 de inkább 2 nyelv tárgyalóképes ismeretével lehet megkeresni. Ezen az 1-2 hónapos kötelező szakmai gyakon az ember örül ha pénzt kap, amúgy én meg nem láttam soha 1800-asnál nagyobb órabért... és ez az 1800 olyan fejlesztői állás volt, ahol dánul (!) kellett tudni beszélni.
2015. jún. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!