Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet így gyakornoknak menni?

Lehet így gyakornoknak menni?

Figyelt kérdés

Szeretnék +1 félévet ráhúzni egyetemen azért, hogy elmehessek gyakornoknak. Felvennének úgy valahová, hogy nekem nem kell fizetniük és 5 hónapot lennék ott? Ez nem iskolai gyakorlat lenne, hanem tapasztalatszerzés miatt.

Ilyet lehet csinálni?


2015. ápr. 30. 18:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Egyébként nem mondom azt, hogy ez lehetetlen, csak azt, hogy én még soha az életben nem találkoztam ezt akárcsak megközelítő fizetéssel se gyakornoknál. Ha te személyesen ennyit kapsz, vagy van személyes ismerősöd aki ennyit kap, akkor írd már le légyszi a céget, mert rohadtul érdekelne szerintem többeket is.


Az, hogy itt a gyakorin mit írnak, azt meg ne vedd készpénznek, sőt... most olyant olvastam a minap, hogy pénzügyes Msc-vel 800 ezret kapnak kézhez az emberek (hahaha). 10 év tapasztalattal, vezetőként, esetleg, talán.

2015. jún. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

" Pénzügyi területen dolgozok, több

tucat pénzügyes és mérnök

ismerősöm van, gyakornokként soha

a büdös életben nem kapott ennyit,

ez inkább egy NAGYON szerencsét

kezdőbér. "



Nem tudom hány évvel ezelőtti tapasztalataid vannak, mert nyilvan 20 éve nem ennyi volt ha te akkor voltal gyakornok... de ma igy van.

Természetesen nem a pár hetes gyakorlatrol van szo hanem az egy éves gyakornoki programokrol.

2015. jún. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

" Ha te személyesen

ennyit kapsz, vagy van személyes

ismerősöd aki ennyit kap, akkor írd

már le légyszi a céget, mert rohadtul

érdekelne szerintem többeket is."


Hagy ne irjak konkretumot. Pénzügyi, mérnöki (na nem kertépítő, hanem gépész, info, villamos) területeken mozgó cégek adnak ennyit.

2015. jún. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Most fogok végezni, szóval szerintem pont hogy frissek az információim. Nem tudok ezt megközelítő bért és természetesen én is kötetlen idejű melóról beszélek, nem a kötelezőről. IT cégnél vagyok most (no nem programozó), de a fejlesztők sem kapnak ennyit. Ha teljes munkaidőben dolgoznának, akkor kapnának 120-at, de ugye senki sem tud tanulmányok mellett heti 40 órát nyomni. Bosch-nál meg hasonló cégeknél sem adnak senkinek csak úgy havi 250-et.
2015. jún. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
De amúgy nyugodtan írhatsz konkrétumot, anonim oldal, én meg konkrétum nélkül fenntartom magamnak a jogot, hogy kamunak nevezzek 300 ezres gyakornoki fizukat.
2015. jún. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Netto 300 az nekem is hihetetlen, de brutto 300 nem ritka.
2015. jún. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ha teljes munkaidőben van, akkor a bruttó 300 az valóban nem lehetetlen, de koránt sem általános, távolról sem.
2015. jún. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
(Épp ezért örülnék neki, ha elárulná hol kap ennyit :D )
2015. jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Járj el sokat állásbörzékre és érdeklődj - gyakornoki fizut nem nagyon szokták titkolni. Nyilván nem egy darab ilyen cég van.


Na persze nem mindegy az se, hogy Budapesten vagy Debrecenben keresgélsz. Akár 80-100 ezer ft lehet a különbség ugyanolyan munkak kozott.

2015. jún. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Na de mondj már konkrétumot. Nem tudom hányszor fogom elmondani még, de ha csak így belebeszélsz a levegőbe, akkor nem fogok neked hinni. Soha az életben nem hallottam még 300-at fizető gyakornoki helyről.
2015. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!