Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik SSC/nél dolgoztok:...

Akik SSC/nél dolgoztok: szeretitek a munkát, a légkört, miért váltanátok állást? Mióta dolgoztok itt?

Figyelt kérdés
2015. máj. 1. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
én még sosem dolgoztam ott , de elméletben hányok tőle :D
2015. máj. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

4 évig csináltam, a munka valami eszméletlen egyhangú volt. 2-szer pályáztam előléptetést, szó szerint kiröhögtek, hogy hiszen még csak most jöttem, mit akarok. Vidéki kisváros, alig van itt munka, szóval nem nagyon ugráltam. Kár volt, pattintani kellett volna a fővárosba.

Viszont GYES után kirúgtak, és utána egy olyan céghez vettek fel, ahol a cég komplex könyvelését 6-an csináltuk. Ég és Föld!!! Végre használtam az agyamat, és kicsit (na, ne túlozzunk!), de azért minimálisan a főiskolai számviteli anyagot is. Sajnos csak határozott időre vettek fel, azóta néha ugyan kényszerből pályáztam SSC-be, de nem is vettek fel. Magas volt a bérigényem, és senior könyvelői tapasztalattal már nem kellettem. Csoportvezetőnek ajánlgattak ugyan fejvadászok, de annak meg azért nem vettek fel, mert nem volt people managementben tapasztalatom.

Alapvetően ezeken a helyeken egyhangú betanított szellemi munka folyik, inkább a kezdőket veszik fel, mert nekik nem kell sokat fizetni. Jobban örülök, hogy nem ott kell dolgoznom.

2015. máj. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jelentkeztem ilyen munkakörre, de már amikor megérkeztem nagyon nyomasztó volt az egész. Olyan elrendezésű volt a hely, mint az amerikai filmekben, amikor kis zegzugok vannak egymás mellett és ha 20centivel hátrébb akarsz gurulni a székeddel, akkor beleütközöl a mögötted ülőbe. Rengeteg ember kis helyen unott arccal, a leendő szakmai vezető is már nagyon unott arrcal jött be az interjúra, az látszott rajta,h egyáltalán nem érdekli a dolog, leszarja az egészet.

Nem bánom,h nem vettek fel.

2015. máj. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"kis zegzugok vannak egymás mellett"


ilyen van itthon? én még csak olyan irodákban jártam, ahol nagy egybenyitott tér volt és mindenki rálátott a gépemre, ami engem borzasztóan frusztrál... ez az elválasztott kis irodarészék (ha jól értem) legalább biztosítanak némi privát szférát.. megkérdezhetném, hogy melyik ssc volt ez? már csak emiatt is felkeltette az érdeklődésem + azt mondják magyar viszonylatban egész jól fizetnek és pályakezdőként is van esély bekerülni.

2015. máj. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez is egy nagy egybenyitott tér volt, ahol mindenki rálátott mindenre,de néhol volt kis fal-szerűség, szal nem teljesen olyan volt,mint a filmekben, inkább egy átmenet.
2015. máj. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
előző: köszi a választ! pedig már kezdtem reménykedni.. azok a kis kuckók nekem szimpatikusak, a nagy egybenyitott tér valahogy számomra borzasztó figyelemeltereléssel jár..
2015. máj. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az open office-ok nem csak az SCC-k sajátosságai a nagy cégek 99%-nál ez a divat, max parávánokkal 6-8 fősre szabdalják a teret (de egy paraván általában mellmagasságig ér csak), és mellette vezetők irodái+tárgyalók.


Ahhoz, hogy ilyen helyre kerülj nem kell SCC-hez menni, kb bármelyik multinál ugyanez lesz.

2015. máj. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van, én sem SSC-nél dolgozom, de a könyököm összeér a mellettem ülővel. Sokan telefonálnak, néha nekem is kéne, de én kerülöm, mert 50 fő hallgatja, hogy mit beszélünk, és én sem mindig értem őket, mert mellettem kínaiul karattyol a telefonban a kollégám. Szerintem is borzasztóan frusztráló, nyáron levegőt sem kapok.

De az SSC önmagában nem ettől rossz. Hanem attól, hogy a kintiek lepasszolják nekünk a munka egyhangú részét, nem más, mint betanított szellemi munka. Középfokú nyelvtudással bárki meg tudja tanulni. Az érdemi, minőségi munkát megtartják maguknak.

2015. máj. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Annyira rossz minden szempontból amiket írtok... rendesen elkeserítő..a szellemi segédmunka a nyüzsgés amitől se koncentrálni se telefonálni nem lehet.. :((
2015. máj. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kevés a hely? ahol én vagyok szerintem iszonyat a pazarlás , felfeküdhetnék az asztalra annyi helyem van. Nem csak nálam, mindenkinél szóval cégfüggő.. paravános elválasztás szerencsére nincs szerintem még ötletnek is rossz.
2015. máj. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!