Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltanátok szakmát csak a...

Váltanátok szakmát csak a pénz miatt?

Figyelt kérdés

Kilépnétek a szakmátokból, amit amúgy nagyon szerettek, de nem tudok egyről a kettőre jutni vele rendesen, egy olyan szakma miatt ami egyáltalán nem kapcsolódik a tiétekhez, viszont 2x annyi fizetést kapnátok érte?

Én most ilyen helyzetben vagyok és őrlődöm, mert kaptam egy lehetőséget. Nagyon jó fizetés lenne és jó munkahelyi körülmények.

Az új munka mellett szól, hogy kitanulhatnék egy új szakmát általa, amit nagyon kevesen csinálnak az országban. A mostani mellett pedig az szól, hogy imádom csinálni és jó is vagyok benne.

Tudom hogy nem minden a pénz, de ha az ember csak így tud előre jutni, akkor meg kell gondolni. Meg van az a lehetőségem is, ha nem tetszik, vissza megyek a saját munkakörömbe, de nem szeretek csak úgy ugrálni a munkahelyek között.

Mit tennétek ilyen helyzetben?



2014. nov. 13. 09:22
1 2
 1/11 Nosco ***** válasza:
73%
Én is váltás előtt állok. Ha kapnék egy ajánlatot lépnék. De sajnos lehetőséget se kapok. Ha neked megadatott lépj. Később bánni fogod, hogy nem tetted meg!
2014. nov. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha vissza tudsz menni, akkor próbáld meg, szedj össze pénzt, aztán majd kiderül, hogy fekszik az új állás.
2014. nov. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha kérdezhetem pontosan milyen munkákról és mennyi pénzről van szó ?


300-ról 600-ra ugrani megfontolandó 80-ról 160-ra annyira nem.

Én amúgy inkább folytatnám azt amit szeretsz és azon belül keresném a lehetőségeket. Elmehetsz valahova amatőrnek és bénának vagy lehetsz profi abban amit szeretsz. Legyél kitartó és ha a jelenlegi munkahelyeden nem látsz előrelépési lehetőséget akkor válts de szakmát ne. (szerintem)

2014. nov. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp lépj!


Az élet nagyon sok területén kell a normális életszínvonalhoz a pénz

2014. nov. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, miert ne? Attol csak tobb leszel, ha tobb mindenhez ertesz.
2014. nov. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Váltanék, a pénz számít, ez van.
2014. nov. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Csak a pénz miatt nem váltanék szakmát, mert ha nem azt csinálhatom, amit szeretek, ami érdekel, akkor boldogtalan lennék egész életemre. Én ilyen vagyok. Pénzt mindegyik szakmával lehet keresni, egyikkel többet, másikkal kevesebbet, de nem a pénz a lényeg az életben.
2014. nov. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"megfontolandó 80-ról 160-ra annyira nem. "


te gondolom meg tudsz élni akkor 47e Ft-ból is?!

2014. nov. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vagy a 80-ról 160-ra még inkább, naja.
2014. nov. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ki beszélt bruttóról ? :) Netto 80-ból se lehet megélni EGYEDÜL de ha még egy társat se vagy képes összeszedni akkor igazán sajnállak mert neked tényleg mindegy lesz, hogy hol dolgozol az életed szart se ér.
2014. nov. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!