Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hazaküldhetnek azért a munkahe...

Hazaküldhetnek azért a munkahelyemről, mert megbetegedtem?

Figyelt kérdés

Gyakornok vagyok egy cégnél. Tegnap este kicsit fájt a torkom, ma reggelre még jobban, de úgy éreztem ez nem gátol semmiben, ezért bementem dolgozni. Napközben egyre jobban felerősödött a fájdalom, kapart is már a torkom, 1 óra környékén már az orrom is folyt. Már délelőtt, mikor kérdezték, hogy miért nem beszélgetek velük elmondtam, hogy eléggé fáj a torkom főleg ha beszélek, ekkor már mondták, hogy főzzek teát meg menjek haza. Mikor látták, hogy már fújom az orromat és köhögök is, akkor az egyik kolléga eléggé szemrehányóan megkérdezte, hogy "Mikor is megy vonatod?" , mire mondta, hogy 16:30-kor, erre ő azt válaszolta, hogy "Miért, talán előbb nem megy? Jobb lenne, ha hazamennél" Ezt követően kimentem az irodából szkennelni, mikor visszamentem már az irodában ülő 5 ember, köztük a főnök is erősködött, hogy menjek haza, mert "Így csak lefertőzöl minket is, mikor is megy vonatod?" Mondtam, hogy nem vagyok annyira rosszul, de ők tovább erősködtek, majd mondtam nekik, hogy a következő vonatig van fél óra, erre olyan tanácsokkal láttak el, hogy menjek ki addig levegőzni vagy csináljak még teát, hogy nehogy megfertőzzem őket is, sőt még azt is felajánlották, hogy a céges kocsival elvitetnek az állomásra.

Hozzátenném, hogy a múlthéten az 5 ember közül 3-an olyan betegek voltak, hogy szinte ott haldokoltak az irodában, ők fertőztek meg, ezt az egyikük el is ismerte, de akkor fel sem merült bennük, hogy talán nekik is haza kéne menniük, őket nem küldte haza senki. Ez miért van? Joguk van hazaküldeni egyáltalán? Sőt mikor eljöttem még zárszóként odadobták, hogy addig ne is menjek, míg teljesen meg nem gyógyulok.


2015. máj. 6. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

de most komolyan :D milyen kedves ember vagy te, hogy megfertőznél másokat is. Nem mondom, ők is köcsögök ha ők fertőztek meg, de te se különbözöl tőlük akkor.


Igen, joguk van hazaküldeni, ha munkára alkalmatlan vagy vagy ha árthatsz a többieknek.


Te is biztos örültél volna ha hazaküldik korábban a betegeket és nem kapod el, nem?

2015. máj. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyi vezetődnek természetesen joga van hazaküldeni, hiszen veszélyezteted a többi bent dolgozót azzal, hogy megfertőzöd őket és nekik is betegállományba kell menniük.


Inkább örülj neki, hogy ilyen rendesek veled, hogy ha beteg vagy hazaküldenek, nem pedig még a szemedre hányják, hogy miért nem dolgozol ugyan úgy...


Nem akarom elővenni a begyepesedett mantrát, de te gyakornok vagy, ergo több, mint valószínű, hogy keveset számít, hogy benn vagy-e vagy sem. Míg az általad említett kolléga aki téged is megfertőzhetett valószínűleg fontosabb dolgot csinál, mint te, ezért dolgozott ő betegen is.

2015. máj. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

Igy gyakornokkent orulj, ha csak a munkanap vegen kuldtek haza, mert akkor legalabb azt kifizetik.


De most komolyan, ha mas bejar betegen, akkor neked is szabad? Hadd tusszogjon, kohogjon hetekig az iroda, mert valaki mindig visszafertozi a tobbieket?


Minimalis belatasod sincs, jo kis kollega lesz beloled...

2015. máj. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Félreértitek!

A főnököm volt az, aki legkevésbé erőltette a hazamenést, sőt szerintem ő csak a többiek unszolására mondta, ő azt mondta ha akarok nyugodtan menjek haza. A többiek, akik a múlthéten teleköhögték, prüszkölték az irodát voltak teljesen kétségbeesve amiatt, hogy megfertőzöm őket, ők akarták, hogy kimenjek az irodából és hogy minél előbb hazajöjjek. Nyilván nem érdekem másokat megfertőzni, de én a helyükben inkább csendben meghúznám magam vagy esetleg megemlíteném! hogy hazamenjek, nem az, hogy egész nap bunkón erőltetik, miután jól tudják, hogy tőlük kaptam el. Emellett úgy viselkedtek, mintha leprás lennék, ami elég rosszul esett.

Azért azt nem mondanám, hogy "örülhetek ha kifizetik a mai béremet", mivel akármit ráírhatok a jelenlétire, hónap végén ellenőrzés nélkül aláírják, engem a többiek viselkedése aggaszt.

2015. máj. 6. 19:17
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Ha a többiek hülyék attól neked még nem kell annak lenned! Ha beteg vagy maradj otthon! Ez vonatkozik a többi kollégára is. Az, hogy ők isten tudja miért dolgoztak az nem korrekt a többiekre nézve.
2015. máj. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Maga az hogy cseszegetnek nem szép dolog, de haza is küldhetnek akár. Te is jobban jársz ha pihensz, meg mások is hogy nem kapják el tőled.
2015. máj. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!