Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik kijutnak külföldre...

Akik kijutnak külföldre dolgozni (pl. Anglia, Németország, Ausztria, Hollandia, stb. ), hogyan jutnak ki általában?

Figyelt kérdés

Milyen lehetősége, módszerek vannak, amivel biztos munkára lehet kijutni (nem átveréssel) egy végzettség nélküli, de a nyelvet jól beszélő személynek?


Általánosságban nagyjából mekkora minimális tőkére van szükség ehhez, hogy ne kelljen éhen halni vagy az utcán aludni?


Leginkább a saját tapasztalatok érdekelnek, vagy akinek megbízható ismerőse számolt be.


Számítógép mögött ülve kritizáló, észt osztó, tipikus magyar szellemű személyek ne írjanak, köszi.



2015. máj. 11. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:

leginkább jó ismerős által / munkahelyi ismerős által. amivel nem érdemes próbálkozni: magyar követítő cégek.

2havi lakbér + kaució, 2 havi saját ellátmány, hazaút költsége, ebben általánosítani nem lehet, németországba mondjukn 4ezer eur, de még országon belül is lehetnek elérések.

végzettség nélkül viszont nem érdemes. gondolj bele hány anyanyelvi német van végzettség nélkül :)

tanulj szakmát,aztán mehetsz világgá,addig viszont max éhenhalni tudsz kimenni.

2015. máj. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*javítás: nem munkahelyi ismerőst akartam írni, hanem átszervezést. tehát ha a saját céged kinti megfelelőjéhez mész át.
2015. máj. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

"tipikus magyar szellemű"?


Hát erre nincs is mit írni, akkora nemistudoménmi; szívi.


Aki még előre le is csapja, hogy kitől fogadNA el tanácsot, annak szüksége van egyáltalán tanácsra?

2015. máj. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A tipikus magyar szellem alatt azokat a magyarmániás személyeket értem akik lehurrognak mindenkit -ráadásul színvonalon aluli stílusban, aki ki akar menni külföldre.
2015. máj. 12. 09:56
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyébként igen, normális, épeszű ember igenis megválogatja, hogy kitől fogad el tanácsokat.


Nem tudom, mennyi helyen jársz az internet berkein belül, de rengeteg olyan ember van, aki csak kesereg az életén és az interneten tölti ki a problémáit azzal hogy mindent és mindenkit leszól, anélkül hogy bármi fogalma lenne róla.

2015. máj. 12. 09:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Angliában élek már 8 éve. Amit tapasztaltam, láttam, az az, hogy közvetítőn keresztül semmiképp. Ismertem pár olyat, aki közvetítővel jött ki...mákjuk van, hogy megmaradtak idekinn. Csak a jó indulatú helyieknek köszönhetik. Le volt fixálva minden, ki volt fizetve, szállás, szerződés aláírva. Mikor éjjel közepén kiértek ide, senki nem tudott róluk. Mákjuk van, hogy adtak nekik szállást pár napra...ezek után mákjuk volt, hogy találtak sebtibe melót.

Én az egyikük segítségével-szerzett nekem szállást, de ennyi, én fizettem- jutottam ki.

Jó lenne, ha lenne valaki, akiben megbízol és kinn lakik ott, ahova menni akarsz.

Anyagiak. Az első nagyon jól írja, körülbelül úgy számolj, hogy vidékre minimum 250 ezer forint+utazási költség, de nekem ez 8 éve volt elég úgy, hogy ketten jöttünk ki és ennyi volt nálunk fejenként. Plusz a tudat, hogy ha nagyon szrban vagyok, apu küld pénzt, de ezt nagyon nem akartam. A lényeg, hogy ez a pénz kábé 1 hónapra lett volna elég, de szerencsére 3. héten párom munkát talált, 4. héten már kapta a fizut, aztán 4. héten én találtam melót és 5. héten már az én fizum is jött.

Biztos munkára így nem jösz ki. De lehet javítani még az esélyeidet: 1. addig nyúzod a nyelvet, 2, kicsit napolod a témát és egy jó szakmát elvégzel, 3, szezonban jössz ki, 4, olyan helyre költözöl, ahol nem túl drága az albi-kisváros-de van munkalehetőség-mert ez egy gyárváros, turisztikai központ mellett van, vagy nagyváros mellett van.

Minél északabbra jössz Angliában, annál olcsóbb az élet, de azt mondják, annál nehezebb is munkát találni.

Én északot választottam. Jelenleg még mindig szr melóm van, de nem azért-valószínű-mert nem találtam volna jobbat, csak az élet így hozta. Most gyesen vagyok -így jobban érthető neked:D- vagyok a második gyerekkel, de év végén vissza kell mennem. Na akkor akarok munkát váltani és addig keresem, míg nem találom a meglévő munkám mellett.

Beszélgettem már déliekkel és az jött le, hogy többnyire ők nem engedhetik meg, hogy 2 gyerekük legyen-mi a 3.-kon agyalunk, még talán anyagilag beleférne-, és a házvásárlást se igen engedhetik meg-én már 2 éve fizetem lassan a saját házam. Nekik jobb fizetésük van, nekem csak minimálbér, ahogy a férjemnek is.

Szebb dél, jobb az időjárás.

Ha hosszútávra tervezel, el kell döntened, hogy melyik ezek közül számodra a fontosabb. Ha nagyon szép és olcsó helyet találsz, ott valószínű kevesebb lesz a munka. Szerintem ez a világ összes helyére igaz.

2015. máj. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Milyen lehetősége, módszerek vannak, amivel biztos munkára lehet kijutni (nem átveréssel) egy végzettség nélküli, de a nyelvet jól beszélő személynek?"


Biztos munkát külföldről (Magyarisztánból) nem nagyon fogsz találni, végzettség nélkül meg pláne nem. Gyári munkát, szalag mellett, stb. találhatsz, bár manapság a nyelvtudás már elvárás - bár ez megvan nálad, ez jó pont.


Vannak munkaerőközvetítők (nem, nem magyarok, azokat ajánlott messze elkerülni), akik jó esetben pár héten belül el tudnak helyezni.


"Általánosságban nagyjából mekkora minimális tőkére van szükség ehhez, hogy ne kelljen éhen halni vagy az utcán aludni?"


Ez a nehezebb fele. Ismerős nélkül nehéz lesz, bár nem lehetetlen. Mindenképpen lakást vagy szobát kell bérelni, bejelentett lakcím nélkül semmit nem tudsz kezdeni. Ez nincs ingyen, általában 2-3 havi kauciót kell letenni, plusz előre kell fizetni - ezen kívül van rezsi, kell enned, stb. Sokkal egyszerűbb, ha van ismerős, aki be tud fogadni az első pár hétben, amíg munkát találsz, netán megkapod az első fizetést.


Egyedül, szakma nélkül azonban ne legyenek nagy álmaid: közvetítőtől annyi pénzt kapsz, hogy meg tudsz élni belőle, de a gyors meggazdagodást felejtsd el.

2015. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!