Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő dolgozóként a prohuman...

Kezdő dolgozóként a prohuman vagy trenkwalder mennyi pénzt von le a fizetésetekből? Állásbörzén állították, hogy semennyit de mindenkitől azt hallom, hogy mégis. Ha keresek 100ezret túlórákkal, étkezési utalvánnyal, akkor mennyi pénzt fizetnek ki?

Figyelt kérdés

2015. máj. 11. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Fogalmam sincs de nem is érdekel hogy a prohuman és a tényleges munkáltató között milyen szerződés van és így mennyit kap közvetítőként.


Nekem van egy szerződés a prohumannal amiben benne van, hogy mennyi a brutto bér. Pontosan annyit fizetnek, természetesen az adókat, járulékokat levonva belőle.


Tehát így nem is igazán értem mire vonatkozik a kérdésed?

2015. máj. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ez kb. a 100. ilyen kérdés.... SEMENNYIT NEM VONNAK LE...a bruttó alapbéred+túlóra stb pótlékok szorozva 0,665 = Netto fizu... ami megy a számlára..A Trenk,Adecco, whc, job, stb nem a te béredből von le lóvét...a cégektől húzzák be....A cég ahol dolgozol ad 100 forintos órabért, ebbe bele van kalkulálva a közvetítő pénze, amikor te aláírod a szerződést a közvetítővel, abban 98 forintos órabér van.. Itt a hasznuk, nem rajtad. Ami a szerződésedbe van az annyi és pont. Ebben a 2 forintban benne van a költségük és a minimális profit is. Átlag 740es operátori bérrel számolva ez azt jelenti te kb 22 nap x 8 órát dolgozol = 176 óra = 130.240 forint bruttóba ebből te megkapsz x 0.665 = 86.000 forintot kb... A cég meg ad a Trenknek 140.000 et bruttoba,hogy ebből fizessen ki és szolgáltasson plusz keressen is...nettóba kb 7.000 forint/ dolgozó...költségekre meg nyereségnek...nem valami vastag összeg.... Nem lehúzósak...szimplán dolgoznak annak a cégnek aminek te is... Én meg voltam elégedve velük, mert megvédtek amikor a sorvezetőm pikkelt rám és ki akart tenni, pedig jól dolgoztam...
2016. okt. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!