Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a könyvelés hibájából több...

Ha a könyvelés hibájából több családi kedvezményt vettek figyelembe, mint kellett volna és emiatt többszázezret kel lvisszafizetnie a munkavállalónak, akkor az ráverhető a könyvelőirodára?

Figyelt kérdés

A kérdés adott, elvileg egyel több gyerek után vették figyelembe a kedvezményt, mint kellett volna, a nyilatkozaton tudtommal fel kell írni a gyerekeket és beikszelni, hogy hány után akar kedvezményt igénybe venni (nyilván amennyi után lehet)

Jól tudom?


2015. máj. 20. 21:16
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Azt felfogtam, hogy az illető sara, hogy nem tűnt fel neki, csak az csesz fel, hogy a miértjén kellett ennyit pörögni. Nem és kész.

Magyarán a bérszámfejtő legfeljebb benti lecseszést kap max., erre voltam kíváncsi, köszönöm.

2015. máj. 20. 23:43
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy elég tiszta ügy. Egy olyan összeget kell kifizetni, amit korábban pluszban megkapott - ez által nem ér kár senkit. Persze, kellemetlen egy összegben visszaadni, de ez nem hivatkozási alap.
2015. máj. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
dehogy kell egyben. Hat havi részletet kérhet a bevallásban.
2015. máj. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
44%

És bérpapírt sem kapott egy hónapban sem? Vagy azt nem is olvasta, nézte át?


És ha kevesebb fizetést adtak volna, az sem tűnt volna fel?

2015. máj. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
62%

" És ha kevesebb fizetést adtak volna,

az sem tűnt volna fel?"



Ó dehogynem! A kevesebb az mindig rögtön feltűnik és rögtön megy a reklamáció. ;-) Csak a többletet nehéz észrevenni. ;-)

2015. máj. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Mondok nektek 2 csúnya dolgot

1) van Magyarországon is az a fizetés, ami tökéletesen le van adózva, csak olyan összeg, ahol pár tízezer már semmit nem számít, ergó nem, nem tűnik fel.

2) a könyvelőn kívül senki nem könyvelő, hogy tudja, miért is pontosan annyit kap, egyszer nem veszi észre a változást, akkor többet nem is fogja a következő májusig.

A kérdés az volt, hogy alapvetően a könyvelő hibájából eredő büntetés miatt ő felelősségre vonható-e. A választ megkaptam, inennetől lapozzunk tovább.

2015. máj. 21. 19:08
 17/19 anonim ***** válasza:
Akkor viszont nem is jelenthet gondot akár egy összegben visszafizetni. ;-)
2015. máj. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Valóban, ha nem tűnik fel pár tízezer, akkor visszafizetéskor sem fog igazán feltűnni.
2015. máj. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Elképesztően okos mmindenki.... :) (nem)
2015. máj. 22. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!