Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nagyravágyó minden...

Miért nagyravágyó minden magyar ember?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon rengetegszer találkozni olyannal aki szerint 200-250e ft-os fizetés is semmi (de élőben is hallottam már ilyesmit). Mégis mi a fenét hisznek egyesek? Hogy csak 1 millióból lehet megélni, mert

képtelen a spórolásra? Még mindig Magyarországon élünk, nem Abu-Dhabiban. Föl kéne már ébredni. Tisztelet a kivételnek, aki megbecsüli a kicsit.


2015. jún. 2. 16:23
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Egyébként én 180 ezret keresek, és köszönöm szépen nem éhezek, még félrerakni is tudok.
2015. jún. 2. 16:26
 2/23 anonim ***** válasza:
67%

Mindenki másra vágyik.AMúgy igen 250.000 FT semmi,sőt tovább megyek 350.000 se,de még tovább megyek 5kiló már elmegy.

Gondolj bele:

-Edzés

-Jó minőségű ételek

-Ruhák(ha normálisat veszel,zsebbe kell nyúlni)

-Kocsi fenntartása,ha olyan kell amiben nem fogsz meghalni

-Wellnesz

-Nyaralás

-Képzések

-Ismerkedés(el tud vinni a lányt randira,és nem Jauska fekve hányójába tervezed).


Soroljam még?

2015. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy, van-e lakásod, autód, családod?

Ha van akkor miből?

Ha netán a szüleid el is tartanak, és a havi 180 ezres fizetésedből félre tudsz rakni havi 120-at(ami szerintem sok, de legyen ennyi), akkor is évi 1,5 milliót tudsz megspórolni, kis túlzással.

Egy kis lakás, amiben talán 2 fő kényelmesen elfér, 8-10 millió, ha tervezel gyereket, akkor legalább plusz 20m2, de ez is csak egy lakás, nincs kertes ház, udvar, autód sincs még stb...

Ha van házad már, vagy lakásod, jön a rezsi, a biztosítás, a közös költség, ha van autód, ott a sok üzemanyag költség, 1-2 évenkénti díjak, esetleges baleset, stb...

Persze a lakást is le lehet lakni, nem ár néha újítgatni...


Szóval, szerintem te nagyon az élet legelején tartasz.


Én úgy gondolom, hogyha egyedül jól szeretnél élni, hamar azeretnél kertes házat és egy kis autót, gyerekeket, illetve a szüleidet, rokonaidat is segítsd néha, ha kell esetleg, szükség van legalább havi 300 nettóra.


És akkor nem is beszélek arról, hogy van, aki igaz, hogy úgy keres, mint te, de a 180-ból kapásból elmegy 80 az albérletre, ott a rezsi, a kaja, az utazás, a minden napos dolgok...


Ennyi pénzzel egyedül sosem fogsz kitörni a mókuskerékből! És vannak sajnos, akik csak magukra számíthatnak.


Erre mondják azt, hogy azert dolgozol, hogy ne halj meg. Mint régen, a rabszolgaságban, csak most szolidabbak a környezeti tényezők.


Persze, ha vki aládrak egy lakás, esetleg autót, vagy netán a munkahelyed gyalog is eléred hamar, akkor valóban el lehet éldegélni 180 ezerből...

2015. jún. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
65%
#3-nak igaza van, addig jó a 180, amíg nem vagy magadra utalva. Persze "paycheck-to-paycheck" módon el lehet lenni, de félretenni nem lehet annyit, hogy tudj bármit is kezdeni vele.
2015. jún. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
65%
Az ember (én pl) nem akarok egész rohadt életemet munkával tölteni, szóval az a 250e lósz@r. Ebből soha nem lesz épeszű összeg, amit be lehet fektetni.
2015. jún. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
A nagyravágyás nem 200-250 ezres fizetésnél kezdődik, hanem ott pl. ha nem elég egy 5-10 éves Opel, hanem 7-es BMW kell, ha nem elég a Balatonra menni nyaralni pár napot, hanem Miamiban akarod süttetni a hasad egész nyáron, nem elég egy kis családi ház, hanem rózsadombi villa kell. És valóban az összes fenti nélkül is lehet élni, de az albérlet is pénzbe kerül, mint ahogy a buszozás és aki fele annyit keres mint te, abból nehezen fog félretenni... Ha pedig vannak az embernek céljai, vágyai, az nem feltétlen nagyravágyás
2015. jún. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%
Milyen Abu-Dhabiban, hagyjál már a francba. Csak nézd meg Németországot vagy Ausztriát. Itt vannak tőlünk egy köpésre. Ott nem 200-250e Ft-ot keresnek az emberek, hanem általában sokkal többet...
2015. jún. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy vidéken élek nem Budapesten szóval nincs 100e ft-os albérlet.


180 ezer forint:

-60 ezer albérlet + rezsi

-5 ezer net + telefon

-30-35 ezer kajára, de a cafeteria kb. a negyedét fedezi


Az alap szükséglet megvan, és még mindig van 100 ezer forintom. Öltönyben, ingben dolgozok szóval öltözködésre viszonylag keveset költök. Moziba is kb. 1-2 havonta 1x megyek. Nem iszok alkoholt, nem dohányzok, nincsenek függőségeim. Nincsenek hiteleim, gyakorlatilag mindenem ami van, azt az otthoni szobámból hoztam el. Szóval jól írta valaki, tényleg az életem elején járok ( friss diplomásként), de ha én meg tudom csinálni, szerintem egy vén csóka is. Egyébként robogóm van, ennek nem drága a fenntartási költsége. Direkt ezért nem vettem fel hitelt csuda szuper 10 milliós kocsira. Majd ha lesz feleségem/élettársam aki ugyanúgy dolgozik akkor tartom elképzelhetőnek a saját házat/kocsit.

Ilyen környezetben szocializálódtam, a szüleim se egyik napról a másikra élnek mint sokan mások.


Welness??? :DDDD Ezen jót nevettem.

2015. jún. 2. 20:04
 9/23 anonim ***** válasza:
64%
Neked bejön ez a poszt-kádárista melós módi, az a te dolgod. Van aki ennél többet szeretne kihozni az életéből...
2015. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Amúgy ne értsetek félre, nem arról beszélek hogy ne legyen 300 ezres fizetésed. Jó neked, használd egészséggel. Hanem arról, hogy megkérdezel valakit mennyi fizetést szeretne és akkor már rögtön jön a válasz hogy 6-700 ezer. Eközben meg van aki 47 ezer forintot kap..
2015. jún. 2. 20:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!