Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nagyravágyó minden...

Miért nagyravágyó minden magyar ember?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon rengetegszer találkozni olyannal aki szerint 200-250e ft-os fizetés is semmi (de élőben is hallottam már ilyesmit). Mégis mi a fenét hisznek egyesek? Hogy csak 1 millióból lehet megélni, mert

képtelen a spórolásra? Még mindig Magyarországon élünk, nem Abu-Dhabiban. Föl kéne már ébredni. Tisztelet a kivételnek, aki megbecsüli a kicsit.


2015. jún. 2. 16:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
65%
Igen ez elszomorító hogy valaki 47 ezret keres. De akkor se fog senkinek jobban esni a száraz kenyér, azért mert Afrikában éheznek....
2015. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%

"Eközben meg van aki 47 ezer forintot kap.."


És ez miért érdekeljen? Mindenki a saját életének a formálója. Ha saját magadat nem nyomod előre, benneragadsz a minimálbérben és kőbányait vedelő proli leszel.

2015. jún. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
38%

így van kit érdekel,hogy 47 ezret keres valaki,ez a baj sok emberrel,hogy bele ül a langyos kulàba,akkor mondok én is egyet egyik haverom azt se tudja mennyi pénze,és nem spórol,még tovàbb megyek Dubaiba jàrnak meg a legjobb helyekre milliokért.Én nekem inkàbb ôk a példaképeim nem a panelprolik,mert csakis magànak köszönheti,mert beleült a semmibe,én nem teszem speciel.

Törekedni kell és nem 47-t fogsz keresni vagyis igen de órànként minimum.

2015. jún. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Szegény országban élünk, mégis egyeseknek olyan igényeik vannak.. Kell a Ferrari, a Welness meg az 50e ft-os luxuséttermi étkezések. Ha az ilyen emberek kicsit leereszkednének a Rózsadombi palotáikból láthatnák hogy az élet nem csak a luxusról szól, hanem az apró örömökről.
2015. jún. 2. 20:28
 15/23 anonim ***** válasza:
72%

Még mindig 51 ezer a közmunka. Költözz már fel Budapestre 250-ből éppen hogy el lehet élni egyedül.


Albérlet valami nem közveszélyes helyen 70-80k

Rezsi 40k

Étkezés 40k

Autófenntartás 40k

Biztosítások 20k


Már 220 ezret elköltöttem és még nem romlott el semmi, nem volt semmi váratlan kiadás, nem voltam sehol, nem költöttem hobbira, sportra, nem vettem ruhát, és az égvilágon semmi megtakarításom nincs.


Igen, a normális élethez 300 ezer forint nettó kell legalább Magyarországon ha egyedül élsz miért olyan hihetetlen ez számodra?

2015. jún. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, próbáld már meg felfogni, hogy az emberek, csak azért mert mások prolik, és sz@rul élnek, nem fognak hozzájuk alkalmazkodni.
2015. jún. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
55%

Mi az apró öröm?Filléreskedsz az úgy oké?

Szegény orszàg és akkor?Legyél karrierista törekedj a sikerre,teperj,képezd magad,hajts,épits kapcsolatokat.

Ennyi.

Mindenhez pénz kell,fôleg Pesten,itt minimum kell 3kiló,hogy megélj:

-Kaja

-buli

-albi

-tréningek

-ruha


Vagy elélsz a szàz éves ruhaidban?Vagy mire gondolsz?


Van egy mondàs egyik önfejlesztô guru mondta:

,,Andràs hàt spórolàssal nem megy.Akkor mit kell csinàlni Sanyi bàcsi?

Sokat kell keresni fiam nem spórolni."

2015. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
60%

Én inkább azon vagyok ledöbbenve, hogy egyeseknél (pl. a Kérdező) repkednek a számok, de egy darab munkakör nem hangzott el.


K***ra nem mindegy, hogy valaki pizzafutárként vagy főorvosként kevesli a 250k nettót...

Rögtön leállna az ország, ha központilag azt mondanák, hogy "mindenki elégedjen meg 250 rugóval, az ettől magasabb fizetések pedig be vannak tiltva". Miért? Mert akkor ki szopna egyetemen, az előtt pedig középiskolában a jó jegyekért, ha úgyse térül meg a befektetése? Ki kockáztatná a pénzét vállalkozás alapításával, ha úgyse lehet belőle 250felett kivenni? Ki vezetne ezer kilométereket napokig/hetekig távol a családtól, vagy ki dolgozna olyan munkakörökben, ahol emberek élete múlik rajta (pl. légi-irányító)? Egyáltalán ki lenne bármilyen vezető, amikor gyakorlatilag non-stop kell szívni, mert mindig van valami elintézni való és mindenért ő vállalja a felelősséget, ha azt a pénzt szakmunkásként is megkereshetné kényelmesen napi 8 órában?


Továbbá, miért kell jönni azzal, hogy bezzeg a közmunkások 47ezret kapnak? Régebben még az se volt, csak a 23ezres segílyke, igaz ezért még az ágyból se kellett kikelni az üvegek közül. De hogy már fel kell kelni és 1 órát árkot kaparászni és 7 órát lógni/napozni, máris annyi pénz kellene mint egy "normális" munkáért. (Tisztelet a kivételnek!)


Annak az embernek miért "kellene felébredni" (a Kérdezőt idézve), ha 600ezer nettót akar keresni (ami európai szinten gyakorlatilag egy gyenge átlag)?

Ha azzal van a bajod, hogy szerinted xy nem érdemli meg a fizetését, mert lófüttyöt se dolgozik, csak a pénzt hordja ki talicskával, akkor csináld te is azt, ha ilyen egyszerű.

De ha igaz, hogy totálisan űberjól elvagy a 180 nettóddal, akkor egyáltalán miért érdekel, hogy más mennyit (szeretne) keresni?

2015. jún. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
55%

Elég nagy különbség van aközött, hogy valaki 600-700 ezrest fizut szeretne és aközött hogy ennyit kap. Egyébként a nagyravágyás se rossz, hiszen ebből ered a fejlődés, abból meg minden más. Pont nem érdekel, hogy ki szerint mennyire szegény az ország, és hogy emberek milyen kevés pénzből élnek. Mégis mit kéne csinálnom? Osszam meg velük a fizetésemet? Szerintem is szomorú, de azt nézem, hogy én hogyan juthatok előre és a jelenleginél hogyan élhetek jobban. Ha a saját tudásommal, munkámmal, szerencsémmel keresem meg ezt az összeget, nincs túlzó fizetés. Ha ki tudom fizetni a Ferrarit és a luxusutazást, akkor kifizetem. Inkább az a gáz, ha valakiben csak a nagyravágyás van meg, és mindenféle hitelekkel dönti romba az életét...


Szerintem neked az fáj, hogy "öltönyös" melód van és méltatlankodva fogadják, hogy csak 180-at keresel. Öltönybe dolgozol és nem keresel 500 ezret? Hát az hogyan lehetséges? 180 az molyfing kérem szépen, pláne öltönyben. :D


Amm ahogy előttem is írták, pár év múlva ha már lesz családod nem fogod visszaadni az amúgy egyáltalán nem kiemelkedő 300-500 ezer forintos fizudat, vagy ki tudja mennyit... Vagy csak addig ne keressen senki ennyit, amíg te nem keresel ennyit? Hogy is van ez?

2015. jún. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

aki németországgal és ausztriával jön, az egy kicsit szétnézhetne, összehasonlíthatná mondjuk az országok gazdaságát a miénkkel...akkor észrevenné, mi miért is kapunk kevevebbet az átlag melóért...


a kérdést elég sokan félreértették. nem arra irányul, akik mondjuk képesek is olyan végzettséggel megszerezni bizonyos jövedelmet, amit szeretnének, hanem azokra, akik érettségivel verik a mellüket, hogy a "német mért kap 500ezres minimálbért?"


én is teljesen egyetértek a kérdezővel. inkább csinálnám kevesebb pénzért azt, amit szeretek, mint hogy karrierista módon hajtsam magam, hogy csak többet és többet.

2015. jún. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!