Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki a hülye ha egy dolgozó...

Ki a hülye ha egy dolgozó rákérdez hogy mennyit fizetnek a túlóráért, nem kap választ, a dolgozó nem vállalja erre kirúgják? A dolgozó a hülye hogy rá mert kérdezni?

Figyelt kérdés

Új munkahely, ahol közlik túlórázni kell. Mondom erre oké, de mennyiért és milyen formában stb? Mennyit kapok és mikor?


Nem igazán jön válasz, erre mondom amíg nincs konkrét válasz addig nincs túlóra. Majd ha lesz válasz (és azért megéri nekem ott maradni) majd akkor lesz túlóra is.

Na másnap közölték: nem kell menni többet.

Ennyi.


Ezt kaptam mert meg mertem kérdezni mennyit kapok a túlóráért.

De ha meg nem kérdeztem volna meg, akkor meg én lennék a hülye birka akit hülyére vesz a munkáltató és ingyen dolgoztat. Mert azzal hogy nincs válasz és nincs papír a túlóráról nyilvánvaló hogy feketén megy az egész. Vagyis ha ledolgozom a túlórát és nem fizetnek mehetek panaszra az atyaúristenhez is.

Így meg hogy megkérdeztem volt- nincs állás.

És kérdés melyik jobb? Állásban lenni ingyen túlórával vagy kirúgva lenni egy fillér nélkül.


Na itt legyünk okosak! Ha kiállok mint dolgozó kirúgnak. Ha nem állok ki hülyére vesznek.

És nincs jogász meg bíróság: próbaidőn vagyok!

Most lehet erre mondani hogy próbaidőn ne „ugráljon „ egy dolgozó. De ha már az is ugrálásnak számít hogy nem akar inygen túlórázni hát arra nem tudok mit mondani.


2015. jún. 3. 12:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%

Ez van sajnos :(


Cégfüggő, ha olyan hely, akkor nyilván nem szabad nekiállni keménykedni, hanem szépen csendben keresni másik helyet, és lelépni amint lehet. Mást nem tudsz tenni.

2015. jún. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Egyértelműen a munkaadó a hülye. Neked jogod van tudni, mennyiért dolgoztatnak. Bár a próbaidősökkel általában csak a kicseszések vannak.


Ez olyan, mint az álláshirdetéseknél. Külföldön általában leírják a hirdetésekben, hogy mennyit tudnak neked fizetni a munkáért. Itthon állásinterjún meg még csak érdeklődést sem szabad mutatni a fizetés iránt, mert akkor egyből csak a pénz érdekel.

2015. jún. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát itt még le se kellett lépni. Leléptettek.
2015. jún. 3. 12:55
 4/18 A kérdező kommentje:

A munkaadó a hülye? Nem biztos sőt biztos hogy nem.

Én itt állok állás nélkül ő semmi perc alatt talál egy újabb majmot a helyemre aki sanszosan majd birka lesz és lehet inygen dolgoztatni és még meg is fogja köszönni a szerencsétlenje hogy dolgozhat.

Aztán csak rájön idővel vagy nem. De addig is volt egy ingyen melósuk!

Hát nem, nem a munkáltató a hülye.

2015. jún. 3. 12:57
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem úgy értettem a hülyét, de írtad ezt a kérdésedben, de látom már, hogy ki kellett volna emelnem idézőjellel. Akkor inkább úgy mondom, nem fair. De hát az élet nem az. Csöndben kell maradni és helyezkedni vagy pattogni és éhen halni.
2015. jún. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Hát igen, de a pattogást is nehéz definiálni ezek szerint.

Mert az szerintem nem pattogás (ezek szerint mégis) hogy megbíznak egy plusz melóval ami nincs benne a fizuban és én meg merem kérdezni hogy oké de mégis mennyiért? Mert mi van ha nekem nem éri meg a 8 óra után hullafáradtan még lenyomni 2 órát bagóért. Ingyen meg aztán nincs is miről beszélni.

Ez már pattogás?

2015. jún. 3. 13:04
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A munkaadó szerint igen. Majd keresnek olyat, aki elvállalja a túlórát és még mosolyog is hozzá.
2015. jún. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
És találni is fognak.
2015. jún. 3. 13:08
 9/18 anonim ***** válasza:
A munkaidőt és a munkabért próbaidő alatt is írásos munkaszerződésben kell rögzíteni.
2015. jún. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Szerinted én ezt nem tudom? Szerinted ők ezt nem tudják? Szerinted a túlóra szerepelt volna bármilyen papíron?

Én kértem hogy szerepeljen. Ki is rúgtak másnap.

2015. jún. 3. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!