Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit tennétek, felmondanátok...

Ti mit tennétek, felmondanátok? Rabszolgamunka egy gyárban.

Figyelt kérdés
Most mentem oda nemrég, és meglepett ez az embertelenség. A munkaidő: 3 műszakozni kell, de bármelyik nap végén közölhetik hogy 12 órázás van, hétvégi túlóra ugyanígy, pénteken közlik, hogy be kell jönni szombat délutánra, éjjelre, vagy vasárnap délutánra. Közbe, néha bevezetnek folyamatos munkarendet egy-egy hónapra, tehát 2 nap 12 órázás, ilyen olyan műszakban, aztán egy nap szabad. Csak az az egy nap sem teljes nap, csak sokszor 10 órapihenőidő marad. Hétvégém már soha nincsen emiatt, vagy ott kell lenni vagy alszok. Nyári szabadságra sem engednek el mert próbaidős vagyok. A munka: egész nap állni kell, nem szabad támaszkodni, vagy leülni bármire, a csarnokokban szauna szerű állapot van nyáron, semmilyen hűtésről, szellőzésről nem gondoskodnak, tetőtől talpig céges munkásruhát kell hordani, ami olyan vastag hogy az emberek fürdenek az izzadságukban a 12 óra alatt. Sokan rosszul szoktak lenni nyáron, vannak ájulások, de őket szintén kirúgják. Szünet 3 szor van, akkor is csak pár percek, és mire kiér az ember mondjuk mosdóba, már le is tellik, olyan távolságra van minden. Wcre ezen kívül nem lehet kimenni, vészhelyzetben sem, különben kirúgnak. Betegnek sem lehet lenni, csak évente 4 napot mindenkinek, mert szintén kirúgnak. Inni sem lehet, csak a kijelölt ebédlőkben, ami olyan távolságra van hogy szünetben alig lehet oda érni. Nem lehet semmit bevinni magunkkal a zsebünkben sem, viszont az öltözőket bezárják munkaidő alatt. Persze mindenki beletuszkolja a zsebébe a tampont, betétet, cigit stb-t de ez is szabálytalan, szóval titokban kell tartani. Minden fél perces késésért fél óra munkabért vonnak le, tehát figyelik ki mikor ér vissza szünetről. A sorvezetők egész nap terrorba tartják az embereket, a hátuk mögé állnak, nézik hogyan dolgoznak, ordítoznak hogy gyorsabban, járjon a kezed. A cég a semmi közepén van, ezért buszok hordják a dolgozókat oda vissza ingyen. Viszont sokszor nem tartják be az indulási időt, és aki ott marad, nemtud hazajutni. A fizetés 120-130 ezer nettó a túlórákkal együtt. De én úgy érzem ezért nem éri meg ez a kínzás. Más munkalehetőségem nincsen, ha felmondok nem tudom milesz. Mit csináljak?
2015. jún. 5. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Ezért járatjuk a szànkat a tanulás fontosságát hangoztatva.
2015. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs félretett pénzed? 3-4 hónapra ha van elegendő, képes leszel fenntartani magadat, míg találsz másik ilyen ocsmány szart. Sajnos minden ilyen gyári munka rabszolgasors, csömörből vödörbe mész úgy is. De ez, amit elmondtál, elég durva, mi azért megálltunk akkoriban olyan szinten, hogy 10 órát voltál bent, és kéthetente volt szombati kötelező túlóra.


Ha nincs más út, csak a szüleid, ha még aktuális. Ha nem, sajnos ezt kell folytatni. De ha elvileg bármikor kirúghatnak, nem mindegy? Attól függ, mennyi ideje vagy ott, valamit ér a munkanélküli segély is.


Az első válaszoló burkolt szemléletmódjával nem értek egyet, tanult ember is járhat rossz úton, kerülheti el a szerencséje. Nem mindenki születhet abszolút kiemelkedő háttérrel, személyiséggel. Nem csak ők érdemlik meg a felsőbbrendű, gondtalan életet.

2015. jún. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Elsőnek igaza van,tanulj és képezd magadat és személyiségedet,tanulj nyelveket.

És nem szerencse kérdése ez,hanem teperés,tanulj,keresd a sikeres embereket.

2015. jún. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Érettségim és 2 szakmám van, nem felesleges dolgok, de gyakorlat hiányában sehová nem kellek. Már 4 éve gyárakban dolgozok, mert nincs más lehetőség. Szüleimmel élek, de azt érthető módon nem tűrik el hogy ne dolgozzak, ezért el kell vállalnom mindent.
2015. jún. 5. 12:26
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen jó,mik a szakmák?Miért nem mész el gyakorlatra belőle amelyik jobban bejön?
2015. jún. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kérdező, lehetőség az mindig van, max. Te nem találod meg.


Pont azért kell tanulni (minél többet és minél piacképesebbet), hogy ne kényszerülj ilyen hulladék melóra...

2015. jún. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jaj, csak nem essentra filter products kft? Ott voltak ilyen körülmények csak havi nettó 80 ezerért... :( gyorsan fel is mondtam, ez maga a pokol. Csak tönkre tesz.
2015. okt. 31. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Remelem mar nem ott vagy azota. Latod ez van, ha melos az ember. Mindenhol kihasznalnak, csinalj barmit is. En sofor voltam, napi 12-13 ora, hajnali kezdes, birsag, stressz, porges egesz nap, stb., de ma ott hagytam. Portas leszek. :) vagy vmi hasonlo.
2017. jan. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!