Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet jól válaszolni,...

Hogyan lehet jól válaszolni, arra a kérdésre: miért pont azt a céget választottad, hogy megtisztelted a pályázatoddal?

Figyelt kérdés

Ma voltam egy álásintejún, ahol a munkaügyes azt szegezte nekem, hogy miért választottam a cégüket az álláspályázatommal, miért pont náluk szeretnék dólgozni?

Elképedtem ! Mit lehet erre mondani? Jól kiosztottam, hogy mert csak munkával lehet pénzt szerezni, amivel megél az ember : ruházkodni, fizetni a reszi az albérletet és enni, csak úgy nem lehet. Eléggé megdöbbent, mert kiakadtam, mondtam hogyan lehet ilyen hülyeséget kérdezni? Ő mit kezdene munka nélkül? Mit képzel? Gondolom ezek után nem náluk leszek kereskedelmi igazgató, majdnem haragban váltunk el, már nem is kérdezett semmit utána.


2015. jún. 8. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát te nem vagy normális. Hogy akarsz igy munkat kapni? Ezt tuti buktad.

Amugy az igazat kellene mondani, de sokan hazudnak is itt.

2015. jún. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pont ez az hogy igazat mondtam, "ruházkodni, fizetni a reszi az albérletet és enni, csak úgy nem lehet."
2015. jún. 8. 17:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire leszel motivált dolgozni, ha úgy döntünk hogy téged felveszünk?


Ezt jelentette a kérdése, a te válaszod meg azt hogy: "Nem leszek motivált, adjatok pénzt és kész."


Egyébként egyet értek veled, de az öszes cég elvárja hogy szívvel-lélekkel dolgozz, kamuzni kellett volna valamit.

2015. jún. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3as szerintem jol rátapintott mi mit jelent.


" miért pont

náluk szeretnék dólgozni?

Elképedtem ! Mit lehet erre

mondani? "


De van millio cég vagy alapithatsz saját vállalkozást is. Jogos a kérdés, hogy miért épp náluk probalkozol pénzhez jutni?

2015. jún. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%
Ha ez tényleg megtörtént eset, akkor gratulálok, amiért bátran megmondtad a véleményedet, másrészt kiröhöglek, mert egy munkanélküli lúzer vagy, és maradsz is.
2015. jún. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%

Azért "kereskedelmi igazgatónak" egy ilyen primitív ember még viccnek is rossz...

Mi lenne, ha egy tárgyalásba csöppennél, ahol a vevő (teljesen jogosan) kérdezné, hogy a számtalan termék közül miért éppen tőletek rendeljen?


"Kussojjáá' mer' kőőlll a pénzed paraszt, mink is pénzbű' élünk, rendejjé mán b...om anyádat!"


Mellesleg az ilyen kiakadással és a proli indoklással már egy közepes képességű HR-es is levágja, hogy McGregor X-típusú ember vagy, aki (az esetek többségében) semmilyen vezetői pozícióra sem alkalmas...


Harmadrészt, aki 80 feletti IQ-val rendelkezik és/vagy gazdasági irányú végzettsége van, sejthetné, hogy a "miért hozzánk jelentkezett?" rutin kérdés miről szól.


Az ilyen viselkedés még Alkesz Pistánál és Tepertős Tóninál megérthető, akik a szalag melletti helyre pályáznak, de hogy valaki érettségitől komolyabb munkakört pályáz meg ilyen belső "értékekkel", az döbbenet.

2015. jún. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!