Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, hogy kilépjünk...

Mit tegyek, hogy kilépjünk ebből a mókuskersékből? Menyasszonyom már a munkájába nagyon megvan terhelve. Hogyan segítsek neki? Hogyan segítsel magunkon? Mi lenne jó megoldás? Tönkre fog így menni a kapcsolatunk.

Figyelt kérdés

Anyagi gondjaink nincsenek,menyasszonyom nem keres rosszul,de a már 8 éve egy helyen dolgozik,és egyre jobban megvan terhelve,mára már kb 3-4 ember munkáját végzi,nagyon megterhelő neki,és nem tudom meddig bírja.Erre fele amerre élünk,nem könnyű munkát találni,tény itteni viszonylatban nagyon jól keres.Nekem van egy rossz munkahelyem,nagyon sok hülyével kell együtt dolgoznom.Ez már teljesen ráteszi az itthoni életünkre a bélyeget.Az utóbbi 2 hónapban érezhető igazán,érzem,hogy ez nem tartható sokáig,valamit ki kell találnom.Már felvetődött bennem a külföldre költözés is,de egy biztos,ki kell lépnünk ebből valahogy,mert tönkre fogunk ebbe menni.Nagyon szeretem és egyre jobban,valahogy segíteni szeretnék rajta,legszívesebben azt mondanám neki,hagyja a francba ezt a munkát,de nem tehetem meg,mert az én fízetésemből nem jönnénk ki,ezért is rosszul érzem magam,persze ugyanakkor örülök,hogy van munkám.

Egyszerűen a munkahelyemen is annyi hülye van,hogy kezdek megcsömörölni az egészben,nincs jó hatással az itthoni életemre sem.Szeretnék segítséget tippet kérni,hogy milyen megoldás lenne jó?Kicsit úgy érzem méltatlan helyzetben vagyunk,szeretném ha ebből valahogy kitőrnénk.


2015. jún. 10. 06:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Elöször is meg kellene beszélnetek, hogy a menyasszonyod is benne lenne-e abban, hogy más munkát csinál (de az kizárt, hogy 3-4 ember helyett dolgozik, mert az fizikailag lehetetlen), illetve a külföld neki opció lehetne-e.


Emellett neked - ha döntöttetek, hogy hol akarjátok folytatni - kellene normális munkát keresni.

De általában akinek jól fizetö munkahelye van, az nem szivesen adja fel egy esetleges másikért, ezért mindenképpen elöre kell beszélni erröl.

2015. jún. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lehet túlzás volt a 3-4 ember,de mára már 3-szor annyi ember dolgozik a cégnél,mint az elején.Magyarul 3-szor annyi munkája van,és ezt a fajta munkát egy ilyen nagy létszámú cégnél,vagy 2-3 ember csinálja ezt a munkát.Nyilván nem kitalálja a dolgot,érzem rajta itthon is,hogy nagyon nagy terhelésnek van kitéve.Lehet hogy nem 3-4 ember,de hogy egyedül kevés erre a munkára az 100%.

Segíteni szeretnék rajta,a probléma az,hogy én idiotákkal dolgozom,mire hazajövök,arra én is feszűlt leszek,ezért is van mostanában több vita.én is feszűlt vagyok és ő is,legalább az egyikünk lenne higgadt.Úgy érzem ránkfér a környezetváltozás,nekem vagy neki lépni kell arról a munkahelyről.

2015. jún. 10. 07:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy részmunkaidőbe kérje magát?
2015. jún. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy mi a munkája a menyasszonyodnak. Mert ha pl bérszámfejtö, akkor ottt nem annyira számít a dolgozók létszáma, mintha diszpécser, és neki kell a dolgozókat a különféle munkákra beosztani.


Ha meg mindketten folyamatosan feszültek vagytok, menjetek el egy-két hétre valahová nyaralni (nem kell drága út, elég egy közeli kemping és sok kirándulás a természetben), ahol tudtok lazítani. HA nyugodtabbak lesztek, akkor kellene beszélni a témáról.


Nekem valamiért az jön le, hogy te el akarsz menni külföldre "meggazadagodni" minden háttér és elözetes szervezés nélkül, a menyasszonyod meg nem akarja a biztos és jól fizetö munkáját feladni egy kalandért.

2015. jún. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi is így jártunk, ezért vállalkozni kezdtünk. Baromi nehéz volt munka mellett, semmi másra nem maradt idő. De adott reményt.


Most sem vet fel a pénz, még mindig kísérleti stádiumban vagyunk. De van miért dolgozni, nem arról szól az életünk, hogy hétközben a hétvégét várjuk, esténként pedig üveges szemmel panaszkodunk egymásnak, hogy milyen sz.r napunk volt.

2015. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!