Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munka közvetítő irodán keresztül?

Munka közvetítő irodán keresztül?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be az iskolát. már rengeteg oldalt végignéztem állásokból és mindenhol csak közvetítő írodák hirdetnek.. most lenne lehetőségem elmenni egy céghez nem külsősként de csak 600 ft BRUTTO órabérben. szerintetek menjek oda vagy jobban járok munkaközvetítőn keresztűl. mikor lenne jobb az anyagi hátterem?

2015. jún. 11. 20:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, szerintem a munkaközvetítő majd rátesz még a fizetésre, amit a cég a munkavállalónak ajánl? Vagy miért érné meg jobban munkaközvetítőn keresztül odamenni?

Sok multi kiadja fejvadász cégnek a keresést, de attól nem fizet többet a dolgozónak. Általában egyszeri összegre szerződnek, amit az ember után a közvetítő kap.

Amennyiben munkaerőkölcsönzőről beszélsz, az rosszabb, mert ott havonta fizet a cég a kölcsönzőnek, így az nekik többlet költség. Elvileg nem vonhatnak le a fizetésedből ezért, de nyilván eleve kevesebb bért ígérnek, mivel ki kell fizetniük a közvetítőt is.

Amennyiben arra gondoltál, hogy egy közvetítő iroda talál neked jobb állást, hát feltölteni az önéletrajzot nem nagy fáradság. Viszont elég kevés van aki kezét-lábát töri egy pályakezdőért, sajnos.

2015. jún. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!