Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit választanátok? Gyári...

Mit választanátok? Gyári munka vagy bolti eladó?

Figyelt kérdés
Gyárban 2 vagy 3 műszakozás, de mindig fixen heti 40 óra, a hétvége és az ünnepnap szent, nyáron és karácsonykor 1 és 2 hét leállás, a maradék szabit is szabadon ki lehet venni ha akarja az ember. Viszont fizikai robotmunka, állva, meghatározott szünetekkel, a munkatársak többsége bunkó, folyton megy egymás kifúrása, és a kavarások. Fizetés nettó 120 ezer körül mozog. Az eladói munka ruhaboltban lenne. A munkaidő hétköznap 9-18 óráig van, de utánna még ott kell maradni takarítani fél órát. Minden szombaton is dolgozni kell 9-13 óráig. Nyári, téli szabadság nincs, csak könyörgés árán kap az ember évente 1-1 napot. Betegnek lenni nem lehet, mert nincs aki helyettesítsen. Ez is állómunka, leülni nem lehet akkor sem ha nincs vevő. Viszont nincsenek szemétkedő munkatársak, fel lehet öltözni, sminkelni csinosan, szabadon lehet szünetet tartani, wcre menni ha kell. Telefonálni, netezni lehet ha nincs tennivaló és nincs ott a főnök, bárki bejöhet munka közben meglátogatni, barátnők, pasi, családtagok. A fizetés nettó 86 ezer. Ti melyiket választanátok? A kérdésre válaszoljatok, nem kérek ilyen "tanulni kellett volna" reakciókat.
2015. jún. 13. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Egyiket se, igaz azt írtad, hogy "nem nem kérek ilyen "tanulni kellett volna" reakciókat", de tanulni kellett volna. Nem tudom, hogy mennyi idős vagy, de ha még 30 alatt vagy, akkor nem késő belevágni, hidd el megéri. Én egyetem alatt úgy, hogy heti 15-20 órát dolgozom maximum, többet keresek mint te a gyári munkás melóval.
2015. jún. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Egyiket se. Keresnék olyat, ami 1 műszak és nem kell hétvégén is melózni. Van ilyen!
2015. jún. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
A munkahelyi szemétkedés olyan alul iskolázott divat...
2015. jún. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Sem gyárit sem boltit nem választanék. Inkább otthon ülök és kötögetek :D
2015. jún. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Sephoris válasza:
100%
gyárban dolgozom, 3 muszak fix orankenti szunetek. probalkoztam mint elado/penztaros, illetve rendes 8 oras munkahelyen is. Ott 20 perc ebedido amit nem hasznaltam fel (5percet kb) ugyanugy ledolgoztattak. Szeretem a gyarat, nincs rajtam felelosseg, h penztarban hiany van, adott cikkbol x darabot el kell adnom. Monoton, de nekem tobbet er, h nem all senki allandoan a hatamnal, egyszer megmutattak es csinalom. Ja es diploma elott egy evvel :)
2015. aug. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Hát, gyárban kevesebb emberrel érintkezel de egyébként monoton is. A bolti munka is maga módján monoton

De kicsivel magasabb rangú munka. Aki meg az egyetemmel jön :D pajti nem kell hogy mindenki egyetemet végezzen, rengeteg az egyetemet végzett munkaerő. Lassan ott tartunk hogy mindenki egyetemre megy de nincs kétkezi melós

Majd talán az egyetemista fog ki szolgálni a boltban? Az emberek java 25+ san esik ki az iskolapadból és utána egoista köcsögként fröcsög a diplomájával és lenézi az OKJ-s eket.

2021. márc. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Én az egyetem mellett dolgozom egy boltban.


Amikor nincs suli, napi 10-12 órákat vállalok és így gyűjtögetek.

Amint meglesz a diplomám, SOHA többé nem akarok kereskedelemben dolgozni.

A suli melletti bolti munka motivál arra, hogy igenis tanuljak, mert nem akarom ezt csinálni 22-23 éves koromnál tovább.


Ha úgy érzed, neked is hamar eleged lenne a bunkó, lekezelő vásárlókból, válaszd a gyárat. Gondolom te sem onnan szeretnél nyugdíjba menni.

2023. márc. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NTBS ***** válasza:
100%
Inkább gyár.
2023. jún. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gyár
2023. jún. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért emelted ki? Még mindig nem sikerült dönteni? :D
2023. jún. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!