Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Helyesen teszi egy dolgozó ha...

Helyesen teszi egy dolgozó ha a cég több hetes elmaradásban van a fizetéssel és nem megy be dolgozni közli: majd olyan sebességgel megy dolgozni ahogy a fizu jön? Úton van.

Figyelt kérdés

Melóhely, kemény nettó 80-as fizu, az is jelenleg kettő hónapos elmaradásban. A vezetőség szerint a pénz "úton van". Marha érdekes, utalással fizetnek, vagyis 4 óráig lehet max úton. De itt két hónap alatt se ért még ide. Még a májusi fizumat se kaptam meg.


Na ma nem mentem be. Jött a telefon: hol vagyok? Mondom: a fizummal együtt utazok éppen, én is úton vagyok. Ahogy a fizu megjön, vele én is. Nagyon nem szólhatnak semmit, mert ha nekik szabad kettő hónapot (és még nincs vége a csúszásnak) csúszni, akkor tőlem ne merje senki megkérdezni hol vagyok. Ahol a pénzem pont ott vagyok.


Na letették a telefont.


Vajon jól tettem?


2015. júl. 7. 09:35
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
45%
Én nem akarnék ilyen cégnél dolgozni, és már rég elkezdtem volna nézni a lehetőségeket. Mi a garancia, hogy legközelebb nem késnek ennyit? Vagy kétszer ennyit? Erre nem lehet alapozni, főleg, h pici az összeg és gondolom még dolgozni is kell érte. Neked kell döntened.
2015. júl. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Ez a 150 ember két hónapja ingyen dolgozik? Mert akkor ritka nagy birkák.
2015. júl. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Igen, 150 ember két hónapja ingyen dolgozik és várja a jó hírt. Hátha holnap...


Doktor és diplomás ilyen helyen és ez szerinted JÓ VICC????


Hát bár az lenne!!!!

De semmi vicc a véres valóság maga. Ez egy raktár ahol komissiózás folyik áruösszekészítés ellenőrzés. Mit csinál itt egy phd doktor? Pont ugyanazt mint a 8 általánosos! Pakol! És ugyanannyiért!!!

Na ez a (nem ) vicc!!!

2015. júl. 8. 08:15
 14/30 A kérdező kommentje:

és már rég elkezdtem volna nézni a lehetőségeket.


Ja azt lehet. Én is vagy két éve (mióta idejöttem) nézegetem hova lehetne elfele menni. Hát semmit se találtam.

Most jönnek a hangazatos kamuk de tele a net állásajánlattal, meg profession meg stb.

Ja.

Persze.

Haveroknak sógoroknak kamuból. Ezzel van tele.

2015. júl. 8. 08:17
 15/30 A kérdező kommentje:

és már rég elkezdtem volna nézni a lehetőségeket


Egyébként annyira marhára bírom amikor olyan k***va okosnak hiszi magát valaki hogy ilyen földrengető bölcsességeket mond! Szerinted az itt dolgozók nem rohangálnak mint a mérgezett egér állás ügyében? Szerinted itt lennénke ha találtak volna mást?

Szerinted nekik nem jut eszükbe a távozás? Csak hát távozás hova? A semmibe? Amíg nincs más állás addig van ez. ÉS van egy ígéret hogy hátha holnap lesz fizu is.

2015. júl. 8. 08:22
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

' 100an állnak sorba

a helyemre'


Hogyne. Biztosan sokan szeretnek rabszolgák lenni fizu nelkul. Ennyire ne legyel hulye. Te és még pár balek dolgozik ott, ne gondold, hogy barki vágyik a helyedre. :D

2015. júl. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

!!!!!!


Szerinted a cég úgy veszi fel az embert hogy közli: hát kérem itt csúszunk a fizuval több hónapot????

Ja és múlt héten is jött új ember!!!!!!!!!


Bizony ám!!!! Ide!!!!!!


És dolgozik mint a kisangyal! HIszen a fizetési problémával majd csak jó egy hónap múlva szembesül először!!! Addig meg esetleg hallja a dolgozóktól a többitől hogy vannak problémák de úgy gondolja kamuznak túloznak hiszen ugye: nem létezik hogy ilyen feltételekkel dolgoznának! Nincs fizu és itt vannak??? Ugyna kamuznak! És dolgozik tovább és marhára örül hogy van melója!!!!

Csak azt nem tudja hogy amit a többi dolgozótól hall az nem túlzás nem kamu hanem 100% igaz. De nem hiszi el!!!


És majd rájön! Egy hónap kettő három ki meddig vár mielőtt pattan! De addig is a cégnek volt több hónapra ingyen melósa! Ha az a melós csak egy hónapot lehúz ott és annyit lehúz mert első hónapban még nem jár a fizu akkor még nem várhat pénzt) hát már megérte a cégnek nem?????



Hogyne. Biztosan sokan szeretnek rabszolgák lenni fizu nelkul.

2015. júl. 8. 08:39
 18/30 anonim ***** válasza:
42%

Elhiszem, hogy nem viccelsz, de tényleg birkák vagytok, ha ezt szó nélkül tűritek. Na figyelj, akkor most elmondom, hogy mit csináljatok.


Aki be van osztva, az bemegy a munkahelyre. Odaül/áll a helyére, és néz ki a fejéből bután (az eddigiek alapján menni fog mindenkinek). Nem csináltok semmit (!!!!), esetleg egyik dobozt kicserélitek a másikkal. Ha ordít a főnök, leszarjátok, megverni csak nem fog senkit. Kirúgni sem fognak 150 embert.

Akinek éppen szabadnapja van, elcsattog Óbudára, a Váradi utca 15-be (Munkaügyi Felügyelőség). Szól a portán, hogy kit keres (Panasziroda, 324-325-ös szoba). Felmegy a 3. emeletre és elmondja szépen, hogy ennél a cégnél 2 hónapja senki nem kap fizetést. A cég kap egy munkaügyi ellenőrzést pár napon belül, kötelezik a dolgozók kifizetésére, és bónusznak kap egy akkora bírságot, hogy 20 évig veszteséges lesz miatta.


Remélem, akkora birkák azért nem voltatok, hogy aláírtátok, hogy átvettétek a fizetéseteket...

2015. júl. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

hogy aláírtátok, hogy átvettétek a fizetéseteket...


Hát én nem írtam alá.

Más nevében ezt nem merném állítani.


Az biztos hogy két hét szabit írtam már idén alá úgy (én is meg mások is) hogy egy napra se mehettem el.

Alá kellett írni ha nem írtad alá repültél ott helyben.

Nem is volt aki ne írta volna alá....

Birkaország 2015. április.

2015. júl. 8. 13:23
 20/30 anonim ***** válasza:
70%
nem az orszag birka hanem te ha alairsz olyat ami nem igaz
2015. júl. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!