Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Helyesen teszi egy dolgozó ha...

Helyesen teszi egy dolgozó ha a cég több hetes elmaradásban van a fizetéssel és nem megy be dolgozni közli: majd olyan sebességgel megy dolgozni ahogy a fizu jön? Úton van.

Figyelt kérdés

Melóhely, kemény nettó 80-as fizu, az is jelenleg kettő hónapos elmaradásban. A vezetőség szerint a pénz "úton van". Marha érdekes, utalással fizetnek, vagyis 4 óráig lehet max úton. De itt két hónap alatt se ért még ide. Még a májusi fizumat se kaptam meg.


Na ma nem mentem be. Jött a telefon: hol vagyok? Mondom: a fizummal együtt utazok éppen, én is úton vagyok. Ahogy a fizu megjön, vele én is. Nagyon nem szólhatnak semmit, mert ha nekik szabad kettő hónapot (és még nincs vége a csúszásnak) csúszni, akkor tőlem ne merje senki megkérdezni hol vagyok. Ahol a pénzem pont ott vagyok.


Na letették a telefont.


Vajon jól tettem?


2015. júl. 7. 09:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
79%

Úgy kell csinálni, ahogy a #18-as leírta.


Amúgy nem értem, hogy a mai napig vannak olyan emberek, akik folytatják a munkát, miután nem kapnak fizetést. 1-2 hét még talán érthető, ha tényleg valami technikai gond lépett fel, de egy, sőt 2 (vagy több) hónap már elfogadhatatlan... Már 2 hét után mindenkinek kollektíven(!) be kellene szüntetni a munkát.


A sok szerencsétlen mégis meddig akar melózni fizetés nélkül? Amikor négy havi bérrel fognak lógni? Vagy csak egy 12 hónapos "ingyen" meló fogja őket észhez téríteni?

A hírekből lazán levághatnák, hogy amikor nem kezdik fizetni a béreket, akkor az ingyen meló csak a főnökség zsebébe megy addig, amíg el nem fogy a birka, mert akkor pedig lehúzzák a rolót és jogutód nélkül megszűnnek... A sok naiv meg néz mint, hal a szatyorban, hogy X hónapnyi fizuval lógnak, de nincs kin behajtani. Ezért hülyeség ragaszkodni egy ilyen "álláshoz", mert az nem is állás, csak ingyenes gályamunka.

2015. júl. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Azért gondolkozzunk már el az alábbin!


Új dolgozó.

Belép a céghez adott hó elsejével.

Mikor kell fizut kapnia először?

Köv hó tizedik napján a szerződés szerint. (=hó közepe)

Vagyis 1,5 hónapot dolgozik és nem is kérhet pénzt eddig.

Nem jön meg a pénz köv hó 10 mnapja körül.

Mit tesz a dolgozó? Új munkahely örül hogy végre állást kapott nincs még képben a céget illetően, hát benyalja a dumát hogy "pár nap csúszás a könyvelés miatt, de jön a fizu nyugi". Elhiszi, hisz mi más tehetne.

Vár még 1 hetet, már gyanús neki a dolog. Már 2. hó végén járunk!!!

Na egye fene vár még egy hetet majd asztalt borít és megy. De addigra eltelt kettő hónap mely alatt inygen dolgozott és ebből a két hónapból jó másfelet úgy dolgozott hogy nem is várt, nem is várhatott pénzt!!! Hiszen belépés után kb 1,5 hónap az első fizu még szabályosan is!!


Na ezt tessék már végigondolni!

És a mai munkanélküli világban ki a jó fene az, aki a nagy nehezen megszerzett új munkahelyét az első gyanús jelre otthagyja!!

Mikor örül hogy több hónap akár évet meghaladó álláskeresés után (ld KSH) végre valahára állása van!

2015. júl. 9. 10:52
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez akkor lenne elfogadható nézet, ha ő lenne a cég egyetlen alkalmazottja. De nálatok van 150, akikből 145-en két hónapja nem kaptak fizetést. Ez a kis együgyű alkalmazott nem beszél a többiekkel? Azt hiszi, hogy őt nem fogja átbszni a főnök, csak a többieket? Ugyanmár...
2015. júl. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
87%

Nálatok mindenki 1-jén kezd? Mert ha 25-én kezdesz akkor is kapsz fizut következő honap elején, legkésőbb 10-én. Szoval nem feltetlen kell masfel honap ingyenmunka.


Amugy ha a cég nem tud munkabért fizetni akkor az gyakorlatilag csődhelyzet.

2015. júl. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem szólók írják!

Én se hiszem, hogy a 150-ből 140 ember éppen abban a hónapban 1-én kezdett, amit a köv. hónapban már nem akartak kifizetni...


A másik dolog, hogy ha valami késés vagy egyéb baj van a fizetéssel, akkor igen is meg lehet illedelmesen kérdezni a kollégákat, hogy náluk is ez-e a helyzet. És innentől 70 feletti IQ-val már összerakható a kép, hogy gyakorlatilag csődbe ment a cég.

2015. júl. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Ez a kis együgyű alkalmazott nem beszél a többiekkel?


Hát hogyne beszélne! De ahogy itt a fórumon is megvádoltak azzal hogy hazudok "hát ilyen nincs hogy ingyen dolgoznak", úgy az új dolgozó (sőt dolgozók mert többen is vannak) is hallják persze a dolgokat de nem hiszik el. És miért nem? Ld előző pont.

Azt gondolják hogy "hát nem létezik hogy ennyi ember..."


Csődhelyzet.

A cég nincs csődben, a beszállítóktól jön a termék az át van véve ki van fizetve. Azokkal a cégvezetés nem tud b***szakodni mert ha nem fizet nekik nincs áru és csók.


Akikkel tud b------skodni az a dolgozó. Lám nem fizet és akkor is bejárnak és dolgoznak és még új ember is jön a céghez!

2015. júl. 10. 13:01
 27/30 anonim ***** válasza:
87%

" Akikkel tud b------skodni az a

dolgozó."


Nem tudna. Csak ha hagyjátok. És persze nem fekete munka. De ti ezt élvezitek szerintem. Vagy ami valoszinubb: az egesz kamu!

2015. júl. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Mint írtam: én már leszálltam a szopórollerről!

Amióta írásomat feltettem nem voltam dolgozni.


És egyben jó nagy hülyeséget csináltam mert egyik szopórollert kicseréltem egy másikra. Munkanélküliként egy fillér nélkül és zéró reménnyel hogy lesz....

Mert az ott dolgozóknál még mindig megtörténhet hogy holnap fizu. Velem már nem történhet meg.

2015. júl. 10. 14:13
 29/30 anonim ***** válasza:
Feketemunka volt? Vagy miert nem tesztek semmit?
2015. júl. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Vagy miert nem tesztek semmit?



Na erre tudom a választ. Viccen kívül.

Miért nem? Mert beszari gerinctelen birka magyar munkavállalók azért nem.

Remegnek a szar kis állásukért és remélik hátha holnap történik valami. Persze ők nem tezsnek semmi egyebet azért hogy történjen, csak remegnek.

2015. júl. 10. 20:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!