Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munka az ahová biztosan...

Milyen munka az ahová biztosan felvennének?

Figyelt kérdés
Van 2 db közgazdász diplomám egy vidéki egyetemről (de az egyik legjobb vidéki egyetemről). Már tizen nem tudom hány állásinterjúm volt 5 különböző városba, mégse vettek fel sehova, csak 1 helyre, de ott végül ügy döntött a vezetőség, hogy inkább nem vesznek fel senkit. Még az angolt se tesztelték a legtöbb helyen, így arra se tudom fogni. Pedig nem is szoktam csinálni az interjúkon semmi extrát :/

2015. júl. 8. 08:27
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Egy normális tanácsot nem tudtok adni. Olvassátok el újra a kérdést és arra válaszoljatok ha lehet!
2015. júl. 8. 15:53
 32/37 anonim ***** válasza:
17%

A probléma forrása:

- 0 tapasztalat (enélkül mérnökök is nehezen találnak melót)

- Relatíve gyenge alapdiploma

- Vidék

- Abból amit leírtál, az angolod sem tárgyalóképes


Milyen munka az, ahová mégis felvennének?

Szakmán kívül lehetsz bolti eladó, takarító, pincér, stb. Szerintem 2 diplomával nem ezt keresed.


Ha szakmádban akarsz elhelyezkedni, de - tökmind1 hogy magyarázod - b@$ztál gyakorlatot szerezni az egyetemi éveid alatt, kénytelen leszel valami gyakornoki vagy asszisztensi állást találni. A gyakornokival az a gond, hogy nincs már jogviszonyod, a teljes munkaidős állásokban jellemzően gyakorlatot várnak el. Amin viszont változtathatsz, hogy Pestre költözöl, ráfekszel az angolra és próbálsz elhelyezkedni pl a Big4-nál. Ismerősöm Msc-s vegyészmérnök, neki 6 hónapig tartott munkát találni 0 gyakorlattal Pesten. Azért ez mutat valamit... Szerinted mennyi az esélyed vidéken?

2015. júl. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

#32: Eddig is jelentkeztem Pestre, volt is ott állásinterjúm. A másik meg az, ahogy a kérdésembe is írtam kib*aszott sok állásinterjúm volt és elegem van belőle hogy Pestre kell mászkálnom a vonattal 60 fokba 200kmet oda vissza. Volt amelyik tartott 5 percig és tök egyértelmű volt, hogy már megvan kit fognak felvenni. Nem megyek többet. Leszarom.


Amiket felsoroltál azokhoz le kéne tagadnom a diplomám, meg végighazudni az állásinterjút egy az egybe.

2015. júl. 9. 08:00
 34/37 anonim ***** válasza:
64%
Nézd kérdező! Itt a hozzászólók nagy része egy beképzelt majom. Mert ők már gyakorlottan léptek ki a nagy életbe mert ők tudták mit kell csinálni, biztos el is hiszem, hogy 0 segítséggel, 0 tanácsokkal jutottak el oda ahol vannak. Nézd, ha nincs kapcsolatod, rokonságod akkor nem fogsz tudni elhelyezkedni, ilyen egyszerű, ha nincs gyakorlatod nem kellesz sehová, sajnos ez van, nagyon sajnálom azokat, akik küzdenek egy xaros diplomáért és semmit nem tudnak majd vele csinálni, mert semmi értelme nem volt az egésznek csak pénzkidobás. Én ezért nem végeztem felsőoktatási xarságot, ha nincs kapcsolatod akkor jobb ha hagyod a fenébe az egészet.
2015. júl. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
57%

" Nézd, ha nincs

kapcsolatod, rokonságod akkor nem

fogsz tudni elhelyezkedni,"


Ez tipikus proli duma, nulla valosagalappal. Akár bolcsesz diplomaval is el lehet helyezkedni ismeros nelkul. Csak menni kell, keresni, nem feladni és sirni.


Örülök, hogy te diploma nelkul is jo fizetest kapsz (mert ugye jol keresel ha igy lenézed a felsooktatast?) de vagyunk páran aki a diplomájának köszönheti a normalis fizetest. Tudom, mi vagyunk a luzerek.

2015. júl. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
0%
Kur.va anyá.d proli! Az!
2015. júl. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

"Kur.va anyá.d proli! Az!"


Ilyen az, amikor magáról állít ki bizonyítványt az ember. Én még kiegészíteném azzal is, hogy buta vagy.

2015. aug. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!