Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kell kötelezően...

Mennyit kell kötelezően fizetni 12 hét gyakorlatért?

Figyelt kérdés

A napokban ajánlottak egy gyakorlati helyet, ahol az első 12 hétben csak a törvényileg előírt összeget fizetnék, ami szerintük a minimálbér 15%-a.. Szóval szinte semmi. Viszont utánanéztem, és több helyen úgy olvastam, hogy: "értéke legalább hetente a minimálbér 15 százaléka, melyet - eltérő megállapodás hiányában - a szakmai gyakorlóhely fizeti."

Én úgy értelmeztem ezt, hogy a minimálbér 15%-a az egy hétre jár, nem egész hónapra. De mielőtt a gyakorlati helyen hivatkoznék törvényre, és "okoskodnék" örülnék, ha hozzáértő véleményt tudnék kapni, hátha rosszul értelmeztem, hisz ez is könnyen előfordulhat.

Előre is köszönöm bárkinek, aki segít!


2015. júl. 24. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
egyetemi gyakorlati helyért 0 forint jár. Az már a cég döntése hogy fizetnek e valamennyit vagy nem.
2015. júl. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Két éve a gyakorlati helyemen havi 16ezer Ft-ot kaptam, és a más helyeken gyakorlatozó osztálytársaim is ehhez közeli összeget.
2015. júl. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy 12 hetes gyakorlatról van szó. Szóval - állami szervezetet kivéve - kötelező fizetni valamennyit. Így a törvényben meghatározott összeg értelmezésében kérném a segítséget. :)
2015. júl. 24. 16:05
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

"értéke legalább hetente a minimálbér 15 százaléka"

Mert a heti minimálbér 15%-ának négyszerese valószínűleg több, mint a havi minimálbér 15%-a...

2015. júl. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kérdésem pont erre irányult igen, hogy a minimálbérnek is a heti összegét nézik-e vagy a teljeset, ugyanis ez nincs így benne a szövegben, és szerintem (meg akiket megkérdeztem, szerintük sem) nem teljesen egyértelmű. Mindenesetre köszönöm a válaszokat, bár kicsit reméltem, hogy esetleg egy ebben a témában jártas személy véleményét sikerül olvasnom :)
2015. júl. 24. 17:55
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
én 0 forintot kaptam a 6 hetes kötelező gyakorlatért :D
2015. júl. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan 2012-ben voltam gyakorlaton, de akkor nekem az iparkamaránál azt mondták, hogy gyakorlatért csak akkor kell fizetnie a munkáltatónak, ha annak mértéke meghaladja a 6 hetet. Ergo neked elvileg kell, hogy járjon munkabér.


Mondjuk én is kaptam de borítékban, nem hivatalosan, 40 ezret a 6 hétre.

2015. júl. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!