Szerintetek váltsak?

Figyelt kérdés
1 év bénázás után lett munkahelyem, ismerős ajánlotta. Egyből felvettek, semmi tapasztalatot nem kértek, elég volt az elméleti tudás (ami sok van). Örültem, mert tudok tapasztalatot szerezni, mondták hogy tanítanak stb., viszont meglátszik miért nem kellett. A részleg ahol vagyok, nemigazán indult be, max 1-2 hónap múlva talán lesznek komolyabb ügyfelek. Másik részleg nagyon pörög. A felettesem, aki felvett magához, alig dolgozik. Netezget, zenét hallgat, mászkál a többi részleghez, alszik, lézeng, néha dolgozgat stb. Azt a munkát, amit egy hét alatt kiad vagy megcsinálok neki, ő azt pár óra alatt megtudná, szóval én is csak netezgetek főként. Viszont bosszant, hogy alig csinálok valamit, és 8 órában döglök egy helyen, értelmét nem látom hogy ott vagyok. Persze jó hogy nem szakadok meg a munkában, fizetnek, de értitek, azért dolgoznék is valamit pláne mert 1 évig hasznavehetetlennek éreztem magam. Szerintetek kezdjek közben mást keresni, vagy egyáltalán ne, inkább várjak még 2-3 hónapot? Felmondani semmiképp nem akarok.

2015. júl. 25. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

A leírásod alapján nem az a típus vagy, aki a könnyű pénzre hajt, 0 munkával, inkább szeretnél valamit tanulni, fejlődni, és építeni a karriered.


Igen, mindenképpen kezdjél el mást keresni!



Bár nem vagyok pályakezdő, de volt már 1-2 olyan alkalom, hogy különböző okokból a melóhelyen hirtelen munka nélkül maradtunk. Volt, hogy nagyon jó fizetés mellett semmit nem kellett naphosszat csinálnom. 1-2 hétig, pár hónapig jó móka, de utána egyrészt elkezded észrevenni, hogy hülyülsz el (már ha kell, akkor sem tudsz annyira pörögni), másrészt én szeretek fejlődni a munkahelyen láblógatással pedig nem lehet.


Szinte minden ilyen helyzetben az elsők között léptem le, volt, hogy pár hónap után, volt, hogy tovább tartott, például mert elkezdtem tanulni valamit mivel a munkám megengedte, így meg akartam várni, hogy levizsgázzak belőle. Utólag visszanézve azt látom, hogy sokan maradtak, mára esélyük sem lenne elhelyezkedni, mert 4-5 év munkahelyen láblógatás kikezdte a moráljukat, a tudásukat minden, ha pedig végül mondjuk megszűnt a cég, akkor voltak igazán nagy bajban, mert egyszerűen nem tudták, hogy mit kezdjenek magukkal, volt akinek próbáltam segíteni elhelyezkedni, de zsákutca volt.



Ezt tudom még egyébként tanácsolni, ha ennyire nincs munkád, akkor vágj bele a tanulásba a munkahelyen. Nem tudom, hogy mi a szakmád, de van rengeteg online kurzus manapság a legjobb iskolákból, akár szerezhetsz tanúsítványokat, akár csak tudást, vágj bele a nyelvtanulásba, egy nyelvvizsga is mindig jól jön, az ilyen láblógázós munkahelyek erre jók, meg arra, hogy látszólag megszerezd a szakmai gyakorlatot.

2015. júl. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha csak nemrég kezdtél, érdemes még várni egy kicsit, mert sokszor idő, amíg egy kezdő dolgozót teljesen bevonnak a munkába. Az első hónapokban nekem is alig volt valami tennivalóm, nagyrészt neteztem, aztán beindultak a dolgok, ahogy egyre több dolgot mertek rámbízni.
2015. júl. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt írod, a másik részleg pörög... Ha itt "unatkozol", akkor esetleg megpróbálhatnád megkérdezni: ott nincs szükség átmenetileg plussz munkaerőre? Aztán, ha itt beindul a dolog, akkor akár még vissza is tudnál jönni. Már ha átjárható a 2 részleg egyáltalán...
2015. júl. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem lehet, mert a másik részleg, más szakma. Meg is van tiltva
2015. júl. 26. 11:49
 5/7 A kérdező kommentje:

Első!

Pont eltaláltad! Nincsenek papírjaim, és kevés munkahelyem volt. Főként olyan helyen dolgoztam, ahol azt éreztem, hogy elhülyülök, és többre vagyok képes, vagy kényszerből kellett odamennem. Mindig voltak mások, akik el lébecoltak, és rám sózták a dolgaikat mert látták, hogy dolgozom. Úgy vagyok vele, hogy reggel ha már bemegyek valahova, akkor 8 órát dolgozzunk is, aztán 8 óra után élhessem az életem. Szeretek tanulni, öregkoromban is fogok az biztos. Hiába nincsenek papírjaim, nem tartom magam butának, szeretnék fejlődni, eredményes lenni hogyha hazamegyek tudjam, megéri bejárni dolgozni.

2015. júl. 26. 14:51
 6/7 anonim ***** válasza:

bár eltaláltam látom mindenki jól lepontozott :)


Az akaraterőd megvan, akkor már csak ki kell találnod, hogy mihez kezdj a sok szabadidőddel ami a munkában van, és ahogy mondtam akár a szakmai, akár a nyelvtudás jól fog jönni, amikor majd váltani akarsz. Használd ki, hogy van hátországod, hogy nem kopik fel az állad, és nem valami szükségmunkát kell végezned, hogy megélj.

2015. júl. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Abban bízom, megéri tanulni úgy is hogy nem papír alapú a tudás. Egyszer majd fogom tudni használni.
2015. júl. 26. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!