Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés
21 évesen, érettségivel, szakmával a kezemben (fűtés-, gázszerelő) nem vesznek fel sehova, mert nincs tapasztalatom, vagy más kifogással elküldenek.. Kezdem elveszíteni a reményemet. Menjek gyárba dolgozni szaros 90 ezerért? Jogsit szeretnék autóra, motorra, egy kisebb kocsit, meg egy 250-es mocit szeretnék egyelőre, semmi több vágyam nincs, meg egy jó munkahelyet, de semmi, egyszerűen semmi! Már azon gondolkodom, hogy megtanulok németül, vagy angolul (mindkettőt tanultam, és jó voltam mindkettőből) és kihúzok külföldre, ha kell csomagolni, pakolni, még oda is előbb felvesznek, mint ebben a redvás köcsög országban! Ötletek? :(

2015. júl. 29. 22:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Elég nagy hiány van az országban a szakmádból, esetleg nézz körül úgy az egész országban, ne csak 3 saroknyira. És ha nem becsülöd azt a szaros 90 ezret amiért a fél ország gürcöl, nem fogod értékelni se a jogsit, se a mocit, ha futja majd rá.
2015. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Ne érts félre, nem mondtam, hogy nem értékelném, csak többet szeretnék keresni, azért is tettem le ezt a szakmát, mert azt mondták, hogy ezzel jól lehet keresni, de nem vesznek fel sehova.. :( Amúgy már több megyében néztem, kb. fél országban, és mindenhol a tapasztalat 2 év minimum.. Ahol meg nem kellett, oda meg más miatt nem volt jó. Soknak írtam is, vagy nem írtak vissza, vagy a tapasztalat hiány, vagy a munkába járás lenne bajos, vagy kell B-s jogsi.. :( Szóval már agyf#szt kapok!
2015. júl. 29. 22:36
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Üdv az életben! Ez van, akinek nincs 2 vagy több éves munaktapasztalata, referenciája az nem kell sehová. Én 4 szakmával, érettségivel nem tudok sehol elhelyezkedni, maximum őrnek metróban, ennyit ér az ember, ha nincs kapcsolata semmihez, nem kellesz sehová. És majd jönnek a "bölcs" hozzászólók, hogy az iskola alatt miért nem szereztél gyakorlatot? Hogy mit kezdj magaddal? Nem tudom. A nyelvtanulás jó ötlet, ha van félretett pénzed akkor tanúlj nyelvet és menj ki ebből a pokolból, Mo-ból!
2015. júl. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%

Add be mindenhova az önéletrajzod országszerte akárhova aztán majdcsak felvesznek. Külföldre azért én a helyedben nem mennék munkatapasztalat nélkül.


Vagy alapíts egy saját vállalkozást! (tudom ennyi idősen nem igazán lesz hozzá elég tőkéd, de ez is egy ötlet nemde?)

2015. júl. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%

"ha van félretett pénzed akkor tanúlj nyelvet és menj ki ebből a pokolból, Mo-ból!" Te kezdetnéd a magyarral rögtön, és akkor lehet nem éreznéd pokolnak

"Vagy alapíts egy saját vállalkozást!" Nyilván akinek nincs pénze egy 250-es motorra, annak lesz majd saját vállalkozásra. Jó hülyének lenni?

2015. júl. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Suli közben gyakorlatot kell szerezni,én is ezt tettem egyetem alatt elmentem azonnal dolgozni és utána a szakmámban oké,hogy csúsztam de ott a tapasztalat a CV-ben,és még most fejezem be a diplomát de nem érzem már hátrányát,mert ott van a tapasztalat.Hát volt pár álmatlan éjszakám amikor beadandó leadás volt és másnap meg melózni mentem,konkrétan néha volt,hogy az alvás szót a szótárba megnéztem mit jelent.Volt,hogy hetekig napi 3-4 órákat aludtam főleg ha projektzárás volt az volt szexy és vizsgaszezon,vérnyomásom tuti elérte a 190-t.

Egyszer szívroham gyanúval kórházba akartak vinni.


Valamit valamiért,kemény időszak volt most már lájtosabb mert abszolutórium lesz most meg. De ez kell,a munkáltatót egy dolog érdekli profit és,hogy te mennyi idő alatt jössz bele a melóba és mennyi a tapasztalatod.

Gyakornoknak menj el,most ennyit tudsz tenni.

2015. júl. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyakornoknak nem jelentkeztél? Nyilván nem nagy buli ingyen dolgozni vagy csak kb. zsebpénzért, de már előrébb lennél, mint amíg otthon malmozol. na meg addig is tanulhatnál nyelvet megint.
2015. júl. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezzel a szakmaval milliárdos is lehetsz.
2015. júl. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Idi.óta egyetemisták, főiskolások! Fogjátok már fel agyilag, hogy a szakmunkásképzés nem egyenlő az egyetemmel!!!!!! Kezdjük ott, hogy nappali tagozatosak általában a szakmunkások, vagyis a 8 osztály után mennek 4 éves szakmunkásba, ami NAPPALI tagozatos. 14-18 év közöttiek, ott van GYAKORLAT!!! Az utolsó 2 év gyakorlatból áll, iskolai műhelyekben főleg, nem nagyon helyezik már ki a diákokat sehova! Ha nincs szakképesítésed, gyakorlatod diákként sem fogsz kelleni sehova hogy te plusz gyakorlatot szerezzél, pl. nyáron vagy év közben hétvégéken! értitek? Ez nem egyetem, hanem szakmunkásképző!!! Azért kerülnek ki a szakmunkások 20-22 évesen a padból, mert év vesztesek is lehetnek és utána leérettségiztek, mert van lehetőség 4 éves szakmunkás után 2 vagy 3 éves középsulira ahol szakmunkásokat érettségiztetnek, az is lehet nappalis vagy aki akar estin végzi el. De suli idő alatt szakmunkás diák nem kell sehova én is ebbe a sz.arságba estem bele anno.
2015. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%

Én NAPPALI egyetem mellett toltam és tolom a melót,tehát ez egy kifogás.

2.Akkor oda kell menni a tanárhoz nyaggatni kell,hogy hogyan tudsz több gyakorlatot szerezni,téged érdekel,segítsen és ne hagyj neki békét.

Ennyi,nem beletörődni hanem menni menni és érdeklődni.

Én volt,hogy eleinte csak állásokat néztem amíg más partizott én CV-t írtam,pályáztam,mentem mentem.

Volt,hogy napi 2 interjúm volt,a fáradságtól állni nem tudtam,közbe tanulni a vizsgákra meg bejárni meló mellett egyetemre,ja és tanulni az angolt,mert akkoriban nem ment.

De megoldottam,ezt kell megérteni.

Én megértem utolsó,de a munkaadó konkrétan lesz_rja,hogy neked mi bajod van,meg,hogy hogyan szerzel gyakorlatot.

Egy dolog érdekli P R O F I T,és kész,old meg.

Ez ilyen sajnos,ezt kell megértsd.

2015. júl. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!