Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés
21 évesen, érettségivel, szakmával a kezemben (fűtés-, gázszerelő) nem vesznek fel sehova, mert nincs tapasztalatom, vagy más kifogással elküldenek.. Kezdem elveszíteni a reményemet. Menjek gyárba dolgozni szaros 90 ezerért? Jogsit szeretnék autóra, motorra, egy kisebb kocsit, meg egy 250-es mocit szeretnék egyelőre, semmi több vágyam nincs, meg egy jó munkahelyet, de semmi, egyszerűen semmi! Már azon gondolkodom, hogy megtanulok németül, vagy angolul (mindkettőt tanultam, és jó voltam mindkettőből) és kihúzok külföldre, ha kell csomagolni, pakolni, még oda is előbb felvesznek, mint ebben a redvás köcsög országban! Ötletek? :(

2015. júl. 29. 22:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kulfoldon ezzel a vegzettseggel tart karokkal varnak. Itt Irorszagban biztos, de akkor rendesen kell az angolt beszelni. Szerintem a mostani helyzetnel csak jobb lehet, nem veszithetsz...
2015. júl. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
47%

Szia!

Saját tapasztalatomat írhatom le. 22 éves vagyok, felszolgáló szakmával, érettségivel, jelenleg nyelvet tanulok, év végén vizsgázok. Utoljára a szakmámban dolgoztam 3 év gyakorlatot, azóta semmi.

Úgy olvastam ha adhatok tanácsot és amit én is kipróbálok, hogy ne egyből olyan munkát akarj, ahol kevés a meló és sok a fizetés. Kezd el valahol kicsiben, mondjuk mosogató, vagy a gyári munka. Onnan mehetsz feljebb majd később ha lesz tapasztalatod, ezt hívják karrier építésnek.

Ehhez szorosan kapcsolódik a fentebb írt tapasztalat. Igen, jól látod, nagyon sok helyen azt nézik, hogy mennyit (esetleg mit) és meddig dolgoztál, ugyan is ebből látják (szerintem), hogy mennyire vagy megbízható. ,,1 évet dolgozott ott?" <-- elgondolkodik a munka adó, hogy nem-e kirúgtak.

Sok sikert és kitartást! :)

2015. júl. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ti huszonévesek nagyon el vagytok varázsolva, de nem baj majd felébredtek. Sok sikert!
2015. aug. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

" Én NAPPALI egyetem mellett toltam"


Egyetem mellett én is. De ő szakmunkas. Ott a nappali azt jelenti ha jol tudom, hogy be is kell jarni. Eléggé más.

2015. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Figyu szerintem menj ki Bécsbe vagy Németországba. Ott keress egy állást és dolgozz! Többet keresel ott, mint itthon.
2015. aug. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!