Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Benzinkutas munkáról mi a...

Benzinkutas munkáról mi a véleményetek, tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Két féle lehetőség előtt állok, amit napokon belül el kell döntenem.

Szerintetek a benzinkutas munka a jobb, vagy egy pizzafutár meló?


Tapasztalatok, vélemények a 2 munkáról?

Pozitívum negatívum?


2015. júl. 30. 11:48
1 2
 1/13 schocko ***** válasza:
8%
...a 3. a jó választás...
2015. júl. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

először is, olyan, hogy benzinkutas, nincs. Töltőállomás-kezelő.

Ízlés és munkaszeretet dolga. Van aki nagyon szereti, aki meg nem békélmeg vele, úgyis hamar otthagyja. Eléggé sokat oktattam kútkezelőket (tűzvédelmi szakvizsgára), alapvetően , általánosságban sokan szeretik csinálni. Manapság a pizzafutár jattosabb meló, a benzinkúton a zsebpénz ma már eléggé karcsú. Én a két lehetőség közzül előbbit választanám, de leginkább egy harmadikat.

Pozitívum: betanított munkához képest nem rossz alapbér, nincs felesleges túlóra, általában jók, kényelmesek a munkakörülmények, rendszerint jó a társaság, jók a kollegák, sok érdekes emberrel lehet ismerkedni, és nem kell megszakadni.

Negatívumok: éjjeli és hétvégi munka, kellemetlen, ha hiány keletkezik, pláne, a ha sok, stressz a kedves tankoló autósok felől, az időjárás viszontagsai, azaz, hogy nyáron belesültsz, télen hozzáfagysz a kútoszlophoz. Dohányosoknak pláne plusz kellemetlenség.

Megmondjam, hol jó kutasnak lenni? Autópályán! ott több a jatt, relatíve kevesebb a munka. És hol rossz, Hazai vállalkozó frendshize-diszkont kútján. Az kuli.

Ezenkívül vannak helyi sajátosságok, hogyúgymondjam, a törvényesség és a kereskedelmi etika határán vagy inkább azon kívül mozgó apróságok, amelyeket vagy bevesz az ember gyomra, vagy nem.

2015. júl. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Inkább a kutas.

Fedett hely,jatt,bejelentett meló,benzinlopás,stb.


És a lényeg: Nem kell hajnal 3-kor,a szakadó esőben kimenned egy dakotákkal teli környékre,hogy aztán lerúgjanak a motorról és kiraboljanak.

2015. júl. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

Két kutas ismerősöm van, mindketten több éve csinálják. Bejelentett meló, fix bérért. Gondolom ez nem túl sok, valamennyire kiegészítheti a borravaló.

DE: 1 pizzafutár ismerősöm van, az meg úgy működött, hogy be se jelentették, szerintem a futárok nagy részét nem is szokták. A lényeg, hogy kb. 30 ezret kapott kézhez, a többit neki kellett összeszednie a borravalókból. Aztán meg káromkodott, ha valahol nem adtak vagy keveset adtak. Én pl. fel szoktam kerekíteni, de én is úgy vagyok vele, ha rendelek, hogy az ételt kifizetem, de ne én fizessem már a kaján felül még a futár megélhetését is.

Szóval ha nekem kéne választani, inkább a kutas.

2015. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
én voltam kutas, egész jó kis borravalók jöttek össze, csak hosszú volt a 12 óra (shell..) úgyhogy otthagytam. De szerintem jobb mint a pizzával szaladgálni.
2015. júl. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat!

Igen nekem is jobban bejön egy fokkal a kutas meló, ráadásul a környezetemben is mindenki inkább azt mondja, úgyhogy szerintem ez el is dőlt! :)

2015. júl. 31. 09:07
 7/13 schocko ***** válasza:
...mondjuk azt még hozzá lehet tenni, hogy nem lesz sem ünnepnapod, sem szabadnapod, éjjel is kell dolgozni (ha non-stop kút)...ha van lpg, akkor neked kell tankolnod a kocsikat, lehet egyébként is...a tető alatt nem ázol, viszont télen nagyon hideg van, mert ott mindig jobban fúj a szél...a havat is neked kell eltakarítanod és söprögetni állandóan, illetve felszórni a kifolyt naftát...ha sokan vannak, akkor nem lesz időd enni sem wc-re menni...pénzel kell dolgoznod, s ha átvernek, akkor te fizeted...nagy eséllyel ki is fognak rabolni, illetve lelépnek fizetés nélkül...az ellopott árút is rajtad vasalja be a tulaj...előfordulhat hamisított pénz is...szintén a te hibád, ha nem veszed észre...éjszakánként jönnek az alkeszek italért s majd boldogítanak...leülnöd szinte soha nem lehet...valami mást inkább, ahol nem pénzzel dolgozol és nem vagy ott Karácsonykor, Újévkor is...
2015. júl. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nem lesz sem ünnepnapod, sem szabadnapod > ez igaz, de ha rendesen bejelentik, és dolgozik mondjuk szombat-vasárnap, akkor pihen 2 másik napon, amikor más dolgozik. a párom egy gyárban dolgozik, szintén éjszakázik, nincs hétvége. először rossz volt, hogy néha megy szombat-vasárnap is, de azért az meg jól esik, mikor hétfőn-kedden otthon van az ember.


hideg lesz télen > a pizzafutárnak sem lesz melegebb a motoron ülve :)


lelépnek fizetés nélkül > ebből neki nem lesz baja. egy rokonom mesélte, hogy egyszer eldumálta az időt tankolás után, aztán beült a kocsijába és eljött. elfelejtett fizetni, nem volt szándékos. nemsoká ott voltak a rendőrök, de egy szava nem volt, már ment is vissza fizetni, teljesen jogos volt, elnézést kért.

ha valaki elhajt fizetés nélkül, az bűncselekmény, nem fogják a kutastól levonni, mert abban a percben mehetne a munkaügyi bíróságra. minden kúton van kamera, szerintem nem kevésbé biztonságos munka, mint bárhol máshol bármit árulni.

2015. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 schocko ***** válasza:
...a nem lesz szabadnapod az úgy akart szólni, hogy akkor, amikor a normálisan dolgozó embereknek...(9 évig dolgoztam kúton)...nem vonják le ha lelép valaki, illetve amikor kirabolják, mert biztosítva van, viszont regényt kell írni róla hogyan történt, s egyébként is egy igen kellemetlen emlék...ha valaki kiszakítja a benzincsövet vagy gázcsövet, mert elfelejti visszatenni, az is kellemetlen, de megtörténik.....a pizzás sem jobb, mert ha nem autóval viszi, akkor tuti, hogy elütik, s egyébként is egy nagyon rossz időbeosztású munka...valami mást, ahol reggel elmész, kora délután otthon vagy, nem kell kuncsaftokkal foglalkozni, sem pénzzel...
2015. júl. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a 2 újabb kommentet!

Igazából már elvállaltam a kutast és jövő héten kezdek. Úgy vagyok vele, hogy pályakezdőként jó lesz ez, de nyilván nem itt akarom leélni az életemet. Csupán pár évre gondoltam.

Bár elgondolkodtató, amit schocko ír, de én azért nemhiszem, hogy ennyire vészes lenne a helyzet. Ünnepnapom az nem lesz ez igaz, viszont a 2 nap munka 2 nap szünet szerintem egyáltalán nem egy rossz dolog :)

2015. aug. 1. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!