Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliába költözés? Tapasztalatok?

Angliába költözés? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kiszeretnék majd költözni angliába. Felsőfokú végzettséggel mennék ki és majd az építőiparbam szeretnék leginkàbb elhelyezkedni, de ez változhat. Viszont angliában milyen az élet, megélhetés? Milyen munkàval és mekkora ambícióval sikerül, hogy kint egy sikeres ember lehessek? Szeretnék 2 jobb autót (BMW X5 és sima 5 az álmom) és egy szép családi házat. Magyarként ez sikerülhet kint? Még az lenne a kérdésem, hogy kezdetnek melyik része lenne a legideálisabb? Albérlet szempontjàból és mennyi az ottani kereset?


Köszönöm a normális válaszokat előre is.


2015. aug. 8. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nèzz fel angliai fórumokra a facebookon, de az álmaid ne emlìtsd meg, mert a nagy többsèg minimálbért keres. Ha Angliàban akarsz csalàdi hàzat, ahhoz bőven átlag felett kell keresned ès még a párodnak is. Lehet szèpen keresni, plàne ha q magadnak vagy a főnöke. Nekem takarítócégem van, szépen meg lehet élni. Az hogy magyar vagy-e vagy sem, senkit nem érdekel, a lényeg hogy mit tudsz. Autókat simán vehetsz, ùj autóra nem èrdemes áldozni, használt autók fillérekéry kaphatóak. Ujonnan 80.000 fontos autó, 3-4 èvesen 10-12.000 font. Nekem 11500 fontos Q7-es Audim van. A biztosítás viszont más tészta, irtò magasak a díjak. Derbyban lakom, és ekkora autóra 140 font havonta csak a

biztosìtàs. Londonban ez 300 lenne.

2015. aug. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon szép álmaid vannak, és én nagyon kívánom, hogy mindez valóra is váljon.

DE! Nem olyan könnyű elérni mint azt sokan gondolják.


Felsőfokú végzettség nem tudom mit takar. De ha az angol nyelvet jelenti akkor már kicsit könnyebb lesz a kinti élet, bár itt senkit nem fog érdekelni, hogy te neked milyen angol nyelvű nyelvvizsga papírod van. Ez csak akkor számít ha olyan munkakörbe mész ahol elvárás (pl: orvosi pálya)

Építőiparban mindig van meló, de nem igazán keresnek olyan jól, és akárcsak otthon itt kint is sok építőipari dolgozót becsapnak. Azt sem árt tudni, hogy ha építőiparban akarsz dolgozni különféle vizsgákat kell letenned. pl: munkavédelem.

Hogy milyen munkával, mekkora ambícióval lehet sikeres az ember ez mindig az adott emberkétől függ. Nem árt tudni, hogy sok helyen szívesebben dobálják a minimálbéres fizetéseket. Az autókról annyit, hogy használtan, nagyon jó állapotban már elfogadható árért lehet kapni autókat. Viszont a biztosítás eléggé drága. Az új autók iszonyú drágák- Nekünk pl: pár éves Range rover autónk van, és nem vettük olyan drágán. A családi házak meg szinte megfizethetetlenek. Sok született angolnak nincs saját otthona

2015. aug. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Autóban én is max 3 éves ami a legfiatalabb amire gondoltam. Építőiparban projecteket akarok vezetni. Vagy épületek építése, esetleg vállalkozást indítani (van kint rokonomnak ismerősei, mert régen neki is volt egy multicége kint csak Magyarországra költözött (amúgy angol).
2015. aug. 8. 14:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Még mindig nem derült ki, hogy mi az a felsőfokú végzettség. Mondjuk egy végzett építőmérnökből kb. így lesz projektmenedzser Angliában: 2-5 év kulimunka kisebb volumenű dolgokon, reménykedve, hogy néha kap az ember valami nagyobb felelősséget igénylő melót. Ez a várakozás és minden apró tapasztalat összesöprésének az időszaka, amikor reméled, hogy lelép az aktuális projektmenedzser és kapsz egy 6 hónapos megbízásit. Tegyük fel, hogy ez jól sikerül, már csak további 3-5 évig kell ezt nyomnod, hogy tényleg jó helyed legyen Angliában, feltéve, hogy tényleg jól beszélsz angolul, mert a projektmenedzsment az nem egy origó középfok színvonalat kívánó dolog.


Szóval első körben inkább azon gondolkodj, hogy hogyan rakod össze a karrieredet, aztán jöhet az X5-ön gondolkodás. Ez az a pont, amikor az emberek általában rájönnek, hogy a világon semmi szükségük egy X5-re.

2015. aug. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!