Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valakinek mondjuk nagyon...

Ha valakinek mondjuk nagyon jól megy a karrierje és összegyűjt 50 millát, de a vállalkozás vagy felsővezetői állás heti 5-6 nap igényli a jelenlétét, akkor hogy tudja az életét a pénzből feldobni?

Figyelt kérdés
Nem értem pontosan mitől annyira más valakinek az élete, ha állna pl egy 10 milliós kocsi a ház előtt, vagy ha pl drága öltönyben járnak, vagy a lakásában várná egy személyi szakács? Ha egy szórakozóhelyre, vagy edzőterembe, vagy étkezdébe úgy megy, hogy tízmilliói vannak az embernek mitől másabb, mintha 5 ezer Ft-ja van?
2015. aug. 11. 11:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
75%
Most erre a hülye kérdésre fog válaszolni valaki (rajtam kívül)? Attól másabb, hogy nem kell számolnod a pénzt és nem a szar mekis kaját kell enned, hanem sznobkodhatsz a legmenőbb étteremben, ahol valószínűleg jó kaját adnak. És egyéb változások lesznek az életminőségedben, ami nem egy rossz dolog. Éppen ezért a pénz nem lényeges, az, amit meg tudsz venni rajta, az viszont nagyon is fontos.
2015. aug. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
91%

El kell hogy keserítselek, sokkal több, jóval kevesebbet fizető munka is igényel heti 5-6 nap jelenlétet. Olyanok is, amik mellett 1 milliót nem tudsz megspórolni, nemhogy 50-et.


Ha valakinek sok pénze van, kényelmesebb és biztonságosabb az élete. Vagy szerinted nincs különbség egy 10 millás kocsi és egy 100 ezres roncs között? Te melyikkel utaznál, ha választhatnál? Szerinted nincs különbség a márkás öltöny és az Adios melegítő között?

2015. aug. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
82%

Sokan szeretik is, amit csinálnak, nem teher, ha heti 20 órával többet kell dolgozni, mint a többség

A szép autó-minőségi öltöny-jó kaja életvitelbe pedig nagyon könnyen beleszokik az ember és ezt a szintet törekszik hosszú távon is fenntartani.

Az 50 milliós vagyon egyébként még közel nem az a kategória, aki megengedheti magának a személyi szakácsot, 10 milliós autót meg hasonlókat.

2015. aug. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
75%
Hát igen, 3-assal értek egyet, lehet, hogy 50 millió soknak tűnik bizonyos helyzetekben, de igazából egy normális, átlagos kertes családi házat sem tudsz belőle venni, egy kertvárosban. A villák 200 milliónál kezdődnek és ez a legalsó határ.
2015. aug. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
41%
Mert én péntek este lemegyek a balcsira és egész hétvégén yachtomban ülök a tó közepén.
2015. aug. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:

Nem kizárólag a McDonald’s és a Gundel, a 100 ezres roncs és BMW, a kínai póló és a legméregdrágább öltöny közül lehet választani.


Ha mondjuk most közepesen élsz, akkor mitől olyan nagy boldogság a harmadik alkalom után, hogy étteremben üldögélve várod az evőeszközöket és a kaját, ahelyett, hogy valamit amit szeretsz együtt főzöl a barátnőddel, vagy a családban főznek neked valamit amit szeretsz, vagy többféle finomságot házhoz szállíttatsz?

Meg hogy van, ha 10 milliós autóval furikázol, nem csak idegesebb leszel tőle végeredményben, hogy baja esik, ellopják, stb és ezért nem sokkal nyugodtabb vagy egy 5 millióssal? Meg ha drága öltönyben sétálsz, az mitől olyan más az első hónap után, mintha egy HM-es ingben, a nagyon szép fiatal nők rendszeresen elkezdenek megszólítani meg szemezni, meg a haverjaid is jobbra-balra dícsérnek miatta, akik kevésbé vannak kiöltözve?

2015. aug. 11. 12:48
 7/62 A kérdező kommentje:
Tehát például nem értem mitől van jobb élete egy étterembe egyedül meg a középkorú munkatársaival sétálgató embernek, mint egy főiskolás vagy egyetemista diáknak akinek mondjuk 30.000 Ft-ja van diákhitelből és a haverjaival tanulgat a kollégiumban, meg a csajokkal nevetgél az egyetemi kocsmában, aztán hazamegy a 18 éves barátnőjéhez, sportolni járogat pár ezer forintból, és eljárogat nem jachttal, hanem a haverjaival a Balatonra, télen meg sítáborba?
2015. aug. 11. 12:53
 8/62 anonim ***** válasza:
75%

A jó kaját ne úgy értsd, hogy állandóan étterembe jár az ember, otthon is lehet főzni, van, aki szeret. Viszont a prémium alapanyagoknak akkor is ára van, ha otthon főzöd meg őket. Jól mondod, x-edik alkalommal ez nem boldogság, hanem a megszokott állapot. 10-20-30 milliós autót akkor vesz az ember, ha nem probléma a szervizelése, nem több hónapos keresete megy rá egy koccanás rendbehozatalára. Egyébként erre való a biztosító.

A drága öltönyt meg akkor érti meg az ember, amikor felvesz egyet.

2015. aug. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
55%
Abban egyetértek veled, hogy a felesleges rongyrázásnak nincs semmi értelme. Azok, akik ezt csinálják, csak meg akarják mutatni mindenkinek, hogy van pénzük, illetve erről ismerik fel egymást, bizonyos körökbe csak így lehet bekerülni. Na az ilyen köröktől viszont nekem borsódzik a hátam és ha baromi sok pénzem lenne, akkor sem lenne kedvem mindenféle hülye sznobbal haverkodni. De vannak olyan emberek is, akik nem mutogatják folyton a vagyonukat és képesek otthon főzni a párjukkal, ami időtöltésnek sem rossz. Pl. én biztosan nem vennék a Váci utcában egy 150 ezres pólót, csak azért, mert luxusmárka, maradnék a H and M-nél, de egy autóért pl. nem sok 10 milla. Én kifejezetten a biztonságra megyek, nekem a Volvók jönnek be, hát van Volvo is 10 millióért, illetve nagyon tetszenek az elektromos autók is, nagyon drágák. Szeretem a környezetbarát megoldásokat, tehát ha meglenne rá a pénz, menne a házamra a napelem, napkollektor, ismét milliók. Jó lenne egy medence is, szóval rengeteg mindenre lehet költeni, ki mit helyez előtérbe, de az biztos, hogy már egy teljesen átlagos, vagy akár szegénynek mondható életszínvonal is becsülendő, mert a világ nagy része közel sem él ilyen életszínvonalon, mint mi Magyarországon, de normális emberi igény, hogy mindig jobbra, többre vágyunk.
2015. aug. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt örök igazság,hogy a gazdagoknál, csak a szegények foglalkoznak többet a pénzzel.


Ideje mindenkinek ugyanannyi, csak a gazdag könnyebb dönthet úgy,hogy mostantól a munkára kevesebb időt szán, míg a szegénynek például választása sincs ezen téren.


Nincs konkrét kapcsolat azok között amiket te vizionálsz, mert nem azért vannak barátai egy egyetemistának,nevetgél, mert 30,000 forintja van.

2015. aug. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!